Spoločnosť Nikon oznámila, že doplnila svoj rad fotoaparátov COOLPIX o farebný model COOLPIX S6400, štýlový fotoaparát s veľkým priblížením, ktorý umožňuje zábavné  snímanie fotografií priateľov a rodiny.

Ultratenký model COOLPIX S6400, ktorý dodá štýl každej nasnímanej fotografii a videosekvencii, využíva 7,5-cm (3,0-palcovú) dotykovú obrazovku, ktorá umožní ľahko kontrolovať fotografie a používať celú škálu kreatívnych fotografických efektov.

Obrazový snímač CMOS typu „Back Illuminated“ s rozlíšením 16 megapixelov spoločne s 12× optickým priblížením poskytuje živé fotografie a videosekvencie v akýchkoľvek svetelných podmienkach.

Produktový manažér divízie pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „COOLPIX S6400 je nádherný štíhly fotoaparát, ktorý vám ľahko vkĺzne do vrecka, keď sa bavíte s priateľmi, alebo sa vám zmestí do tašky, keď cestujete po svete. Dodáva sa v piatich zaujímavých farbách a dodá vášmu fotografovaniu štýl, či už fotografujete dokonalé portréty alebo úžasné snímky krajiny.“
Kompaktná krása
Nádherne ostré zábery a možnosť zaznamenávať širokú škálu fotografických možností nemusí byť iba doménou väčších modelov fotoaparátov. Aj napriek svojmu štíhlemu telu s hrúbkou 19,8 mm je fotoaparát COOLPIX S6400 vybavený širokouhlým objektívom NIKKOR s 12× optickým priblížením, takže môžete záber priblížiť pre štýlový detail, alebo ho oddialiť, ak chcete zachytiť veľkú skupinu priateľov.

 

V akomkoľvek svetle
Či už fotografujete dokonalý západ slnka, prítmie koncertu alebo romantickú večeru pri sviečkach, nepochybne oceníte výhody obrazového snímača CMOS typu „Back Illuminated“ s rozlíšením 16 megapixelov. Každý pixel prijíma viac svetla a tento vysoko citlivý obrazový snímač spoločne s procesorom EXPEED C2 umožňuje snímať jasné zábery v ktorejkoľvek dennej alebo nočnej dobe.

Inteligentné fotografovanie
S fotoaparátom COOLPIX S6400 si nemusíte vyberať medzi schopnosťami a vzhľadom. Sofistikovaná širokouhlá LCD dotyková obrazovka s uhlopriečkou 7,5 cm (3“) a 460 000 pixelmi umožňuje intuitívne ovládanie snímania a prehrávania pomocou prstov vďaka technológii plynulého dotyku a antireflexnej úprave Clear Color Display od spoločnosti Nikon. Po zhotovení požadovanej snímky môžete vďaka režimu Rýchly efekt ihneď dodať fotografii väčší štýl. Stlačením ikony efektu na dotykovej obrazovke fotoaparátu si môžete vybrať z 19 rôznych efektov vrátane detského fotoaparátu, selektívnej farby alebo efektu maľby.

 
Záznam videosekvencií v rozlíšení Full HD (1 080p) so stereofónnym zvukom
Zaznamenávajte videosekvencie v rozlíšení Full HD, kedykoľvek to potrebujete, vďaka vyhradenému tlačidlu záznamu videosekvencie, ktoré umožňuje ihneď prepnúť z fotografií na video a priblížiť pohľad na akciu vďaka objektívu s 12× zoomom. Funkcia „Pozastavenie záznamu“ umožňuje záznam pozastaviť a znova spustiť a fotoaparát vytvorí jeden súbor videosekvencie pre plynulé prehrávanie.


Ďalšie kľúčové funkcie
Systém automatického zaostrovania s inteligentným riadením: fotoaparát automaticky vyberie najlepší režim zaostrenia pre ostré zábery, nech už fotografujete akýkoľvek objekt kdekoľvek v obrazovom poli.

20 režimov motívových programov: získajte vynikajúce výsledky jednoduchým výberom režimu, ktorý zodpovedá vašej situácii alebo zapnite funkciu Automatický výber motívov, nech vyberie najvhodnejší motívový program za vás.

Optická stabilizácia obrazu (VR): s technológiou automatickej stabilizácie obrazu spoločnosti Nikon môžete tvoriť ostré snímky a videosekvencie, na ktorých sa neprejaví efekt chvenia fotoaparátu v reálnom čase.

•   Zabraňovanie rozmazaniu. Vysoká citlivosť ISO (až do ISO 3 200) umožňuje získať ostrejšie snímky pri slabom svetle.

•   Detekcia pohybu kompenzuje pohyb fotoaparátu a objektu.

•   Režimy Nočný portrét a krajina umožňujú zaznamenávať jasné zábery v slabom svetle.

•   Funkcia Automatické HDR zaisťuje detailné zábery scény s vysokým kontrastom, napríklad slnečnej pláže.

•   Jednoduchá panoráma 360°/180°: zvislým alebo vodorovným panorámovaním môžete vytvárať dynamické panorámy.

Fotoaparát COOLPIX S6400 sa dodáva v piatich farbách: čiernej, červenej, striebornej, fialovej a modrej.
K dispozícii je za odporúčanú maloobchodnú cenu 229,90 €.

Zdroj TS: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokEIZO monitor FORIS FS2333
Nasledujúci článokNikon COOLPIX P7700