Fotoaparát D5300 je optimalizovaný pre kreativitu a racionalizovaný na dosiahnutie flexibility a je to digitálna jednooká zrkadlovka pre začiatočníkov navrhnutá tak, aby poskytla inšpiráciu na vytváranie veľkolepých fotografií a videí.

Zrkadlovka so vstavaným modulom Wi-Fi a jednotkou GPS

Ako prvá digitálna jednooká zrkadlovka Nikon, ktorá sa môže pochváliť vstavaným modulom Wi-Fi, ponúka zachytávať a zdieľať snímky v neuveriteľných detailoch. Inovatívny 24,2-megapixelový snímač CMOS formátu DX je špeciálne navrhnutý bez optického antialiasingového filtra (OLPF), aby sa aj detaily a textúry zachytili s neuveriteľnou ostrosťou. Fotografie sú okamžite pripravené na zdieľanie pomocou vstavanej funkcie Wi-Fi, ktorá pripája fotoaparát priamo k smartfónu alebo tabletu, a funkcia GPS pridáva geografické značky do snímok z ciest priamo vo fotoaparáte.

Toto je inšpirujúci fotoaparát, ktorý dokáže oživovať tvorivé nápady a ktorý stimuluje všetkých, ktorí ho používajú, aby hľadali nové vzrušujúce uhly pohľadu.Vďaka vstavanému modulu Wi-Fi, jednotke GPS a pôsobivej zostave funkcií, ktorá zahŕňa citlivosť ISO až 12 800 a nový výkonný systém spracovania obrazu EXPEED 4 od spoločnosti Nikon, tento fotoaparát posúva hranicu kvality snímok, ktoré môžete zdieľať. Okrem toho sa veľmi príjemne používa vďaka veľkému výklopnému a otočnému displeju s vysokým rozlíšením.

Inšpiratívne videosekvencie s rozlíšením Full HD

Pre tých, ktorí chcú preniesť svoju kreatívnu víziu do videa, funkcia D-Movie fotoaparátu D5300 zaznamenáva plynulé videosekvencie s rozlíšením Full HD s  detailmi s frekvenciou snímania až 50p/60p. Fotoaparát ponúka vynikajúci výkon a perfektné zaostrenie, ktoré je kritické pre videosekvencie v kvalite HD, a začne zaznamenávať po jednoduchom stlačení samostatného tlačidla záznamu videosekvencií. Kontinuálne automatické zaostrovanie v režime živého náhľadu udržuje objekty zaostrené aj vtedy, keď je dej rýchly. Vďaka vstavanému stereofónnemu mikrofónu fotoaparátu a kompatibilite s externým stereofónnym mikrofónom ME-1 od spoločnosti Nikon je jednoduché zachytiť video s jasným čistým zvukom. Výstup HDMI vám umožní pripojiť fotoaparát priamo k televízoru HDTV, aby ste si mohli užiť videosekvencie a fotografie vo vynikajúcom vysokom rozlíšení.

Inteligentná konštrukcia

Vďaka telu, ktoré je ešte menšie a ľahšie ako predchodca (D5200), a väčšiemu výklopnému a otočnému monitoru LCD je snímanie s fotoaparátom D5300 veľmi príjemné. Fotoaparát je dostupný v čiernej, červenej alebo sivej farbe a je vynikajúci na cestovanie vďaka neuveriteľne ľahkej konštrukcii (telo váži iba 480 g bez batérie a pamäťovej karty). Navyše stabilný grip umožňuje pevné držanie fotoaparátu. Veľký monitor LCD s vysokým rozlíšením umožňuje lepšie vidieť detail fotografií a videosekvencií a umožňuje nastaviť jeho jas, aby bol obraz na displeji jasnejší pri jasnom svetle alebo v situáciách so slabým osvetlením. Novo navrhnutý optický člen typu „pentamirror“ zvyšuje zväčšenie hľadáčika približne na hodnotu 0,82×, čo ešte viac zjednodušuje presnú kompozíciu záberov.

Objektívy NIKKOR, blesky a systémová kompatibilita

Jednou z najväčších výhod fotoaparátu D5300 je jeho kompatibilita so širokou škálou objektívov NIKKOR a výkonným systémovým príslušenstvom od spoločnosti Nikon.  Fotoaparát D5300 je kompatibilný s celým radom objektívov formátu DX od kompaktných zoomov, ktoré sú dokonalé na všeobecné použitie alebo na cestovanie, cez svetelné objektívy s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, až po širokouhlé objektívy a makroobjektívy. Blesky Nikon ako SB-400 a SB-700 zasa otvárajú príležitosti byť kreatívny so svetlom a voliteľné bezdrôtové diaľkové ovládače ako WR-R10 a WR-T10 umožňujú ovládať najdôležitejšie funkcie fotoaparátu z diaľky aj vtedy, ak sú medzi vami a fotoaparátom prekážky.

Súhrn hlavných funkcií

•  Vstavaný modul Wi-Fi a jednotka GPS
•  24,2-megapixelový snímač formátu DX bez optického antialiasingového filtra (OLPF)
•  Citlivosťou ISO 100–12 800 (rozšíriteľnou na ekvivalent hodnoty 25 600)
•  Rýchly a výkonný systém spracovania obrazu EXPEED 4
•  39-bodový systém automatického zaostrovania s deviatimi krížovými snímačmi v strede
•  2 016-pixelový snímač merania RGB so systémom detekcie motívu od spoločnosti Nikon
•  Sériové snímanie frekvenciou 5 snímok za sekundu
•  Výklopný a otočný LCD monitor: 8,1-centimetrový (3,2-palcový) s rozlíšením 1 037 000 bodov
•  Videosekvencie s rozlíšením Full HD 1 080/50/60p
•  Podporovaný výstup HDMI
•  Vstavaný stereofónny mikrofón a kompatibilita s mikrofónom ME-1 od spoločnosti Nikon
•  HDR a funkcia Active D-Lighting
•  Špeciálne efekty pre statické snímky a videosekvencie
•  16 režimov motívových programov
•  Hľadáčik s vyšším zväčšením (približne 0,82×) využívajúci novo navrhnutý optický člen typu „pentamirror“
•  Malé, ľahké telo: Približne 125 × 98,0 × 76,0 mm. Hmotnosť iba 480 g (bez batérie a pamäťovej karty).
•  Stabilný grip na bezpečnú manipuláciu
•  Vylepšené grafické používateľské rozhranie s prehľadnejšími ponukami
•  Výber z troch farieb tela: čiernej, červenej a sivej
•  Kompatibilný s celým radom objektívov NIKKOR formátu DX a konkrétnymi bleskami Nikon
•  Kompatibilita s bezdrôtovými diaľkovými ovládačmi WR-R10/WR-T10

Zdroj: NIKON

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo