Spoločnosť Nikon do svojho rastúceho radu prenosných systémových fotoaparátov Nikon 1 pridala rýchly fotoaparát Nikon 1 J4. Nový model predstavuje výkonnú kombináciu uznávanej technológie, výnimočnej rýchlosti a bezproblémového ovládania, ktorá nenecháva nič náhode.

Nikon 1 J4

Hybridné automatické zaostrovanie od spoločnosti Nikon, ktoré mení pravidlá hry, sa teraz pýši 171 bodmi automatického zaostrovania a 105 z nich sú body s fázovou detekciou, ktoré bleskovo zaostria na pohyb. Vďaka frekvenciám sériového snímania vyšším ako v prípade digitálnej jednookej zrkadlovky a pozoruhodne krátkemu oneskoreniu uzávierky dokáže fotoaparát Nikon 1 J4 akciu zachytiť rýchlejšie, než dokážete jej priebeh zaznamenať očami.


Fotoaparát sa pýši rovnakým novým 18,4-megapixelovým snímačom CMOS použitým v nedávno uvedenom fotoaparáte Nikon 1 V3, širokým rozsahom citlivosti na svetlo ISO 160 – 12 800 a novým obrazovým procesorom EXPEED 4A. Rýchly snímač formátu CX je navrhnutý bez optického antialiasingového filtra a maximálne využíva každý megapixel, aby zachytil snímky s bohatými detailmi aj vtedy, keď snímate pri slabom osvetlení. Všetky tieto technológie spolupracujú, aby sa zaručilo, že aj fotografie a videosekvencie pri slabom osvetlení budú mať výborné detaily. Supercitlivý dotykový displej vám umožňuje robiť všetko klepnutím alebo potiahnutím prsta a kreatívne režimy snímania ponúkajú intuitívnu umeleckú slobodu. Vstavaný modul Wi-Fi zjednodušuje pripojenie, zdieľanie a tvorbu na cestách. Nový objektív 1 NIKKOR VR 10–30 mm f/3,5–5,6 PD-ZOOM v súprave zaručuje, že budete pripravení zachytávať fantastické snímky hneď po zakúpení.

Neuveriteľná rýchlosť – ohromujúca akcia

Fotoaparát je rýchlejší ako digitálna jednooká zrkadlovka a ponúka bleskové frekvencie sériového snímania až 20 snímok za sekundu s kontinuálnym automatickým zaostrovaním a dokáže zachytiť 20 snímok vo formáte RAW frekvenciou až 60 snímok za sekundu so zaostrením pevne nastaveným pri prvej snímke. Každý z týchto zázrakov, ktorý sa odohrá v zlomku sekundy, vďaka systému hybridného automatického zaostrovania fotoaparátu Nikon 1, ktorý využíva 171 bodov automatického zaostrovania (počet sa zvýšil zo 135 bodov) na rýchle zachytenie objektu. Pôsobivých 105 bodov činnosti automatického zaostrovania s fázovou detekciou (rovnaký typ, aký sa používa v digitálnych jednookých zrkadlovkách) je rovnomerne rozmiestnených v strede obrazového poľa, aby bolo možné výnimočné zaostrovanie na akciu a snímanie ostrých videosekvencií. Body činnosti automatického zaostrovania s detekciou kontrastu siahajú až po okraje obrazového poľa a umožňujú pozoruhodne ostré detaily dokonca aj v zložitých svetelných podmienkach. Fotoaparát je vytvorený tak, aby vám umožňoval zachytávať momenty, ktoré sa objavujú a miznú v jedinom okamihu, a reaguje okamžite a objektív 1 NIKKOR VR 10–30 mm f/3,5–5,6 PD-ZOOM v súprave s fotoaparátom zvyšuje rýchlosť snímania, pretože sa vysunie okamžite, keď zapnete fotoaparát, a zasunie v okamihu, keď ho vypnete.

Jednoduchosť dotykového panela

Elektrostatický 7,5-centimetrový (3,0-palcový) dotykový displej LCD s 1 037 000 bodmi vám umožňuje zaostrovať, snímať a upravovať dôležité nastavenia alebo zobrazovať ukážky kreatívnych funkcií jednoduchým klepnutím na displej. Môžete tiež skombinovať ovládanie dotykom s tradičným ovládaním. Môžete vybrať bod činnosti AF klepnutím na monitor a snímať pomocou tlačidla spúšte. Vstavaný modul Wi-Fi umožňuje jednoducho robiť so snímkami viac pomocou inteligentného zariadenia – odosielať vysokokvalitné snímky priamo z fotoaparátu do smartfónu alebo tabletu, odkiaľ ich môžete okamžite zdieľať2, ukladať snímky v inteligentnom zariadení alebo používať kreatívne fotografické aplikácie.

Kinematografický zážitok

Fotoaparát Nikon 1 je vaším dokonalým partnerom pri snímaní videosekvencií, nech už ide o videosekvencie s rozlíšením Full HD alebo o farebné cestopisy. Ako inteligentná voľba na bezproblémové filmovanie fotoaparát Nikon 1 J4 sníma plynulé akčné videá a má vzrušujúce režimy videosekvencií, ktoré zjednodušujú pridávanie nádychu kinematografického čara. Rovnako ako v prípade všetkých fotoaparátov Nikon 1 vám fotoaparát Nikon 1 J4 umožňuje počas filmovania zachytiť statické snímky s vysokým rozlíšením jednoduchým stlačením tlačidla spúšte. Nová funkcia automatického zachytenia snímky od spoločnosti Nikon analyzuje všetky obrazové polia a pri najvhodnejších podmienkach automaticky zachytáva fotografie. Nové režimy videosekvencií zjednodušujú vytváranie pútavých videoklipov. Zvýšte energiu scén z ulice pomocou funkcie zrýchleného záznamu, zmeňte plynutie času, aby vyzeralo ako animácia, pomocou funkcie skokového strihu alebo zvýšte expresivitu pomocou vecných krátkych 4-sekundových videoklipov (môžete ich spojiť 8 dohromady). Filmujte v režime pokročilých videosekvencií a budete môcť dosiahnuť dramatické efekty pomocou funkcie spomaleného záznamu. Táto funkcia prehráva trojsekundovú HD videosekvenciu zaznamenanú frekvenciou 120 snímok za sekundu celých 12 sekúnd.

Nikon 1 a inovácie

Originálne inovácie fotoaparátov Nikon 1 ponúkajú rýchle a jednoduché spôsoby na získanie najlepšej snímky alebo na zmenenie obyčajných vecí na výnimočné priamo vo fotoaparáte. Uznávaný režim zachytenia najlepšieho momentu teraz zahŕňa novú funkciu aktívneho výberu od spoločnosti Nikon, ktorá zaznamená až 20 záberov s plným rozlíšením za menej ako sekundu a umožňuje vám vybrať snímku, ktorú si chcete nechať. Celkom nová funkcia kreatívnej palety, ktorá je k dispozícii v kreatívnom režime fotoaparátu, ponúka nový spôsob aplikovania umeleckých filtrov štúdiovej kvality na fotografie pred snímaním. Funkcia kreatívnej palety pri prechádzaní rôznymi efektmi upravuje jas, sýtosť a vyváženie bielej farby. Stačí, aby ste iba ťahali prstom po kruhu na dotykovom displeji alebo otáčali multifunkčný volič. Obraz na displeji sa bude meniť, aby ste videli, čo zachytíte v okamihu, keď snímku zaznamenáte.

Rozšíriteľný systém

Pomocou radu prémiových objektívov 1 NIKKOR od spoločnosti Nikon môžete meniť perspektívy. Všetky objektívy 1 NIKKOR prinášajú ten typ vysokovýkonnej optiky, ktorú od značky Nikon očakávate, a všetky sú optimalizované na zaznamenávanie videosekvencií. Ich kompaktná veľkosť a nízka hmotnosť prispievajú k pohodlnému prenášaniu systému Nikon 1, nie však na úkor kvality snímok. Pribaľte si objektív 1 NIKKOR s ohniskovou vzdialenosťou 30 – 110 mm a zachytávajte vzdialené objekty. Vezmite si kompaktný a štýlový objektív so zoomom 10 – 100 mm s možnosťou širokouhlého snímania, ktorý umožňuje výnimočnú všestrannosť, alebo používajte objektív 1 NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 18,5 mm na portréty s hladkým rozostrením pozadia (bokeh).

Vybraté voliteľné príslušenstvo:
• Vodotesné puzdro WP-N3:
Môžete snímať až do hĺbky 45 m. Puzdro je navrhnuté na použitie fotoaparátu Nikon 1 J4 s nasadeným objektívom 1 NIKKOR VR 10–30 mm f/3,5–5,6 PD-ZOOM alebo 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6.
• Podvodný blesk SB-N10:
Kompaktná záblesková jednotka, ktorá vám umožňuje pridávať intenzívne záblesky svetla na osvetlenie tmavých prostredí pod vodou.
• Bajonetový adaptér FT1:
Umožňuje nasadiť objektív NIKKOR pre digitálne jednooké zrkadlovky na fotoaparát Nikon 1.

Dodávané príslušenstvo:
• Nabíjateľná lítium-iónová batéria EN-EL22
• Nabíjačka MH-29
• USB kábel UC-E20

Cena:
Nikon 1J4 telo 459 €
Nikon 1J4 s objektivom NIKKOR VR 10–30 mm f/3,5–5,6 549 €

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo