NEC Display Solutions Europe prichádza so siedmimi novými profesionálnymi LCD projektormi PA-série. Nové modely prichádzajú s možnosťou spracovania signálu v ultra vysokom rozlíšení 4K, so schopnosťou toto vysoké rozlíšenie ďalej reťaziť prostredníctvom HDMI priamo v projektore. Vytvorenie multi obrazovej inštalácie je tak vďaka tejto schopnosti spoločne s funkciou edge blending veľmi jednoduché a intuitívne. Použité nové technológie tak umožňujú vytvorenie jedného obrazu z viacerých projektorov, bez kompromisu v kvalite.

Nové modely radu PA sú ideálne pre zákazníkov, ktorí hľadajú väčší jasný obraz vo fantastickej kvalite. Novinky disponujú unikátnym NEC NV1301 scaler čipom, ktorý je schopný spracovať a riadiť signál v rozlíšení 4K na vstupe, s následným zdieľaním signálu na ďalšie pripojené projektory. Rozšírené geometrické funkcie, výber z viacerých druhov objektívov, podpora režimu portrét atď., to všetko zabezpečuje jednoduchú a rýchlu inštaláciu, a to všetko navyše s podporou 3D.

Vďaka podpore obsahu v ultra vysokom rozlíšení poskytuje sedem nových projektorov vysoký výkon a vynikajúcu kvalitu obrazu pre profesionálne aplikácie.

Spojujú v sebe kontrastný pomer až 6000:1 s unikátnymi vlastnosťami, napríklad NEC Sweetvision® tretej generácie – technológie vylepšenia kontrastu, vďaka ktorej sa dosahuje zobrazenie žiarivých farieb a obsah tak diváka ešte viac zaujme.

10-ti bitový video procesor zabezpečuje vysoký výkon pri zníženej hlučnosti, pokročilú korekciu farieb a jemné nastavenie gradientov. Samozrejmosťou je potom celý rad farebných profilov, napríklad sRGB, DICOM (špecifické nastavenie pre prehľadanie snímok v zdravotníctve) atď.

Pokročilé možnosti inštalácie sú zabezpečené prostredníctvom radu funkcií, vrátane podpory projekcie v režime portrét, ktorá je ideálna napr. pre digital signage aplikácie alebo projekciu snímok v zdravotníctve v štandarde DICOM. Wide 2x zoom, vertikálny a horizontálny posun objektívu umožňuje jednoduchú a profesionálnu inštaláciu. Široká škála možností pripojenia a multimediálne funkcie, vrátane DisplayPort, HDMI In – a HDBaseT (pri vybraných modelov) poskytujú jednoduché pripojenie.

V súlade s NEC Green Vision ponúkajú projektory pokročilé ECO funkcie, vrátane nastavenia nízkej spotreby energie. Dlhá životnosť lampy až 4000 hodín, filtre, ktoré nevyžadujú údržbu a príkon v pohotovostnom režime len 0,16 W. Inovované 3LCD segmenty garantujúce vysoký výkon tak na bielom, tak aj na farebnom výstupe, s dlhou životnosťou bez vyblednutia. Nová PA-séria tak ponúka modely s nízkym TCO a vysokou úžitkovou hodnotou.

Navyše u všetkých modelov je k dispozícii možnosť projekcie po sieti LAN / WLAN (voliteľne), s možnosťou ďalšieho ovládania projektoru cez NaViSet Administrator 2, čo umožňuje nielen klasické zaslanie premietaného obsahu po sieti LAN/WLAN, ale takisto diaľkové monitorovanie a ovládanie všetkých projektorov v sieti. Virtual remote software a HTTP browser umožňujú ovládať projektor cez štandardný webový prehliadač.

Rozšírený rad projektorov s vysokým rozlíšením prináša jednoduchú inštaláciu, vysoký výkon a inovatívne funkcie pre vynikajúcu kvalitu obrazu.

Dostupnosť a záruka
Nové inštalačné projektory NEC PA-série budú dostupné od augusta 2014. NEC Display Solutions Europe GmbH poskytuje na tieto projektory záruku 36 mesiacov, systémom door – to – door.

Zdroj TS: NEC

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo