Nikon predstavil vysokokvalitný 12-megapixelový fotoaparát COOLPIX P340, ktorý umožňuje získavať ostré snímky pri vysokých rýchlostiach. Kompakt COOLPIX P340 s objektívom s 5-násobným optickým priblížením a vysokou svetelnosťou f/1,8 v širokouhlej polohe je rozšíriteľný na 10-násobný zoom s využitím funkcie Dynamic Fine Zoom*. Fotoaparát je vybavený 1/1,7-palcovým snímačom CMOS typu Back-illuminated, čo umožňuje zaznamenávať výborné snímky.

COOLPIX P340 s vysokou snímkovou frekvenciou a vstavaným modulom Wi-Fi

Keď rozhoduje čas, fotoaparát COOLPIX P340 zachytáva snímky (10 snímok/sek.) obrovskou rýchlosťou vďaka inteligentnému algoritmu automatického zaostrovania a multitaskingu pri spracovaní údajov. Fotoaparát je navrhnutý pre nadšencov fotografie, ktorí hľadajú prémiový kompaktný fotoaparát. Vstavaný modul Wi-Fi umožňuje ukladať a zdieľať snímky jednoducho pomocou inteligentného zariadenia. Multifunkčný krúžok na objektíve pritom ponúka rýchly prístup k rôznym nastaveniam, ako je manuálne zaostrovanie, čas uzávierky alebo citlivosť ISO. Okrem toho veľký a vysokocitlivý snímač zachytáva ostré snímky dokonca aj pri slabom osvetlení, čo je vynikajúce pre kreatívne nočné snímky miest. Môžete dokonca presne určiť, kde boli snímky zhotovené, pretože do fotografií možno vložiť údaje systému GPS z inteligentného zariadenia.

Fantastické okamihy si vyžadujú fantastické snímky

Fotoaparát COOLPIX P340 pôsobí prvotriedne pri každej príležitosti. Aktívna stabilizácia obrazu (VR) poskytuje stabilitu, zatiaľ čo inteligentný algoritmus automatického zaostrovania je vysokoefektívny pri slabom osvetlení, čo zaručuje, že vždy získate snímky, ktoré hľadáte. Keď na kvalite záleží, môžete zachytávať snímky vo formáte RAW (NRW), aby ste na maximum využili potenciál snímača, a dokonca môžete spracovávať snímky vo fotoaparáte, skôr ako ich zobrazíte na jasnom 7,5-centimetrovom (3,0-palcovom) displeji RGBW s 921 000 bodmi.

 
Objektív fotoaparátu (24 – 120 mm ekv.) s vysokým rozlíšením zaručuje ostrosť a jemné detaily od stredu až po okraje obrazového poľa. Zatiaľ čo 7-segmentová irisová clona poskytuje snímky s fantastickým rozostrením pozadia. Vstavaný filter ND vám umožňuje predĺžiť časy uzávierky dokonca aj v situáciách s jasným svetlom a kreatívne upravovať úroveň rozostrenia, čo je vynikajúce pre expresívne snímky tečúcej vody, napríklad dramatické vodopády. Keď príde čas prepnúť zo statických snímok na video s rozlíšením Full HD (1 080/60i/50i), môžete funkcie prepnúť jediným stlačením osobitného tlačidla záznamu videosekvencií, aby ste mohli filmovať s frekvenciou 30 alebo 25 snímok za sekundu. Navyše môžete počas zaznamenávania pokračovať v snímaní fotografií alebo v používaní automatického zaostrovania a optického priblíženia.


Produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Fotoaparát COOLPIX P340 je plný inovatívnych funkcií, ako je napríklad funkcia zaostrovania „focus peaking“, ktorá umožňuje jednoducho vidieť zaostrené oblasti a upravovať úrovne intenzity na dosiahnutie jemných detailov. Ďalšou novinkou je multitasking pri spracovaní údajov, čo vám umožňuje začať snímať druhý záber, kým sa prvá snímka spracováva, čím sa výrazne skracuje čakanie pri snímaní vo formáte RAW. 18 režimov motívových programov prináša možnosť automaticky optimalizovať nastavenia pre obľúbené fotografické štýly a miesta. Rozsiahla ponuka úprav a efektov filtra vrátane selektívnej farby, maľby a efektu rybieho oka zároveň znamená, že úprava snímok bude rovnako zábavná ako snímanie. Fotoaparát dokonca umožňuje rýchle nabíjanie batérie prostredníctvom portu High-speed USB. COOLPIX P340 je pohotový fotoaparát pre rýchly životný štýl a tiež ponúka vysokorýchlostné sériové snímanie na zachytávanie pohybujúcich sa objektov.“

* Funkcia Dynamic Fine Zoom 2× predlžuje ohniskovú vzdialenosť pri použití najdlhšej optickej ohniskovej vzdialenosti objektívu. Maximálne rozlíšenie obrazu je zachované.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo