Spoločnosť NEC Display Solutions predstavila dva nové prírastky do modelového radu MultiSync®, X-série, prvé public výstavné displeje na trhu s LED podsvietením a profesionálnym panelom.

46“ model X461S a 55“ X551S sú ultra-tenké profesionálne výstavné displeje

s jasom a štandardami spoľahlivosti, ktoré splňujú podmienky pre použitie k verejnému zobrazovaniu. Modely sa môžu pochváliť natívnym rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, hĺbkou len 43,3 mm, čo je ideálne pre všetky „signage“ aplikácie a nepretržité prevádzky. Nové modely sú vybavené druhou generáciou NEC Slot Technology (STv2) a navyše sú ľahšie, tenšie a šetrnejšie k životnému prostrediu než ich predchodcovia. LCD displeje sú prvé na svete s podporou nového Open Pluggable Specification (OPS). OPS je štandard vyvinutý spoločnosťou NEC a Intel pre ľahšiu dostupnosť a vývoj ďalších zariadení pre digital signage (pre reklamné účely) a pripojiteľných multimediálnych prehrávačov a príslušenstva.

Nové public displeje X461S a X551S

ponúkajú kontrastný pomer 4000:1 a 3000:1 (typický), maximálny jas 600 cd/m2 a sú vhodné pre profesionálne použitie v prevádzkach 24 hodín/7 dní. Pre zabezpečenie dlhodobej, bezproblémovej prevádzky, integroval NEC do týchto displejov systém chladenia, ktorý umožňuje aktiváciu ventilátora a kontrolu sledovania teploty za pomoci OSD alebo cez sieť, či sériovou linku. Ovládanie po LAN s podporou SNMP znamená, že užívateľ môže ovládať displej cez sieť a automaticky prijímať e-mailové upozornenia v prípade problémov so zobrazením.

„Použité LED podsvietenie znižuje hrúbku displeja a výrazne znižuje spotrebu elektrickej energie. V kombinácii so senzorom okolitého svetla (ambient light sensor) a vylúčením neekologických a nebezpečných látok, ako je napr. ortuť, sú tieto displeje vyrobené s filozofiou NEC Green Vision,“ hovorí Thorsten Prsybyl, manažér produktového radu, Public displejov NEC Display Solutions Europe. „Tieto nové displeje ukazujú neustále technické inovácie v rámci NEC a sú ideálne pre high-end retail signage aplikácie alebo pre použitie ako centrálne informačné displeje v hoteloch a konferenčných centrách.“ Ako profesionálne výstavné public displeje ponúkajú oba modely tak isto celý rad možností pripojenia, vrátane DisplayPortu, HDMI a DVI digitálnych a PC portov, kompozitné, S-Video a komponentné analógové konektory.

Dostupnosť, cena a záruka
Modely X461S a X551S sú teraz k dispozícii. Ich odporučená koncová cena v českých korunách: NEC X461S je 62 400,-Kč, bez DPH a 84 200,- Kč, bez DPH za model NEC X551S.

Balenie obsahuje IR diaľkové ovládanie, napájací kábel, užívateľský manuál na CD-ROM a príručku pre rýchlu inštaláciu. NEC Display Solutions Europe poskytuje kompletnú trojročnú záruku, vrátane systému podsvietenia, systémom servisu Door – to- Door.

Zdroj: NEC

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo