Multifunkčné tlačiarne Epson WorkForce Enterprise získali prestížne ocenenie BLI Security Validation Testing od Keypoint Intelligence.

Nový softvér prinesie zjednodušenie tlačových úkonov a lepší prehľad o stave tlače. Rad multifunkčných tlačiarní WorkForce Enterprise spoločnosti Epson získal ocenenie Buyers Lab (BLI) Security Validation Testing v kategórii Device Penetration  od spoločnosti Keypoint Intelligence. To dokazuje, že firmvér spoločnosti Epson poskytuje extrémne kvalitnú ochranu, ak prešiel tak prísnym posúdením.

Softvér prinesie zjednodušenie tlačových úkonov a lepší prehľad o stave tlače

Ide o vysoko rešpektované, nezávislé ocenenie kancelárskych zariadení IoT ako sú tlačiarne, skenery a ďalšie počítačové periférie.

Ocenenie je udeľované hardvérovým súčastiam vyhovujúcim neúprosným porovnávacím testom. Pri testovaní odolnosti proti vniknutiu do zariadenia používajú certifikovaní bezpečnostní experti automatizované nástroje a ručné postupy, ktorými hľadajú potenciálne zraniteľné miesta vo firmvéri/OS, portoch, tlačových protokoloch, vložených webových stránkach alebo prepojovacích cestách a snažia sa nabúrať do danej tlačiarne.

Ocenenie BLI Security Validation Testing od Keypoint Intelligence.

„Naše testovanie vonkajšej ochrany je navrhnuté, aby zanalyzovalo firmvér a OS zariadenia a tak zistilo, či obsahujú nejaké zraniteľné miesta, ktoré by mohol zneužiť niekto zvonku na prístup k multifunkčnej tlačiarni a okolitej sieti,“ vysvetľuje Jamie Bsales, riaditeľ divízie na analýzu pracovných postupov a zabezpečenia kancelárskych zariadení spoločnosti Keypoint Intelligence.

„Firmvér radu Epson WorkForce Enterprise je teraz súčasťou výlučnej skupiny softvéru, ktorý pri správnej konfigurácii zariadenia preukázateľne znižuje riziko útoku na minimum.“

Spoločnosť Keypoint Intelligence je známa ako popredné laboratórium na analýzu a testovanie hardvérových zariadení. Kritériá jej hodnotenia zariadení IoT v oblasti zabezpečenia sú veľmi prísne a vyhovejú im len najbezpečnejšie zariadenia. Vzhľadom na dnešné rozšírenie zariadení IoT vo firmách po celom svete predstavuje ocenenie BLI Security Validation Testing významný krok. Akonáhle sú takéto zariadenia pripojené do siete, môžu sa stať zraniteľným miestom a vstupným bodom.

Marcel Divín, Branch Office Manager spoločnosti Epson Europe CZ&SK

„Získanie ocenenia BLI Security Validation Testing od spoločnosti Keypoint Intelligence potvrdzuje, že naše firemné atramentové tlačiarne sú nielen výkonné a udržateľné, ale aj bezpečné. Na celom svete sú k sieti pripojené milióny zariadení IoT a jediný slabý bod môže byť trhlinou v opevnení celej organizácie. Spoločnosť Epson dokázala, že jej zariadenie to nebude. Vo svete, kde môžu hackeri získať prístup k celému podniku cez jediný napadnutý koncový bod, musíme byť bytostne opatrní.“

Ocenenie platí dva roky a vzťahuje sa na firmvér nasledujúcich zariadení:

  • Epson WF-C21000
  • Epson WF-C20750
  • Epson WF-C20600
  • Epson WF-M21000

|Keypoint Intelligence|

Spoločnosť Keypoint Intelligence je uznávaná ako najdôveryhodnejší zdroj nezávislých informácií, analýz a ocenení v odbore vďaka desiatkam rokov analytických skúseností. Zákazníci využívajú jej neoceniteľné znalosti v strategickom rozhodovaní, rozvoj každodenných predajov a dosiahnutie perfektnej prevádzky, aby zdokonalili svoje obchodné ciele a zvýšili celkové hospodárske výsledky.

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo