Oba tieto objektívy predstavujú krok vpred v oblasti optického výkonu.

Nikon na veľtrhu CES predstavil dva nové profesionálne teleobjektívy so zoomom: AF-S NIKKOR 120 – 300 mm f/2,8 E FL ED SR VR pre fotoaparáty DSLR a NIKKOR Z 70 – 200 mm f/2,8 VR S pre mirrorless fotoaparáty Nikon Z. Tieto odolné teleobjektívy so zoomom posúvajú latku v oblasti konštrukcie objektívov a poskytujú optický výkon ekvivalentný objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou.

AF-S NIKKOR 120 – 300 mm f/2,8E FL ED SR VR

Či už fotografujete na športových podujatiach alebo vonku v noci, objektív AF-S NIKKOR 120 – 300 mm f/2,8E FL ED SR VR vyniká svojou mimoriadnou rozlišovacou schopnosťou a výkonom automatického zaostrovania.

AF-S NIKKOR 120 – 300 mm f/2,8E FL ED SR VR
Tento pozoruhodný objektív tiež predstavuje zavedenie očakávaného rozsahu ohniskových vzdialeností. Fotografi používajúci digitálne jednooké zrkadlovky, ktorí chcú fotografovať s ohniskovou vzdialenosťou 300 mm, sa už nemusia viazať na jednu ohniskovú vzdialenosť. Rovnako nemusia riskovať zníženie optického výkonu pri použití objektívu so zoomom s pripojeným telekonvertorom.

NIKKOR Z 70 – 200 mm f/2,8 VR S

Vysoko svetelný plnoformátový objektív NIKKOR Z 70 – 200 mm f/2,8 VR S je druhým objektívom zo základnej trojice objektívov pre systém mirrorless od spoločnosti Nikon, ktorý bude onedlho uvedený. NIKKOR Z 70-200 mm f / 2,8 VR S využíva všetky výhody systému Nikon Z s veľkým priemerom a krátkou ohniskovou vzdialenosťou príruby. Objektív dosahuje vynikajúci optický výkon a výkonnú stabilizáciu.

NIKKOR Z 70 – 200 mm f/2,8 VR S
Objektív a jeho komponenty sú vyrobené zo zliatiny horčíka. Odolná a kompaktná konštrukcia s rozsiahlym utesnením chráni objektív pred prachom a vlhkosťou. Či už fotografujete šport, udalosti alebo reportáže, tento teleobjektív so zoomom z radu S je vhodný pre všetky situácie pri snímaní statických snímok alebo videosekvencií.
Zaostrovanie je rýchle, plynulé a nehlučné. Ostrosť je vynikajúca v celom obrazovom poli – dokonca aj pri snímaní s plne otvorenou clonou. Pri snímaní videosekvencií je zmena uhla záberu pri zaostrovaní úplne eliminovaná.

Oba tieto objektívy predstavujú krok vpred v oblasti optického výkonu a využívajú nové sklo SR od spoločnosti Nikon a ED sklo na potlačenie farebnej chyby. Výsledkom sú významne zredukované aberácie a starostlivo korigované ťažšie regulovateľné modré svetlo (krátke spektrum vlnových dĺžok). Obrázky sú ostrejšie ako kedykoľvek predtým a kontrast je výnimočný.

AF-S NIKKOR 120 – 300 mm f/2,8E FL ED SR VR

Profesionálny teleobjektív so zoomom a bajonetom Nikon F
Pokrýva všestranný rozsah ohniskových vzdialeností 120 – 300 mm pri konštantnej svetelnosti f/2,8.
Plynulé a presné automatické zaostrovanie
Výkon, ktorý sa vyrovná objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, dokáže udržať krok s rýchlo alebo nepravidelne sa pohybujúcimi objektmi. Elektromagnetická clona zaručuje presné expozície pri vysokých frekvenciách snímania.

AF-S NIKKOR 120 – 300 mm f/2,8E FL ED SR VR
Pokročilá optická konštrukcia
25 prvkov v 19 skupinách s prvkami z ED skla a skla SR od spoločnosti Nikon, ako aj antireflexnými vrstvami ARNEO a Nano Crystal Coat. Farebná chyba, koma, reflexy a závoj sú starostlivo potlačené.
Neotrasiteľná stabilizácia obrazu
Stabilizácia obrazu (VR) od spoločnosti Nikon poskytuje výhodu štyroch stupňov EV, a to dokonca aj pri použití telekonvertora.
Renomovaná ergonómia od spoločnosti Nikon
Programovateľné funkčné tlačidlá, jednoduchá zmena medzi vodorovnou a zvislou orientáciou a ďalšie funkcie.
Integrovaná pätka na statív
Smeruje k prednej časti objektívu na dosiahnutie optimálneho vyváženia a pohodlnejšieho prenášania.
Odolná konštrukcia
Vďaka pevnej konštrukcii a rozsiahlemu utesneniu je tento objektív pripravený na terénne podmienky za každého počasia.
Začiatok predaja: február 2020, cena: 10 399 EUR

NIKKOR Z 70 – 200 mm f/2,8 VR S

Profesionálny teleobjektív so zoomom s bajonetom Nikon Z
Pokrýva všestranný rozsah ohniskových vzdialeností 70 – 200 mm pri konštantnej svetelnosti f/2,8.
Vynikajúci výkon
Ostrosť a kontrast sú výnimočné v celom obrazovom poli. Zaostrovanie je plynulé, rýchle a nehlučné.

NIKKOR Z 70 – 200 mm f/2,8 VR S
Pokročilá optická konštrukcia
21 prvkov v 18 skupinách s prvkami z ED skla a skla SR od spoločnosti Nikon, ako aj antireflexnými vrstvami ARNEO a Nano Crystal Coat. Farebná chyba, koma, reflexy a závoj sú starostlivo potlačené.
Pripravený pre video
Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je úplne eliminovaná a stabilné ovládanie clony poskytuje prirodzenú zmenu expozície naprieč celou scénou.
OLED informačný displej objektívu
Umožňuje rýchlo skontrolovať clonu, zaostrenú vzdialenosť, presnú ohniskovú vzdialenosť, citlivosť ISO a hĺbku ostrosti priamo na objektíve.
Fn tlačidlo
Fn tlačidlu na objektíve môžete priradiť až 21 rôznych funkcií: od uzamknutia automatického zaostrovania cez meranie až po bracketing atď.
Pracovný objektív
Odolná a kompaktná konštrukcia s rozsiahlym utesnením chráni objektív pred prachom a vlhkosťou.
Začiatok predaja: február 2020, cena: 2 599 EUR

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo