NEC Display Solutions Europe oznamuje uvedenie veľkého 30-palcového 6 Mpx monitora s najnovšími technologickými funkciami, zo série medicínskych diagnostických monitorov. Displej NEC MD302C6 s vysokým rozlíšením a vysokým jasom je špeciálne navrhnutý pre vyškolených lekárov, k zobrazeniu digitálnych farebných snímok i v stupňoch šedi za účelom primárnej diagnostiky röntgenových snímok, CT, MR, PET a ďalších modalít.

NEC MD302C6 monitor s plochým displejom ponúka pokročilé technológie, vlastnosti a medicínsku certifikáciu pre primárnu diagnostiku. Na rozdiel od veľa iných medicínskych monitorov na trhu sa 6 Mpx monitor NEC MD302C6 môže pochváliť špeciálnou AR (antireflexnou) vrstvou proti odrazu, čím je zabezpečená ostrá reprodukcia obrazu, bez rušivých vplyvov okolitého prostredia. To spoločne s integrovaným predným kalibračným senzorom pre stabilizáciu jasu a kontrolu nastavenia zobrazenia podľa štandardu DICOM zabezpečuje spoľahlivú kvalitu obrazu a optimálne pozorovacie podmienky. Vďaka veľkej uhlopriečke a vysokému rozlíšeniu je novinka vhodná ako alternatíva k doposiaľ používanému riešeniu dvoch 3 Mpx diagnostických monitorov v primárnej diagnostike.

NEC MD302C6 prichádza so zabudovaným certifikovaným zdrojom napájania, čo eliminuje potrebu použitia objemného AC adaptéra, ktorý sa pri medicínskych monitoroch často používa. V súlade s NEC Green Vision má monitor MD302C6 nižšiu spotrebu energie, vďaka použitému LED podsvitu.

NEC MD302C6 je medicínske zariadenie triedy I, v nadväznosti na požiadavky EU smernice EU 93/42/EEC. Softvér GammaCompMD QA, ktorý je dodávaný zdarma s monitorom, umožňuje jednoduchú kalibráciu, údržbu a kontrolu kvality, čo garantuje presný výkon po celú dobu životnosti monitora. NEC je lídrom v oblasti dodávok vysoko kvalitných a spoľahlivých medicínskych monitorov, zo svojho širokého produktového portfólia.

Technické info: NEC_Datasheet_MD302C6-english
Displej NEC MD302C6 bude k dispozícii od konca júla 2014.

Zdroj: NEC

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo