Prvý objektív formátu APS-C/DX s pevnou ohniskovou vzdialenosťou.

Spoločnosť Nikon oznámila nový prírastok do svojho radu objektívov APS-C/DX pre bezzrkadlovky série Z. Ide o prvý objektív formátu DX s pevnou ohniskovou vzdialenosťou.

Objektív NIKKOR Z DX 24mm f/1.7, ponúka ostrý obraz, je excelentný pri snímaní zblízka a poskytuje širokému spektru tvorcov výhody všestranného uhla záberu a nízkej clony f/1.7 pre rozmazané pozadie a úžasný výkon pri slabom osvetlení.

Vďaka hmotnosti iba 135 g (približne) sa objektív NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 výborne hodí k fotoaparátom Nikon Z DX (Z30, Z fc a Z50) a tvorí s nimi veľmi kompaktný celok, ktorí sa pohodlne nosí a je veľmi flexibilný. Ohnisková vzdialenosť 24 mm poskytuje obrazový uhol ekvivalentný 36 mm ohniskovej vzdialenosti na plnoformátovom (FX) fotoaparáte: fotografi používajúci fotoaparáty Nikon Z formátu DX sa vďaka tomu dostanú ku klasickej perspektíve 35 mm objektívov, ktorá ponúka vynikajúcu flexibilitu pri komponovaní a skvelo sa hodí na fotografovanie krajiny, pouličnú fotografiu, portréty so zahrnutým prostredím a mnoho ďalších žánrov – a rovnako aj pre video.

NIKKOR Z DX 24 mm f/1.7

Objektív ponúka veľmi pôsobivé kreatívne možnosti

Vďaka svetelnosti objektívu f/1.7, najkratšej zaostriteľnej vzdialenosti iba 0,18 m a výraznému, prirodzene vyzerajúcemu bokehu, tento objektív ponúka veľmi pôsobivé kreatívne možnosti. Používatelia môžu ľahko vytvárať ostré zábery aj v šere, alebo použiť kratšie časy uzávierky na zmrazenie pohybu. Vďaka tomu, že objekty vyniknú na hladko rozostrenom pozadí, môžu na snímkach dosiahnuť skutočný pocit hĺbky.

V prípade záberov zblízka môžu používatelia zachytiť ostré snímky už pri vzdialenosti prednej šošovky objektívu len 12,4 cm od objektu. V kombinácii s malou hĺbkou ostrosti, ktorú možno dosiahnuť vďaka svetelnosti f/1.7, fotografie detailov objektu a detailné videosekvencie diváka očaria.

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z DX 24mm f/1.7
• 24 mm objektív formátu DX s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre systém mirrorless
• Vysoká svetelnosť objektívu f/1.7
• Výrazný, prirodzene vyzerajúci bokeh
• Rýchle a nehlučné automatické zaostrovanie, poháňané nehlučným krokovým motorom
• Ostré zábery zblízka: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,18 m
• Ľahký, kompaktný: váži iba 135 g
• Súčasťou balenia je slnečná clona

Cena a dostupnosť
Nový objektív NIKKOR Z DX 24 mm f/1.7 bude k dispozícii v polovici júna 2023 za odporúčanú cenu 319 eur..
Ďalšie informácie o najnovších produktoch Nikon vrátane rozsiahlej kolekcie objektívov NIKKOR Z a celej kolekciu fotoaparátov série Z, nájdete na web. stránkach: https://www.nikon.sk/sk_SK

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo