Spoločnosť Mondi Štětí, sa zaoberá výrobou a predajom buničiny a baliaceho papiera.

Spoločnosť Mondi Group, svetový líder v oblasti obalov a papiera, informovala, že vo svojom podniku Štětí v Českej republike spustila nový papierenský stroj, ktorý je zameraný na výrobu stopercentne recyklovateľného sulfátového papiera. 

Investícia do papierenského stroja vo výške 67 miliónov EUR z neho robí prvý špecializovaný papierenský stroj v Európe na ktorom sa budú vyrábať špeciálne druhy sulfátových papierov z čerstvého a recyklovaného vlákna určené pre výrobu nákupných tašiek.

Papierenský stroj bude vyrábať až 130 000 ton papiera ročne, „čo znamená, že Mondi bude mať najväčšie produktové portfólio spotrebiteľských nákupných tašiek v Európe,“ tvrdí spoločnosť.
Patria sem biele a hnedé pôvodné triedy a teraz triedy recyklovaného papiera, ktoré sa dajú použiť v rôznych produktových aplikáciách od módnych obchodov po online obchody s potravinami.

  • Dvojvrstvový papier (vrchná vrstva prírodného vzhľadu vyrobená z čerstvej sulfátovej buničiny, spodná vrstva z recyklovaného vlákna)
  • Dobrá pevnosť a dobrá potlačiteľnosť

Dvojvrstvový papier EcoVantage s hmotnosťou v rozmedzí plošnej hmotnosti od 70 g do 135 g vyrobený na novom stroji pozostáva z recyklovaných a trvalo udržateľných zdrojov čerstvých vlákien a je 100% recyklovateľný. Papier je vyrobený „kombináciou čerstvých a recyklovaných vlákien s cieľom uprednostniť udržateľnosť bez toho, aby bola znížená jeho pevnosť“.

Dvojvrstvový papier EcoVantage
Dvojvrstvový papier EcoVantage

Očakáva sa, že európsky trh so špeciálnym kraftovým papierom silno porastie, a to vďaka legislatíve zameranej na elimináciu odpadu spôsobeného plastovými nákupnými taškami a preferencie spotrebiteľov opustiť plast na jedno použitie.

„Chceme výrobcom a vlastníkom značiek ponúknuť udržateľné a 100% recyklovateľné papierové výrobky pre ich maloobchodné a online nákupné obaly. Papiere vyrobené na tomto stroji ponúknu výrobky z recyklovaných vlákien s prírodným vzhľadom, vynikajúcou potlačiteľnosťou a pevnostnými vlastnosťami, čo sú všetky predpoklady pre spotrebiteľské nákupné tašky“, uvádza Mondi.

Zdroj: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo