Na veľtrhu Photokina v nemeckom Kolíne predstavila spoločnosť NEC Display Solutions Europe dva nové 23 a 27 palcové cenovo výhodné monitory vhodné pre náročné farebné aplikácie.

NEC SpectraView® 232 a NEC SpectraView® 271 sú 23 a 27 palcové profesionálne farebné monitory, ktoré sú ideálne pre všetkých kreatívnych profesionálov, dizajnérov, fotografov a ďalších užívateľov, pre ktorých je veľmi dôležitá vysoká presnosť farebného podania, za dobrú cenu.


Nové prírastky do uznávaného radu NEC SpectraView® splňujú štandardy vo všetkých oblastiach farebnej editácie a vizualizácie, prinášajú výbornú obrysovú ostrosť, reprodukciu farieb a jas. Podanie v reálnych farbách je zabezpečené vďaka širokému farebnému pokrytiu 75% AdobeRGB pri NEC SpectraView® 232 a takmer bezkonkurenčnému 98% AdobeRGB pri NECSpectraView® 271. Obidva monitory sa môžu pochváliť kvalitným IPS displejom s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov pri NEC SpectraView® 271 a 1920 x 1080 pixelov pri NEC SpectraView® 232. Monitory takisto disponujú vnútornou 14-bitovou programovateľnou 3D lookup tabuľkou (LUT) pre 42-bitovú farebnú kontrolu a gama korekciu, bez ohľadu na farbu a vstup.

Model NEC SpectraView® 271 s 10-bitovým p-IPS displejom je schopný zobraziť 1,07 miliardy farieb, pri použití 10-bit DisplayPortu a ponúka taktiež najväčšie možné pozorovacie uhly s minimálnym off-uhlom posunu farieb. Model NEC SpectraView® 232 disponuje IPS TFT displejom 16:9, s dôrazom na homogénne farebné zobrazenie.

NEC SpectraView® 232 je takisto prvým NEC monitorom pre náročné farebné aplikácie, založený na technológii LED podsvietenia.

Monitory ponúkajú širokú škálu možností pripojenia, vrátane DisplayPortu, dva DVI vstupy, (pri SV232 DisplayPort, HDMI a jeden DVI vstup), poskytujú tiež zvýšenú produktivitu vďaka práci s viacerými zdrojmi vstupného signálu, možností zobrazenia obrazu-v-obraze a integrovaným USB hubom, pre pripojenie periférií a iných video vstupov. Vďaka ďalším funkciám ako digital uniformity control a backligh tageing correction, pre dlhodobú stabilitu jasu a farieb, sú tieto monitory ideálne pre pokročilé grafické aplikácie, digitálnu fotografiu, úpravu videí, tlačovú produkciu a pre ďalšie farebne kritické aplikácie.

Oba monitory ponúkajú nielen perfektný obraz, ale vďaka výbornej ergonómii (výškové nastavenie 150 mm, otočenie do režimu portrét) a IPS displej so širokými pozorovacími uhlami sú vhodné takisto pre dlhodobú intenzívnu prácu. V súlade s ohľaduplnosťou NEC k životnému prostrediu, je konštrukcia obrazovky aj stojanu efektívnejšia, čím sú znížené náklady na obalový materiál. V kombinácii s carboon footprint metrom a ECO režimom je u monitorov znížená spotreba energie na minimum. Spotreba NEC SpectraView® 271 v úspornom režime je len 1.4W, u NEC SpectraView® 232 len 1W.

Dostupnosť, cena a záruka
NEC SpectraView® 232 a NEC SpectraView® 271 sú k dispozícii už od septembra 2012.

Súčasťou balenia pri oboch monitorov je napájací kábel, signálny kábel pre rozhranie DisplayPort a CD-ROM s užívateľským manuálom. Software SpectraView®Profiler pre hardvérovu kalibráciu je tiež k dispozícii na CD-ROM alebo sa dá voľne stiahnuť. NEC Display SolutionsEurope poskytuje kompletnú trojročnú záruku, vrátane podsvitu, systémom servisu Door – to Door.

Zdroj: NEC

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo