Prvý kompaktný systémový fotoaparát spoločnosti Nikon sa stal vďaka rýchlosti a inteligentným revolučným fotografickým funkciám najpredávanejším modelom vo svojej kategórii v Európe. Nový inteligentný Nikon 1 J2 teraz predstavuje ešte viac tvorivých možností a štýlového príslušenstva, ktoré vám pomôže zostať o jedno stlačenie spúšte vopred.

Nikon 1 J2 – je navrhnutý pre rýchle reakcie a ešte rýchlejšiu činnosť, ponúka v ultraprenosnom tele všetko, čo potrebujete na snímanie fotografií a videosekvencií. V súlade s konceptom radu Nikon 1 predstavujúcim malý systémový fotoaparát, ktorý možno ľahko držať a jednoducho ovládať, je model Nikon 1 J2 uvádzaný na trh spoločne s novým objektívom 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5 –5,6. Ide o supertenký objektív s 2,5-násobným zoomom s rozsahom, ktorý umožňuje zachytiť väčšinu každodenných situácií, zároveň sa však pohodlne vojde do vrecka. Príslušenstvo budúcej generácie, ako je vodotesné puzdro WP-N1, zase umožní používať fotoaparát v nových prostrediach pod vodou.

 
Koncept radu Nikon 1 predstavoval obrovský úspech a na jeho najnovšiu podobu je výrobca hrdý. Nikon 1, model J2 je vybavený vysokorýchlostným snímačom, ktorý mu umožňuje dosiahnuť výkon potrebný na snímanie úžasných fotografií a videosekvencií. Rovnako, ako každý model radu Nikon 1, aj tento fotoaparát predstavuje ideálne vyváženie rýchlosti, kvality snímky a veľkosti systému. Ponúka aj nové možnosti snímania fotografií, napríklad pomocou funkcií Pohyblivá momentka a Inteligentný výber snímky. Nikon pridal aj nové farby, z ktorých si vyberie celá rodina, a navyše aj nové intuitívne funkcie ako Kreatívny režim, ktoré určite zaujmú zákazníkov hľadajúcich inováciu svojho existujúceho kompaktného fotoaparátu alebo používateľov jednookých digitálnych zrkadloviek, ktorí hľadajú prenosnejší fotoaparát s umeleckými možnosťami. 

Objektív 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6 a vodotesné puzdro WP-N1
Spoločne s fotoaparátom Nikon 1 J2 uvádza Nikon na trh aj vodotesné puzdro WP-N1, ktoré dovolí skutočným záujemcom o potápanie používať fotoaparát Nikon 1 J1 alebo Nikon 1 J2 s objektívom 1 NIKKOR 10-30 mm f/3,5-5,6 aj pod vodou a snímať kvalitné fotografie v novom prostredí. Lesklé biele puzdro WP-N1, s ktorým sa môžete vydať až do hĺbky 40 m, vám umožní používať všetky funkcie fotoaparátu rovnako ako na súši. Rad systému Nikon 1 sa tiež rozširuje o superštíhly objektív s 2,5-násobným zoomom – 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5 –5,6. Rozsah ohniskových vzdialeností 11–27,5 mm umožňuje jednoducho zachytiť väčšinu každodenných situácií. Jednoduchým otočením prstenca objektívu fotoaparát zapnete a zasunutím objektívu ho vypnete. Objektív 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6 sa dodáva v čiernej farbe. Ak ho ale zakúpite ako súpravu fotoaparátu s objektívom, bude mať rovnakú farbu ako váš fotoaparát Nikon 1 J2.

 

Buďte kreatívni
Vďaka novej funkcii Kreatívny režim fotoaparátu Nikon 1 J2 sa tvorivej zábave pri snímaní fotografií nekladú žiadne medze. Ponúka veľký počet fotografických režimov, filtrov a nastavení snímania, ktoré možno použiť priamo na náhľad fotografie. Vďaka tomu možno vidieť výsledok ešte pred stlačením spúšte.

Ďalšou inovatívnou funkciou, ktorú umožňuje rýchlosť fotoaparátu, je Inteligentný výber snímky, ktorý vám pomôže získať tú najlepšiu snímku v plnom rozlíšení. Fotoaparát Nikon 1 J2 bude premýšľať za vás. Stlačite tlačidlo spúšte a fotoaparát rýchlo zachytí 20 snímok vo vysokom rozlíšení a automaticky z nich vyberie päť najlepších na základe výrazov tváre, kompozície a zaostrenia. Potom zobrazí najlepšiu snímku na displeji s vysokým rozlíšením. Ak nie ste so snímkou spokojní, fotoaparát vám ponúkne na výber inú. To znamená, že už nikdy nezachytíte zlú fotografiu.

Design fotoaparátu
Vďaka pozornosti venovanej detailom pôsobí fotoaparát Nikon 1 J2 skutočne štýlovo. Fotoaparát je k dispozícii v 6 rôznych farebných verziach vrátane striebornej, červenej, ružovej a oranžovej.

Doprajte si najlepší pohľad
Vďaka  jasnej LCD obrazovke fotoaparátu Nikon 1 J2 si môžete byť istí, že keď získate fotografie, budete si ich prezerať a zdieľať v najlepšej možnej kvalite. Tento monitorLSD displej s ochranným sklom, vysokým rozlíšením 921 tisíc bodov a uhlopriečkou 7,5 cm (3 palce) vám vďaka širokému pozorovaciemu uhlu umožní rozpoznať všetky detaily fotografií a videí, či už ste vo vnútri alebo vonku.

Ďalšie kľúčové funkcie
•  Výkonný obrazový procesor EXPEED 3: poskytuje neprekonateľnú rýchlosť a výkon v akejkoľvek situácii. Pokročilý systém hybridného automatického zaostrovania: zaostruje tak rýchlo, že môžete snímať okamihy bez akéhokoľvek zdržania. Okamžite prepína medzi automatickým zaostrovaním s fázovou detekciou pre svetlé alebo pohyblivé objekty a automatickým zaostrovaním s detekciou kontrastu, ak sa objekt nepohybuje alebo je slabo osvetlený.

•  Obrazový snímač CMOS so superrýchlym automatickým zaostrovaním: ponúka výkon, ktorý potrebujete na získanie kvalitných fotografií a videosekvencií. Poskytuje ideálnu rovnováhu medzi veľkosťou systému, rýchlosťou, citlivosťou, rozlíšením a hĺbkou ostrosti. Umožňuje získať detailné zábery s rozlíšením 10,1 milióna pixelov aj pri snímaní rýchlo sa pohybujúcich objektov v ľubovoľnom osvetlení.

•  Rýchle a presné sériové snímanie: využite systém automatického zaostrovania fotoaparátu na zachytenie fotografií v plnom rozlíšení aj pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov rýchlosťou až 10 snímok za sekundu. Alebo zaostrite na jedno miesto a využite úžasnú rýchlosť spracovania dát na zachytenie fotografií v plnom rozlíšení rýchlosťou až 60 snímok za sekundu .

•  Rozšírené zaznamenávanie videosekvencií: umožňuje v priebehu záznamu zachytiť fotografiu v plnom rozlíšení bez prerušenia záznamu. Tiež môžete zaznamenávať pri extrémne nízkej rýchlosti pre lepší efekt. Videosekvencie je možné zaznamenávať v rozlíšení Full HD a systém automatického zaostrovania s fázovou detekciou umožňuje jednoducho zachytiť úžasné akčné scény.

•  Bajonetový adaptér Nikon F: možno ho pripojiť k bajonetu Nikon 1 a umožňuje použiť objektívy NIKKOR pre jednooké zrkadlovky. Ak použijete objektívy NIKKOR AF-S a AF-I, môžete úplne využiť neuveriteľný systém automatického zaostrovania fotoaparátu Nikon 1.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo