Zanietených fotografov divých zvierat a nočnej oblohy poteší uvedenie nového fotoaparátu s neuveriteľným 83-násobným optickým priblížením, ktorý zachytáva detaily pre ľudské oko voľne neviditeľné. Ultravysoké optické priblíženie pokrýva ohniskové vzdialenosti od 24 mm do 2 000 mm a je rozšíriteľné na 4 000 mm pomocou funkcie Dynamic Fine Zoom.

Nikon COOLPIX P900

COOLPIX P900 je nesporne kráľom superzoom medzi kompaktmi. Nikon vybavil tento fotoaparát 16-megapixelovým obrazovým snímačom CMOS typu Back-illuminated rozmer (1/2,3“) s maximalným rozlíšením 4 608 x 3 456 ppi. Obrazové dáta zabezpečuje procesor Expeed C2. V prípade, že chcete zachytiť rýchlú scénu CoolPix P900, dokáže nasnímať v plnom rozlíšení až 7 záberov za sekundu a následne ich uložiť na SD-SDXC kartu, žiaľ len vo formáte JPG.

COOLPIX P900 je osadený pevným zoom objektívom 83x eqvivalent 24-2000 mm f/2,8-6,5 s novým systémom optickej stabilizácie s dvojitou detekciou (VR), ktorá poskytuje extrémne účinnú redukciu rozmazania ekvivalentnú snímaniu s časom uzávierky o 5,0 stupňa EV kratším. Nová vysokovýkonná stabilizácia obrazu zlepšuje potláčanie vibrácií rozpoznávaním pohybu objektívu (snímač uhlovej rýchlosti) a súčasne na obrazovom snímači (informácie o vektore pohybu). Vďaka tomu umožňuje presnejšie výpočty množstva rozmazania snímky a dosahuje výrazne zvýšený výkon stabilizácie obrazu.

Výber a kompozícia záberu sa deje pomocou elektronického hľadačika, alebo cez 7,5 cm LCD otočný a vyklopný monitor typu RGBW s rozlíšením 921-tisíc obr. bodov. Okrem toho vstavaný elektronický hľadáčik zjednodušuje menenie štýlov snímania, pretože snímač pohľadu do hľadáčika automaticky prepína zo snímania pomocou displeja, keď sa oko priblíži k hľadáčiku.

Miesta snímania môžete sledovať s dokonalou presnosťou, pretože vstavané medzinárodné satelitné systémy GPS/GLONASS/QZSS poskytujú rýchle a podrobné informácie bez ohľadu na to, kam na svete cestujete. Zdieľanie snímok je okamžité vďaka vstavanej podpore pripojenia Wi-Fi a technológie NFC a je zjednodušené, pretože môžete použiť jedno stlačenie tlačidla Wi-Fi alebo jednoducho priložiť fotoaparát s podporou technológie NFC k inteligentnému zariadeniu.

Volič režimov: prístup k hlavným nastaveniam, ako je manuálna expozícia (P/S/A/M), je jednoduchý pomocou voliča režimov, ktorý umožňuje jednoduché ovládanie jednou rukou.

19 režimov motívových programov: fotoaparát dokáže odporúčať najlepšie nastavenia pre podmienky snímania. Jednoducho vyberte motív, ktorý najlepšie zodpovedá objektu. Napriklad: „Režimy pozorovania mesiaca a vtákov“, objekty ako mesiac a vtáky sa dajú jednoducho snímať pomocou tohto režimu, ktorý umožňuje jednoduché zaostrovanie.

Videosekvencie s rozlíšením Full HD: superplynulé videosekvencie (1 080/60p) snímané jedným dotykom majú vysokokvalitný zvuk, pretože mikrofón mení smerovosť zároveň s približovaním.

Časozberná videosekvencia: vyberte snímaný motív a vytvorí sa 10-sekundová videosekvencia zobrazujúca priebeh času zo statických snímok zachytených pomocou intervalového snímania.

Konštatovanie
Ohnisko objektívu dve tisíc milimetrov (v prepočte na kinofilm) je lákavé číslo (momentálne najvyššie v ponuke na trhu), ale pravdepodobne použiteľné len zo statívu, alebo za extrémne dobrých svetelných podmienok v prípade, že nechceme použiť vysokú hodnotu citlivosti (napr. ISO 6400), ktorá prinesie šum do obrazu. Určite bolo by zaujímavé previesť praktické testy, ktoré overia aj účinnosť optickej stabilizácie v kombinácii s ISO a tak stanovia hodnoty pre fotografovanie z ruky.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo