Nikon oznámil uvedenie nového teleobjektívu formátu FX s rozsiahlou ohniskovou vzdialenosťou 80–400 mm a vynikajúcou optickou konštrukciou.

Dlho očakávaná inovácia mimoriadne obľúbeného teleobjektívu AF 80–400 mm od spoločnosti Nikon, nový teleobjektív AF-S 80–400 mm f/4,5–5,6G ED VR, je vybavený vylepšenou optickou konštrukciou, ktorá ľahko spĺňa požiadavky dnešných digitálnych jednookých zrkadloviek.


Objektív je ideálny na fotografovanie divokej prírody, krajín alebo športu a spĺňa všetko, čo sa očakáva od teleobjektívov strednej až najvyššej triedy. Ponúka tiež vynikajúci optický výkon v rozličných podmienkach a systém stabilizácie obrazu od spoločnosti Nikon umožňuje používať až o 4 kroky dlhší expozičný čas v celom rozsahu priblíženia – aj pri ohniskovej vzdialenosti 400 mm.

„Vydanie pôvodného objektívu AF 80–400 mm od spoločnosti Nikon bolo niečo ako revolúcia. Ako prvý z objektívov NIKKOR v sebe spájal prevratnú technológiu stabilizácie obrazu s flexibilným teleobjektívom a relatívne kompaktnou, všestrannou konštrukciou, a rýchlo sa tak stal obľúbeným. Inovovaná verzia AF-S pre novú generáciu digitálnych jednookých zrkadloviek teraz poskytuje výrazne lepší mechanizmus automatického zaostrovania, účinnejší systém stabilizácie obrazu a vylepšenú optickú konštrukciu. Sme si istí, že tento objektív bude ako správny nástupca stavať na úspechoch svojho predchodcu.“

Špičková optika

Nová vylepšená optická konštrukcia je vytvorená s ohľadom na rýchle digitálne jednooké zrkadlovky s vysokým rozlíšením a obsahuje 20 prvkov v 12 skupinách. Objektív je vybavený antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon, štyrmi prvkami zo skla ED (extrémne nízky rozptyl) a jedným prvkom zo skla Super ED na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov v rozličných podmienkach. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat redukuje reflexy a závoj a prvky zo skla ED pomáhajú korigovať prejavy chromatickej vady, ktorá sa môže vyskytnúť hlavne pri dlhšej ohniskovej vzdialenosti.

Výhoda štyroch krokov

Na zlepšenie stability v širokom rozsahu ohniskových vzdialeností poskytuje funkcia stabilizácie obrazu (VR) korekciu zodpovedajúcu času uzávierky kratšiemu približne o štyri kroky. Normálny a aktívny režim funkcie stabilizácie obrazu (VR) poskytujú stabilný obraz pri rôznych úrovniach vibrácií a frekvenciách pohybu fotoaparátu, kým automatická detekcia použitia statívu znižuje vibrácie pri snímaní v prípade fotoaparátu upevneného na statíve.

Zaručená spoľahlivosť

Výhodná kombinácia širokého rozsahu ohniskových vzdialeností 80–400 mm a relatívne kompaktného prevedenia dáva tomuto objektívu neuveriteľnú schopnosť prakticky plniť väčšinu požiadaviek teleobjektívu. Pomocou prepínača obmedzenia rozsahu zaostrenia, ktorý ponúka dve nastavenia („FULL“ a ∞-6 m), môžete skracovať čas zaostrovania pri snímaní zo špecifickej vzdialenosti. Automatické zaostrovanie funguje, aj keď je telekonvertor (1,4×) nasadený na fotoaparáte kompatibilnom so svetelnosťou f/8. Mimoriadne spoľahlivá, kvalitná a ergonomická konštrukcia sa skladá z kovového bajonetu s gumeným tesnením odolným voči vplyvom počasia na ochranu pred nečistotami. Integrovaná aretácia tubusu objektívu zabraňuje vysunutiu tubusu vplyvom vlastnej hmotnosti, keď sa objektív nepoužíva.

Objektív sa dodáva vrátane krytky (LC-77), slnečnej clony (HB-65), puzdra (CL-M2) a odnímateľnej otočnej statívovej pätky, ktorá zlepšuje rovnováhu a umožňuje komfortnejšiu zmenu orientácie na šírku a výšku pri umiestnení fotoaparátu na statív.

Cena objektívu: 2 499.-€

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo