Spoločnosť Nikon Europe uviedla na trh dva nové fotoaparáty COOLPIX P510 a COOLPIX L810  so superzoomom.

Fotoaparát COOLPIX P510, ktorý je nasledovníkom veľmi obľúbeného modelu COOLPIX P500, ponúka objektív NIKKOR s neuveriteľným 42-násobným optickým zoomom, ktorý dosahuje ohniskové vzdialenosti od supertelefotografických 1 000 mm až po širokouhlých 24 mm. Fotoaparát je taktiež vybavený snímačom CMOS typu Back Illuminated s rozlíšením 16 miliónov pixelov a pokročilou optickou stabilizáciou obrazu.

 

Model L810 s rozlíšením 16 miliónov pixelov, ktorý je nasledovníkom modelu COOLPIX L120, umožňuje ešte väčšie priblíženie k dianiu než kedykoľvek predtým, vďaka extrémne širokouhlému objektívu s 26-násobným optickým priblížením.

Priblíženie, ktoré prekoná vaše očakávania: vysoko výkonný COOLPIX P510

Kompaktný fotoaparát COOLPIX P510 – ponúka vynikajúci výkon s neprekonaným dosahom. Je vybavený 42-násobným zoomom, nastaviteľným displejom LCD s vysokým rozlíšením 921 000 bodov a funkciou nahrávania videosekvencií so stereo zvukom v rozlíšení Full HD (1 080p). Snímač CMOS typu Back Illuminated s rozlíšením 16 miliónov pixelov a pokročilá funkcia optickej stabilizácie obrazu zaručujú ostré snímky v akomkoľvek svetle, takže aj pri väčších ohniskových vzdialenostiach sú kompozície stabilné a fotografované objekty dokonale ostré. Režim záznamu videosekvencií jedným dotykom vám zase umožňuje jednoducho prepnúť zo statických fotografií na záznam videosekvencií v rozlíšení Full HD (1 080p) so stereo zvukom. Funkcie optického priblíženia a automatického zaostrovania sú k dispozícii aj pri zázname videosekvencií a fotoaparát COOLPIX P510 umožňuje spomalený alebo zrýchlený záznam rýchlosťou až 120 snímok za sekundu (rozlíšenie VGA). Videosekvencie je možné snímať vo formáte iFrame. Vstavaný konektor HDMI umožňuje pripojiť fotoaparát priamo k HDTV prijímaču, aby ste si ihneď mohli prezerať fotografie a prehrávať videá spolu s priateľmi a rodinou.

  

Nastaviteľný displej LCD s vysokým rozlíšením vám pomôže objaviť vašu tvorivú stránku. Umožňuje jednoducho snímať fotografie zhora alebo zospodu a získať tak inú perspektívu. Vstavaný systém GPS zaznamenáva presné miesto zhotovenia fotografie vo forme geotagov do obrazových súborov (EXIF).

Fotoaparát COOLPIX P510 sa dodáva v troch farbách: čiernej, červenej a tmavo sivej.
K dispozícii bude za odporúčanú maloobchodnú cenu 399 €.

Cenovo dostupný výkon stvorený pre skutočný život: model COOLPIX L810

Fotoaparát COOLPIX L810 je vybavený objektívom so superzoomom a záznamom videosekvencií s rozlíšením 720p. Ponúka vynikajúcu technológiu a jednoduché používanie, a spoľahlivo zachytí všetky pamätné okamihy. Zjednodušený automatický režim optimalizuje všetky nastavenia fotoaparátu podľa dostupného svetla a umožňuje vám fotografovať bez námahy.

 
Extrémne širokouhlý objektív NIKKOR s 26-násobným optickým priblížením s ohniskovou vzdialenosťou 22,5–585 mm zachytí všetko od rozsiahlych výhľadov až po vzdialenú akciu. Inovatívna bočná ovládacia páčka zase zaručuje hladký a plynulý zoom v celej dĺžke ohniskovej vzdialenosti, či už zachytávate videosekvencie alebo statické fotografie. Optická stabilizácia obrazu zároveň znižuje účinky chvenia fotoaparátu. Obrazový snímač CCD s rozlíšením 16 miliónov pixelov a štyri rôzne automatické funkcie na zabránenie rozmazania zaisťujú vždy ostré snímky.

Fotoaparát je napájaný štandardnými batériami AA, takže sa nemusíte obávať, že vám dôjde energia, či už ste doma, alebo cestujete po svete – možno ich kúpiť kdekoľvek.

Fotoaparát COOLPIX L810 sa dodáva v štyroch farbách: čiernej, červenej, modrej a teplej sivej.
K dispozícii bude za odporúčanú maloobchodnú cenu 229 €.

COOLPIX P510: Dodatočné funkcie
  Automatický režim HDR: snímajte snímky s pôsobivými tónovými detailmi v ľubovoľnej situácii pomocou režimu HDR. Fotoaparát skombinuje dva zábery nasnímané pri rôznych expozíciách v priebehu jedného stlačenia spúšte a vytvorí fotografiu s veľkým dynamickým rozsahom a bohatou škálou farieb.

  Jednoduchá panoráma 360/180: zvislým alebo vodorovným otáčaním fotoaparátu môžete vytvárať dynamické panorámy.

 Režim 3D snímania: umožňuje vytvoriť 3D snímku akéhokoľvek statického objektu, ktorú je potom možné prehrávať na kompatibilných 3D televízoroch a počítačoch. Fotoaparát skombinuje dva zábery nasnímané z dvoch rôznych pozícií: druhý záber je zaznamenaný automaticky, keď fotoaparát rozpozná, že ste na správnom mieste.

  Vysokorýchlostné sériové snímanie: nasnímajte až 5 snímok v plnom rozlíšení rýchlosťou 6 snímok za sekundu alebo až 30 snímok v plnom rozlíšení rýchlosťou 1 snímka za sekundu.

  Volič režimov s manuálnymi expozičnými režimami (P/S/A/M) a používateľským režimom, vďaka ktorému môžete ihneď vyvolať obľúbené nastavenia fotoaparátu.

  Bezdrôtový prenos: kompatibilný s kartami Eye-Fi X2 (alebo novšími). Preneste svoje fotografie (vo formáte JPEG) priamo do svojho telefónu alebo počítača. Potom sa pripojte k internetu a využite službu spoločnosti Nikon my Picturetown na zdieľanie fotografií.

  Ponuka Retušovania: vylepšite svoje fotografie vo fotoaparáte pomocou veľkého počtu filtrových efektov. Je napríklad možné použiť efekt výberovej farby, ktorý prevedie snímku na monochromatickú a potom pridá do oblasti, ktorú vyberiete, farebný nádych. Alebo hviezdicový filter Cross Screen, ktorý jasným oblastiam pridá hviezdicový záblesk.

COOLPIX L810: dodatočné funkcie
  Nahrávanie živého videa s HD rozlíšením (720p): jednoduché zaznamenanie života v pohybe. Špeciálne tlačidlo záznamu videosekvencie umožňuje jednoducho spustiť záznam. V priebehu záznamu môžete použiť optické priblíženie s automatickým zaostrovaním.

  Zabraňovanie rozmazaniu: optická stabilizácia obrazu znižuje účinky chvenia fotoaparátu. Vysoká citlivosť ISO (až do ISO 1 600) umožňuje získať ostrejšie snímky pri slabom svetle. Funkcia detekcie pohybu kompenzuje účinky pohybu fotoaparátu a objektu. Funkcia voľby najlepšej snímky (BSS) pre automatický výber najostrejšej snímky zo série až 10 zhotovených snímok.

 Režim 3D snímania: umožňuje vytvoriť 3D snímku, ktorú je potom možné prehrávať na kompatibilných 3D televízoroch a počítačoch.

  Jednoduché zdieľanie: pripojte sa priamo k televízoru HDTV prostredníctvom vstavaného HDMI konektora.

  Systém inteligentného portrétu: zaručuje dokonalé portréty za všetkých okolností. Samospúšť s detekciou úsmevu vytvorí snímku v okamihu detekcie úsmevu fotografovanej osoby. Kontrola žmurknutia vás upozorní, ak mal niekto zatvorené oči. Funkcia zjemnenia pokožky upravuje nerovnomerné odtiene pleti osôb pre jemnejší vzhľad pleti. Redukcia červených očí umožňuje korekciu výskytu červených očí na snímkach zhotovených pomocou blesku.

  Bezdrôtový prenos: kompatibilný s kartami Eye-Fi X2 (alebo novšími). Preneste svoje fotografie (vo formáte JPEG) priamo do svojho telefónu alebo počítača. Potom sa pripojte k internetu a využite službu spoločnosti Nikon my Picturetown na zdieľanie fotografií.

Zdroj TS: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo