Nikon uvádza nový svetelný objektív formátu FX s pevným ohniskom, ktorý posúva hranice kvality snímok na novú úroveň. Koncepcia objektívu vzdáva hold legendárnemu modelu Noct-NIKKOR od spoločnosti Nikon, zatiaľ čo úplne nová optická konštrukcia umožňuje výbornú ostrosť, kontrast a rozlíšenie. Vďaka výnimočnej rozlišovacej schopnosti, vynikajúcemu rozostreniu pozadia (bokeh) a neprekonateľnému výkonu pri snímaní s maximálne otvorenou clonou je to význačný objektív pre všetkých, ktorí sa snažia dosiahnuť dokonalosť vo fotografii pri slabom osvetlení alebo ktorí chcú objektív so skutočne jedinečným charakterom.

Nikon AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

Vďaka koordinovanej snahe pri vývoji tohto objektívu dizajnéri spoločnosti Nikon dokázali okrem výrazného zníženia komy a nádherne hladkého rozostrenia pozadia (bokeh) výrazne zvýšiť ostrosť, kontrast a rozlíšenie.

Výsledkom je jedinečný objektív, ktorý poskytuje mimoriadnu estetiku obrazu a umožňuje fotografom skúmať širokú škálu možností kreatívneho vyjadrenia a vytvárať snímky, ktoré vynikajú nad ostatnými.

Napriek tomu, že to je objektív, ktorý umožňuje malé zaclonenie, efektívne sa koriguje pokles periférneho osvetlenia, aby sa zachoval jas v celom obrazovom poli pri snímaní s maximálnou svetelnosťou objektívu a dokonca aj so zaostrením nastaveným na nekonečno.

Renomovaná kvalita objektívov NIKKOR

Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon poskytuje vysokú úroveň antireflexného účinku v celom spektre viditeľného svetla a efektívne zamedzuje reflexom a závoju a zvyšuje ostrosť a kontrast snímok. Technika trojprvkových lepených šošoviek zaručuje optickú čistotu a zníženie odleskov. Predný optický prvok sa nachádza hlboko v tubuse objektívu, aby sa zaručilo, že závoj a reflexy sa účinne znížia aj pri snímaní v protisvetle. Automatické zaostrovanie je plynulé, tiché a rýchle vďaka ultrazvukovému zaostrovaciemu motoru (SWM) od spoločnosti Nikon a kvalita konštrukcie je veľmi vysoká.

Špecifikácia
Rozsah clony: 1,4 – 16
Konštrukcia: 9 členov v 6 skupinách (vrátane 2 asferických šošoviek s Crystal Nano vrstvou
Uhol pohľadu: 45,5° stupňa s FX aparátom, 27,20° stupňa s DX aparátom
Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť: 0,58 m
Priemer filtra: 72 mm
Romzery: cca. 85 mm x 70 mm
Hmotnosť: cca. 385 g

•  Objektív sa dodáva so špecializovanou slnečnou clonou a mäkkým puzdrom.

Zdroj: NIKON

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo