Teleobjektív určený pre profesionálnych fotografov športu a divej prírody, ktorí využijú akúkoľvek z ohniskových vzdialeností, aby získali svoj záber.

Spoločnosť Nikon predstavuje AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1,4, prvý teleobjektív NIKKOR, ktorý sa pýši vstavaným 1,4-násobným telekonvertorom. S konštantne ostrým a stabilným obrazom, tento zoom objektív dosahuje ohniskovú vzdialenosť až 560mm v okamihu, keď to akcia vyžaduje.

AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1,4 FL ED VR

Od štadióna po úbočia hôr, s objektívom AF-S NIKKOR 180 – 400 mm f/4E TC1,4 máte v teréne k dispozícii všetky vymoženosti.

AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1,4 FL ED VR
Pevná, dômyselne umiestnená páčka telekonvertora umožňuje jeho jednoduché a komfortné použitie. Fotograf môže rozšíriť rozsah ohniskových vzdialeností 180–400mm (f/4) až na 560 mm (f/5,6) bez zmeny držania fotoaparátu alebo oddialenia oka od hľadáčika.

Pokročilá optická konštrukcia zabezpečuje, že fotografi môžu zväčšiť dosah objektívu bez kompromisov v ostrosti. Stabilizácia obrazu (VR) od spoločnosti Nikon má účinnosť štyroch expozičných stupňov (EV), dokonca aj pri aktivovanom telekonvertore.

AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1,4 FL ED VR
Režim SPORT VR spoľahlivo sleduje rýchlo sa pohybujúce objekty a pokročilý systém automatického zaostrovania zaručuje špičkovú presnosť zachytenia objektu. Ergonomickým vylepšením je zámena pozícií prstencov zoomu a zaostrovania oproti štandardnej polohe pre lepšie vyváženie objektívu a fluoritový prvok, ktorý pomáha zachovať jeho nízku hmotnosť.

AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1,4 FL ED VR

„Tento teleobjektív je odpoveďou na požiadavky profesionálnych fotografov športu a divej prírody, ktorí využijú akúkoľvek z ohniskových vzdialeností, aby získali svoj záber. Pokrok v oblasti optických technológií znamená, že dnes môžeme zákazníkom ponúknuť väčšiu flexibilitu a dosah bez zvýšenia hmotnosti alebo zníženia výkonu. A menej častá výmena objektívu v teréne znamená menej zmeškaných príležitostí.”

Súhrn hlavných funkcií

Vstavaný 1,4-násobný telekonvertor: rozsah ohniskových vzdialeností 180 – 400 mm (f/4) predĺži až na 560 mm (f/5,6).

Ostrý pri každej ohniskovej vzdialenosti: využívajte ostrú kresbu v celom rozsahu priblíženia, dokonca aj pri snímaní s plne otvorenou clonou.

Stabilný a rýchly:  stabilizácia obrazu (VR) umožňuje snímať s časmi uzávierky až o 4 expozičné stupne dlhšími, než je obvykle možné. Režim SPORT VR spoľahlivo sleduje rýchlo sa pohybujúce objekty.

Vždy presný: pokročilé automatické kontinuálne zaostrovanie udrží krok s rýchlo sa pohybujúcimi objektmi. Elektromagnetická clona zaručuje presnú expozíciu pri vysokých frekvenciách snímania.

Pripravený do terénu: každá pohyblivá časť objektívu je dôkladne utesnená proti poveternostným vplyvom. Fluórová vrstva aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo