Objektív NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S je dokonale vyvážený aj pri snímaní z ruky.

Spoločnosť Nikon oznámila Nikkor Z 600 mm F4 TC VR S, superteleobjektív s bajonetom Z s integrovaným zapínateľným telekonvertorom.

Superteleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou –  skvelá voľba pre športových fotografov a fotografov divokej prírody

Tento objektív je najdlhším objektívom s bajonetom Z, aký spoločnosť Nikon uviedla na trh, a ponúka ohniskovú vzdialenosť 840 mm pri použití vstavaného 1,4-násobného telekonvertora. Napriek svojej ohniskovej vzdialenosti objektív váži iba 3,3 kg, čo je o 550 g menej ako jeho predchodca s bajonetom F (ktorý nemal vstavaný telekonvertor). Bez nasadenej slnečnej clony meria 44 cm.

NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S
Objektív NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S.

Objektív sa skladá z 19 prvkov (26, ak zahrniete telekonvertor), vrátane troch prvkov s extra nízkym rozptylom (ED), dvoch prvkov Super ED a dvoch prvkov s krátkovlnnou refrakciou (SR). Nikon používa svoju vrstvu Nano Crystal Coat na antireflexnú ochranu a svoju amorfnú vrstvu Meso Amorphous Coat na minimalizáciu zdvojenia a odleskov.

NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S
Konštrukcia objektívu NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S.

Systém automatického zaostrovania Silky Swift prináša fenomenálne rýchle a neuveriteľne tiché automatické zaostrovanie s presným zaostrením a sledovaním objektu. Automatické zaostrovanie je poháňané systémom pohonu Nikon Silky Swift Voice Coil Motor (SSVCM), o ktorom tvrdí, že má „vyššiu rýchlosť, lepšiu presnosť a tichšiu prevádzku“ než predchádzajúce systémy automatického zaostrovania používané v jej objektívoch.

NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S
Na aktiváciu telekonvertora a premenu tohto 600 mm objektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a svetelnosťou f/4 na 840 mm objektív so svetelnosťou f/5,6 stačí len prepnúť prepínač na pravej strane objektívu.

Výkonná optická stabilizácia vstavaná v objektíve ponúka korekciu až o 5,5 EV na dosiahnutie stabilných záberov v akejkoľvek situácii, zatiaľ čo prispôsobiteľné ovládacie prvky umožňujú výnimočnú prevádzkovú všestrannosť.

Fotografi, ktorí potrebujú väčší dosah, môžu okamžite aktivovať vstavaný telekonvertor bez toho, aby museli zmeniť svoju pozíciu alebo prerušiť sledovanie diania. Tento superteleobjektív zvládne aj náročné prostredie vďaka utesneniu proti poveternostným vplyvom.

Cena a dostupnosť
Nový objektív NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S bude dostupný koncom novembra 2022 za odporúčanú maloobchodnú cenu (15 499,95 USD zdroj: internet).

Viac informácií o najnovších produktoch Nikon vrátane ďalších objektívov NIKKOR Z a celej kolekcie fotoaparátov série Z nájdete na stránke výrobcu.

Zdroj: Nikon

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo