Nový plnoformátový fotoaparát Nikon D6 je odpoveďou na požiadavky profesionálov, ktorí nechcú nechať nič na náhodu.

Nová vlajková loď DSLR od spoločnosti Nikon stavia na svojich predchodcoch a prináša referenčný systém zaostrovania v danej kategórii a všestranné možnosti pripojenia. 

NIKON D6

Nový model D6 naďalej využíva 20,8-megapixlový CMOS snímač, má však nový procesor Expeed 6, ktorý umožňuje snímanie v sérii s rozlíšením 14 snímok za sekundu alebo až 10,5 snímok za sekundu v živom náhľade. Fotoaparát môže snímať aj 8-megapixlové zábery pri 30 snímkach za sekundu alebo 2-megapixelové snímky pri 60 snímkach za sekundu, a to v prípadoch, keď rozlíšenie nie je prioritou. Natívne ISO sa pohybuje od 100 do 102 400.

Spoločnosť Nikon vylepšila pre model D6 systém automatického zaostrovania. Nový systém AF je rýchlejší ako kedykoľvek predtým a posúva význam slova presnosť na novú úroveň. Znížil sa počet bodov zo 153 na 105, ale všetky sa stali krížovými a voliteľnými. Spoločnosť tvrdí, že vďaka tomu je pokrytie autofokusom 1,6-krát „hustejšie“ ako má model Nikon D5. Stredový bod dokáže reagovať a zamerať aj pri -4,5 EV, zatiaľ čo ostatné reagujú do -4EV.

Nikon D6
Možnosti pripojenia fotoaparátu poskytujú najrýchlejšie prenosové rýchlosti v danej kategórii a neklesajú ani počas fotografovania. Zjednodušené pracovné postupy ponúkajú viac spôsobov, ako vybrať a uprednostniť kľúčové snímky na prenos, čo fotografom poskytuje výhodu, keď sa počíta každá sekunda. Displeje fotoaparátu s vysokým rozlíšením teraz ponúkajú lepší obraz a vyššiu čitateľnosť.

Model D6 si zachováva robustné telo, ktoré je vyrobené z horčíkovej zliatiny a jednotlivé prvky sú patrične zabezpečené proti poveternostným vplyvom. Nová vlajková loď Nikon D6 sa objaví na trhu v apríli v predpokladanej cene okolo 6500 EUR len za telo.

Tu je bližší pohľad na novú zrkadlovku Nikon D6 zo všetkých uhlov:

Nikon D6
Nikon D6

Súhrn hlavných funkcií

  • Referenčný 105-bodový systém AF. 105 voliteľných krížových snímačov s citlivosťou AF až do –4,5 EV v prípade stredného zaostrovacieho bodu a –4 EV v prípade ostatných bodov. Automatické zaostrenie s výberom zo skupiny polí s viacerými prispôsobiteľnými nastaveniami na bezkonkurenčné sledovanie objektu. Vylepšený systém rozpoznávania scén posúvajúci zaostrovanie objektov na novú úroveň.
  • Nikon D6 umožňuje používateľom definovať východiskový bod zaostrenia pri snímaní v režime automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa a umožňuje prioritné zaostrovanie na oči objektu pri použití automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa alebo trojrozmerného sledovania.
  • Extrémna rýchlosť a presnosť: Sériové snímanie rýchlosťou až 14 snímok za sekundu s plnohodnotným AF/AE alebo až 10,5 sn./s so sledovaním AE v režime nehlučného fotografovania.
  • Kvalita snímok vlajkovej lode: Objektívy s bajonetom Nikon F. Plnoformátový snímač CMOS s rozlíšením 20,8 Mpx. Obrazový procesor EXPEED 6. 180 000-pixelový RGB snímač. Široký rozsah citlivosti ISO 100 – 102 400 rozšíriteľný na ISO 3 280 000, resp. na ISO 50.
  • Rýchle možnosti pripojenia fotoaparátu: Vstavaný modul Wi-Fi, Bluetooth a jednotka GPS. Káblové rozhranie LAN fotoaparátu podporuje štandard 1000BASE-T a dosahuje približne o 15 % rýchlejšiu komunikáciu ako v prípade uznávaného fotoaparátu D5.
  • Optický hľadáčik s 0,72-násobným zväčšením a prvkami OLED: Umožňuje dokonale ostrú kontrolu objektu v širokom zornom poli a bez oneskorenia. V hľadáčiku sa zobrazujú indikátory bočného aj predo-zadného náklonu.
  • Zjednodušený pracovný tok: Pomocou ostrého a precízneho dotykového monitora s uhlopriečkou 3,2″ máte k dispozícii viac možností ako skontrolovať, vyberať a prenášať kľúčové snímky. Pri prenose snímok do počítača prostredníctvom káblovej siete LAN alebo pripojenia Wi-Fi fotoaparátu môžete svoje najlepšie snímky presúvať na začiatok frontu.
  • Praktické sloty na karty: Duálne sloty na karty umožňujú používať karty XQD a CFexpress – najrýchlejšie karty, aké sú dnes k dispozícii. Využite rýchlosť čítania, zápisu a prenosu.
  • Ergonomické vylepšenia: Displeje s vyšším rozlíšením ponúkajú lepšiu viditeľnosť a čitateľnosť. Kľúčové porty sú ľahko prístupné aj pri snímaní s pripojeným bezdrôtovým vysielačom.
  • Odolnosť a bezpečnosť: Robustné telo je pripravené na použitie v akomkoľvek prostredí.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo