Nikon predstavil odolný kompaktný fotoaparát AW120 z radu COOLPIX. 16-megapixelový fotoaparát AW120 so svetelným objektívom s 5-násobným optickým priblížením, vodotesný do hĺbky 18 m, odolný voči pádom z výšky až 2 m a odolný voči mrazu do –10 °C zvládne aj tie najextrémnejšie expedície.

Nikon COOLPIX AW120

Fotoaparát COOLPIX AW120 určený pre ľudí, ktorí chcú zachytiť dobrodružstvo v závratných výškach alebo odvážnych hĺbkach, spôsobil medzi robustnými zariadeniami od spoločnosti Nikon veľký rozruch. 16-megapixelový fotoaparát COOLPIX AW120 je dostatočne robustný na to, aby bol spoľahlivým spoločníkom na cestách. Je vybavený funkciami, ktoré vylepšia každý aktívny životný štýl. Tento fotoaparát zostrojený pre dobrodružstvá, pri ktorých je miesto pre súpravu obmedzené, je dôležitým nástrojom pre každého extrémneho bádateľa.

 
Je vodotesný do hĺbky 18 m, odolný voči pádom z výšky až 2 m a odolný voči mrazu do –10 °C. Umožňuje presne lokalizovať prieskum pomocou vstavaných systémov GPS a GLONASS, mapy sveta a kompasu, vďaka čomu je ideálny na sledovanie cestovných trás. Vstavaný modul Wi-Fi umožňuje zdieľať celú akciu v reálnom čase prostredníctvom inteligentného zariadenia. Navyše môžete snímať videosekvencie s rozlíšením Full HD. Extrémne širokouhlý objektív 24 mm f/2,8 s 5-násobným optickým priblížením poskytuje optimálnu svetelnosť, čo umožní zachytiť snímky aj pri tých najtmavších scénach, na súši aj pod vodou.


Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, 16-megapixelový snímač CMOS typu Back-illuminated zaručuje vysoký výkon a výborne snímky s nízkou úrovňou šumu, dokonca aj pri snímaní pri slabom osvetlení, napríklad v jaskyni alebo dažďovom pralese, zatiaľ čo veľký 7,5-centimetrový/3-palcový displej OLED s 921 000 bodmi poskytuje výnimočný jas a viditeľnosť na jasné prehrávanie, dokonca aj pod vodou alebo na priamom slnečnom svetle. Ak dobrodružstvo vyžaduje video, fotoaparát AW120 sníma pohyb s kvalitou 1 080/60i, optickým priblížením a automatickým zaostrovaním. Bádatelia môžu dokonca snímať spomalený alebo zrýchlený záznam frekvenciou 15 až 240 snímok za sekundu, aby mohli znova prežiť každú sekundu svojho veľkého dobrodružstva.

  
Produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Odolný fotoaparát COOLPIX AW120 doslova dvíha fotografovanie do nových výšok, pretože vďaka funkciám, ako je napríklad Zobrazenie mapy sveta, je ľahko prístupná mapa sveta, pričom sa zobrazenie dá zväčšiť zatrasením fotoaparátom. Môžete dokonca sledovať svoju trasu a zaznamenať až 30 miest, na ktorých ste snímky zhotovili. Rozsah svetelného objektívu s 5-násobným optickým priblížením sa dá pomocou funkcie Dynamic Fine Zoom* rozšíriť až na 10-násobné priblíženie bez straty rozlíšenia, vďaka čomu máte k dispozícii výnimočné detaily. Zároveň môžete zobraziť na monitore alebo zahrnúť do snímok polohu GPS, informácie z kompasu a údaje o atmosférickom tlaku, hĺbke a nadmorskej výške. Rýchle zobrazenie umožňuje pohotové overenie dôležitých údajov, aby ste boli pripravení na každé prostredie.“

* Funkcia Dynamic Fine Zoom 2× predlžuje ohniskovú vzdialenosť pri použití najdlhšej optickej ohniskovej vzdialenosti objektívu. Maximálne rozlíšenie obrazu je zachované.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo