Kompaktný fotoaparát pre pokročilých používateľov so svetelným objektívom a vyklápacím displejom.

Spoločnosť Nikon  ohlásila fotoaparát COOLPIX P7700, prekvapivo kompaktný prístroj pre používateľov milujúcich dokonalosť. Fotoaparát P7700 je vybavený svetelným objektívom NIKKOR f/2,0–4,0 s 7,1× optickým priblížením a zaručuje živé obrázky s nádherným rozostrením pozadia.

Ponúka veľký obrazový snímač CMOS typu „Back Illuminated“ s veľkosťou 1/1,7 palca a rozlíšením 12 megapixelov, optickú stabilizáciu obrazu, videosekvencie s rozlíšením Full HD, formát RAW a vyklápací monitor s uhlopriečkou 7,5 cm (3,0 palca).

Produktový manažér divízie pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Fotoaparát COOLPIX P7700 je prenosný zázrak, svetelný objektív NIKKOR je skutočne úžasný. Je vybavený širokým rozsahom ohniskových vzdialeností 28–200 mm a vysokou svetelnosťou f/2,0–4,0, ktorá spoločne s vysoko citlivým obrazovým snímačom CMOS umožňuje snímať jasné a detailné snímky v akomkoľvek svetle. Nový vyklápací monitor zase otvára ďalšie možnosti a zaisťuje, že môžete získať jedinečný pohľad na snímaný objekt, najmä pri zázname videosekvencií.“

Umelecká práca so svetlom

Nech už snímate v akýchkoľvek podmienkach, pokročilá technológia objektívu fotoaparátu COOLPIX P7700 od spoločnosti Nikon zaručuje vynikajúcu presnosť, ostré rozlíšenie a vysoký kontrast. Dva prvky zo skla ED minimalizujú farebnú vadu, neutrálny sivý filter umožňuje lepšie riadenie expozície a zaoblená irisová clona so siedmimi lamelami umožňuje dosiahnuť nádherne prirodzené rozostrenie pozadia.

Keď chcete riadiť kvalitu svetla, môžete využiť vstavaný výklopný blesk fotoaparátu s riadiacou funkciou a použiť systém kreatívneho osvetlenia Nikon z radu kompatibilných zábleskových jednotiek Speedlight.

Váš pomocný režisér

Fotoaparát COOLPIX P7700 uspokojí všetkých začínajúcich režisérov, ktorí hľadajú prenosný a zároveň všestranný model. Môžete zaznamenávať videosekvencie v rozlíšení Full HD (1 080p) s priestorovým zvukom, v režime Vlastné videosekvencie meniť nastavenia, napríklad clonu a citlivosť ISO, použiť pri zázname videosekvencií optické priblíženie a ďalej vďaka konektoru pre externý mikrofón pri jeho použití vylepšiť záznam zvuku.

Dokonalé riadenie

Režimy expozície P/S/A/M poskytujú väčšiu tvorivú kontrolu a tri používateľské režimy umožnia ihneď vyvolať uprednostňované nastavenia fotoaparátu. Dve prispôsobiteľné funkčné tlačidlá umožnia preskočiť ponuku a nastaviť skratky pre svoje obľúbené nastavenia fotoaparátu. Predné a zadné príkazové voliče ponúkajú jednoduchý prístup ku kľúčovým nastaveniam fotoaparátu a plynulé manuálne ovládanie.

Tvorivosť zo všetkých uhlov

Vďaka monitoru s 921 000 pixelmi, uhlopriečke 7,5 cm (3,0 palca), antireflexnej vrstve a širokému pozorovaciemu uhlu môžete snímať z akejkoľvek pozície. Vyklápací monitor ponúka 100% reprodukciu farieb RGB a vysoký kontrast, ktorý vás nesklame.

Rýchle spracovanie obrazu

Rýchly obrazový procesor EXPEED C2 poskytuje vylepšenú kvalitu obrazu a záznamu videosekvencií. Zároveň dodáva vynikajúci výkon so zníženým šumom, dokonca aj pri vysokých hodnotách ISO.

Ďalšie kľúčové funkcie

Optická stabilizácia obrazu: pokročilý systém stabilizácie obrazu od spoločnosti Nikon znižuje v reálnom čase účinky chvenia fotoaparátu a umožňuje používať časy uzávierky pomalšie až o štyri kroky.

Vysoká citlivosť ISO (až ISO 6 400): znižuje riziko rozmazania snímok pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov alebo pri fotografovaní v slabom osvetlení. Citlivosť ISO je možné manuálne vybrať na ekvivalent ISO 80 až 6 400 pomocou nastavenia Hi1.

Rýchle reakcie umožňujú plynulú prácu a bezproblémové snímanie. Môžete rýchlo prepínať medzi funkciami, vychutnať si takmer okamžité spustenie, pôsobivú rýchlosť automatického zaostrovania a veľmi krátke oneskorenie pri uvoľnení spúšte.

Snímanie vo formáte RAW: snímky je možné snímať a ukladať vo vysokokvalitnom formáte NRW, dokonca aj pri použití funkcií, ako sú sériové snímanie a Picture Control.

Funkcia Picture Control: umožňuje riadiť farby vašich snímok alebo videosekvencií. Upravte živosť farieb alebo stupeň zvýšenia ostrosti ešte pred zachytením snímky vo všetkých štyroch expozičných režimoch (P/S/A/M). Dve vlastné nastavenia Picture Control vám umožnia preskočiť ponuku a nastaviť skratky k svojim obľúbeným nastaveniam.

Flexibilné sériové snímanie s vysokou rýchlosťou: vyberte si z troch rôznych režimov sériového snímania – 8 snímok za sekundu (až do 6 snímok), 4 snímky za sekundu (až do 6 snímok) a 1 snímka za sekundu (až do 30 snímok).

Efekty a filtre: fotografujte snímky a zaznamenávajte videosekvencie so špeciálnymi efektmi alebo použite na vyfotografované snímky filtre. Efekty zahŕňajú aj efekt Maľba, ktorý dodá snímkam vzhľad maľovaných obrazov. Filtre zahŕňajú aj filter Selektívna farba, ktorý vytvorí monochromatické fotografie s farbami podľa vašich predstáv.

Bezdrôtový prenos: kompatibilné s kartami Eye-Fi X2 (alebo novšími) pre priamy prenos do inteligentných telefónov a na pamäťové karty SD, SDHC a SDXC.

Kompatibilné príslušenstvo: maximálne využite možností fotoaparátu vďaka príslušenstvu spoločnosti Nikon, vrátane: zábleskových jednotiek Speedlight, diaľkového ovládača ML-L3, 40,5mm filtrov, káblovej spúšte MC-DC2 a jednotky GPS GP-1.

Fotoaparát COOLPIX P7700 sa dodáva v čiernej farbe a je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 499,90 €.

Zdroj TS: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo