Spoločnosť Nikon ohlásila vývoj revolučného teleobjektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ktorý doplní jej rad plnoformátových (FX) objektívov NIKKOR. Tento objektív AF-S s ohniskovou vzdialenosťou 800 mm, malým zaclonením f/5.6 a systémom VR (stabilizácia obrazu) bude úplne kompatibilný so systémom automatického zaostrovania všetkých fotoaparátov Nikon formátu FX.

Tento nový objektív bol vyvinutý, aby ďalej rozšíril ponuku teleobjektívov radu NIKKOR. Bude vybavený najväčšou ohniskovou vzdialenosťou zo všetkých objektívov NIKKOR, automatickým zaostrovaním a je určený zvlášť pre fotografov snímajúcich športové udalosti, spravodajské fotografie a prírodu. Okrem vynikajúceho optického výkonu bude objektív ponúkať aj odolnosť voči prachu a vode. „Veľmi sa tešíme, že budeme môcť predviesť tento revolučný míľnik vo vývoji radu NIKKOR na veľkých športových udalostiach v priebehu tohto leta,“ hovorí Robert Cristina, vedúci európskeho strediska Nikon Professional Services. „Pri vývoji tohto modelu sme sa riadili pripomienkami popredných svetových fotografov zameraných na šport, spravodajstvo a prírodu,“ dodáva.


Prototyp nového objektívu bude prvýkrát predstavený profesionálnymi fotografmi na majstrovstvách Open Golf Championship v golfovom klube Royal Lytham & St. Annes v anglickom Lancashire, ktoré budú prebiehať od 19. do 22. júla 2012. Spoločnosť Nikon je oficiálnym sponzorom majstrovstiev Open Championship od roku 1993. Verejnosť sa bude môcť s objektívom zoznámiť tiež pri návšteve najväčšej svetovej výstavy fotografických a zobrazovacích zariadení Photokina 2012, ktorá bude prebiehať v nemeckom Kolíne od 18. do 23. septembra.


Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Nikon ohlásila, že celkový počet vyrobených objektívov NIKKOR pre fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi dosiahol sedemdesiat miliónov kusov a celkový počet vyrobených objektívov AF-S vybavených ultrazvukovým zaostrovacím motorom SWM, vyvinutým spoločnosťou Nikon, dosiahol tridsať miliónov kusov. Tento rok spoločnosť Nikon uviedla na trh tri profesionálne jednooké digitálne zrkadlovky formátu FX: vlajkovú loď Nikon D4, Nikon D800 a Nikon D800E. Tieto fotoaparáty ponúkajú neuveriteľné rozlíšenie a kvalitu snímok.

Dátum uvedenia do predaja, odporúčaná maloobchodná cena a ďalšie špecifikácie budú spoločnosťou Nikon Corporation ohlásené neskôr.

Zdroj TS: NIKON

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo