Vysokovýkonný objektív NIKKOR formátu DX s ohniskovou vzdialenosťou 16 – 80 mm a svetelnosťou f/2,8 – 4

Majiteľov APS-C zrkadloviek Nikon určite poteší nový prírastok v podobe svetelného univerzálneho zoom objektívu.Nový vysokovýkonný objektív NIKKOR formátu DX s ohniskovou vzdialenosťou 16 – 80 mm a svetelnosťou f/2,8 – 4 je vybavený najnovšou technológiou, pýši sa neuveriteľne kompaktnou konštrukciou a je vytvorený pre fotografov, ktorí majú na svoje vybavenie vysoké nároky.

Objektív Nikon AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR

Tento pokročilý, kompaktný zoom je dokonalá voľba ako cestovný objektív. Váži iba 480 g a na fotoaparáte je dokonale vyvážený. Široký rozsah ohniskových vzdialeností 16 – 80 mm jednoducho pokryje väčšinu snímaných situácií. Vysoká svetelnosť f/2,8 – 4 ponúka výraznú výhodu pri slabom osvetlení a pozoruhodná stabilizácia obrazu od spoločnosti Nikon s korekciou 4 stupne EV udržiava snímky ostré aj pri dlhých časoch uzávierky.

Toto je prvý objektív formátu DX, ktorý sa pýši niektorými z najnovších technológií od spoločnosti Nikon profesionálnej úrovne vrátane elektromagnetickej clony a ochrannej fluórovej vrstvy. A je to prvý objektív formátu DX, ktorý má uznávanú antireflexnú vrstvu Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon.

Všestranné 5-násobné priblíženie pokrýva ekvivalent ohniskovej vzdialenosti 24 – 120 mm vo formáte FX, zatiaľ čo vysoká svetelnosť objektívu otvára ďalšie možnosti snímania. Bez ohľadu na to, či snímate pomocou širokouhlého rozsahu zoomu alebo pomocou teleobjektívu, môžete dosiahnuť príjemné rozostrenie pozadia, čisté zábery pri slabom osvetlení a výraznú separáciu objektu a pozadia. Okrem toho najkratšia zaostriteľná vzdialenosť vám umožňuje priblížiť sa až na 0,35 m.

Najnovšie technológie
Množstvo technológií konštrukcie objektívov profesionálnej úrovne zaručuje, že tento prémiový objektív formátu DX so zoomom dosahuje ohromujúci výkon. Elektromagnetická clona poskytuje presnejšie expozície najmä pri snímaní vysokými frekvenciami. Ochranná fluórová vrstva od spoločnosti Nikon aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty, nemá negatívny vplyv na kvalitu snímok a zjednodušuje čistenie skla bez poškodenia povrchu. Okrem toho je to prvý objektív formátu DX, ktorý má renomovanú antireflexnú vrstvu Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon.

Vysoký optický výkon
Pokročilá optická konštrukcia tohto objektívu je navrhnutá tak, aby maximalizovala výkon dnešných digitálnych jednookých zrkadloviek formátu DX s vysokým rozlíšením, a má 17 prvkov v 13 skupinách. Okrem antireflexnej vrstvy Nano Crystal Coat a ochranného skleneného prvku s fluórovou vrstvou má tri asférické optické prvky a štyri optické prvky zo skla ED (s extrémne nízkym rozptylom). Reflexy, závoj a optické chyby sú minimalizované, aby sa dosiahli vysokokontrastné snímky vo veľmi rozličných svetelných podmienkach a v celom rozsahu zoomu.

Objektív sa dodáva so špecializovanou bajonetovou slnečnou clonou HB-75.

Nikon AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR –
Cena: 29 990 Kč / 1 099 €

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo