Už po ôsmy raz za sebou zabodovali v súťaži o Najkrajší kalendár Slovenska diela Amazing Planet fotografa Filipa Kuliseva. V konkurencii 37 kalendárov získal dve prvenstvá za rok 2014 v kategórii stolový a autorský nástenný kalendár Amazing Planet. „Vždy je ľahšie nejaké prvenstvo získať ako obhájiť. Preto si cením, že sa mi podarilo uspieť aj s tematickým stolovým kalendárom, kde som si zvolil tému majákov“, povedal Filip Kulisev.

Dve prvenstvá v súťaži o Najkrajší kalendár SR 2014

„Vždy je ľahšie nejaké prvenstvo získať ako obhájiť. Preto si cením, že sa mi podarilo uspieť aj s tematickým stolovým kalendárom, kde som si zvolil tému majákov.“

Filip Kulisev
Filip Kulisev je držiteľom certifikátu a najvyššieho titulu Master QEP (Qualified European Professional Photographer) ako druhý na svete v kategórii príroda. V januári 2012 sa stal prvým profesionálnym fotografom z krajín strednej a východnej Európy, ktorý získal v Londýne, v kategórii prírodné scenérie, najvyššie ocenenie, certifikát a titul Fellow od Britského inštitútu profesionálnych fotografov (FBIPP). Je len tretím a najmladším držiteľom tohto titulu na svete. Zároveň je autorom štyroch publikácií o najkrajších miestach na našej planéte.


Súťaž o najkrajší kalendár Slovenska mala už svoj 22. ročník a organizuje ju Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov spolu so Štátnou vedeckou knižnicou v Banskej Bystrici a pod záštitou Únie miest Slovenska. Nominované kalendáre hodnotí porota zložená z výtvarníkov, grafikov, fotografov, polygrafov, novinárov a iných odborníkov.

Zdroj: FM

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo