Fotoaparát D850 je priekopníkom vo svojej oblasti. Napokon, doteraz najvyššie hodnotenie DxOMark je toho dôkazom.

Spoločnosť Nikon oznámila, že fotoaparát Nikon D850 získal doteraz najvyššie hodnotenie DxOMark pre snímač plnoformátovej digitálnej jednookej zrkadlovky – 100 bodov.

Nikon D850

Fotoaparát D850, ktorý je prvou digitálnou jednookou zrkadlovkou Nikon vybavenou plnoformátovým zozadu osvetleným snímačom BSI (full-frame backside-illuminated) CMOS formátu FX s ultravysokým rozlíšením 45,7 Mpx, dosiahol v prísnych testoch laboratórií DxOMark rekordný počet bodov.

Nikon D850
Analýza laboratórií DxOMark, ktorá vyzdvihla špičkovú kvalitu snímok a možnosti citlivosti ISO tohto fotoaparátu a vysvetľuje, že „vďaka prvému použitiu zozadu osvetleného snímača v plnoformátovej digitálnej jednookej zrkadlovke Nikon so supervysokým rozlíšením 45,7 Mpx sa kvalita snímok fotoaparátu Nikon D850 vyrovná fotoaparátom stredného formátu a často ich aj prekonáva“ a „vďaka tomu fotoaparát Nikon D850 vytvára výkonnostnú triedu sám pre seba“.
DxOMark Nikon D850
Nikon D850 - DXOMark

Dirk Jasper, produktový manažér zo spoločnosti Nikon Europe, povedal:
„Pokiaľ ide o kvalitu snímok, fotoaparát D850 je priekopníkom vo svojej oblasti. Napokon, doteraz najvyššie hodnotenie DxOMark je toho dôkazom.“

DxOMark je dôveryhodný priemyselný štandard pre nezávislé merania kvality snímok objektívov a hodnotenia fotoaparátov, objektívov a smartfónov.

Celkové hodnotenie obrazového snímača DxOMark zahŕňa v sebe testovanie troch zložiek: farebnej hĺbky pri fotografovaní portrétov, dynamického rozsahu pri fotografovaní krajiny a citlivosti ISO pri slabých svetelných podmienkach počas fotografovania športu, divých zvierat a iných rýchlych akcií.

Hodnotenie vo výške 100 bodov je zároveň veľmi vhodne načasované, pretože spoločnosť Nikon v tomto roku oslavuje 100. výročie svojho založenia.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo