Papier DNS high-speed inkjet bol vyvinutý pre rastúci trh vysokorýchlostnej atramentovej tlače. Vysokorýchlostná atramentová tlač sa ukázala byť realizovateľnou alternatívou ofsetovej tlače zameranej na aplikácie obchodných a transpromo dokumentov.

Papier DNS high-speed inkjet

Profesionálne tlačiarne pokračujú v rozširovaní svojho tlačiarenského potenciálu so svojimi najmodernejšími tlačiarenskými strojmi. Tak, ako je najnovšia technológia na svojej ceste do profesionálnych tlačiarní, uviedla spoločnosť Mondi na trh nový papier DNS high-speed inkjet určený na digitálnu tlač.

Časť portfólia DNS (skratka pre Digital Needs Specialist), papier DNS high-speed inkjet bol vyvinutý v úzkej spolupráci s OEM výrobcami (výrobcovia originálnych zariadení) s povrchom špeciálne optimalizovaným pre absorpciu farbiva na vodnej báze alebo pigmentových farbív pri vysokých rýchlostiach 200 metrov/ minúta a viac.

“Väčšia časť trhu s vysokorýchlostnými atramentovými tlačiarňami ešte stále využíva atramentové farbivá, aj keď určité tlačiarenské stroje používajú len pigmentové farbivá. Využitie papiera DNS high-speed inkjet nie je obmedzené na použitie na strojoch, ktoré používajú „buď/ alebo“; papier bol optimalizovaný tak pre atramentové, ako aj pigmentové farbivá a sme presvedčení, že toto je dôležitá vlastnosť pre tlačiarne a pre ďalší vývoj atramentovej technológie,“ vysvetľuje Johannes Klumpp, marketingový a obchodný riaditeľ divízie Mondi Uncoated Fine Paper.

Vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ponúkajú flexibilitu digitálnej tlače — nastaviteľné údaje a komunikáciu zameranú na zákazníka — a cenovo priaznivú ofsetovú tlač pri veľkom objeme tlači. Ako odkaz na tieto trendy na trhu vyvinula spoločnosť Mondi papier DNS high-speed inkjet určený pre obchodné a transpromo dokumenty a aplikácie direct mailingu. Papier má hladký povrch, vysoký stupeň belosti, ktoré podporujú ostrý kontrast a rovnomernú distribúciu farbiva. Tieto povrchové a fyzikálne vlastnosti sú zároveň optimálne pre aplikácie vytlačenia potrebného počtu výtlačkov (Book on Demand), v súvislosti s ktorými očakávame ďalší rast využitia aplikácií vysokorýchlostnej atramentovej tlače.

Vďaka špeciálnej úprave povrchu papiera DNS high-speed inkjet, dochádza ku absorpcii pigmentu a atramentu bez rozpíjania farbiva alebo hromadenia farbiva – toto je dôležité pre presnú reprodukciu loga, čiarového kódu a čitateľnosť textu v prípade obchodných a transpromo dokumentov. Vo všeobecnosti platí, že rovnomernosť dosiahnutá s papierom DNS high-speed inkjet zabezpečuje hladký prechod v prípade obrázkov a grafiky. Zároveň je možné dosiahnuť pôsobivú intenzitu farieb a vynikajúce výsledky pri malých množstvách farbiva, čo podporuje jeho šetrnú spotrebu.

“Sme presvedčení o výhodách technológie vysokorýchlostnej atramentovej tlače a jej posilňujúcej pozícii na trhu s digitálnou tlačou,“ hovorí pán Ľubomír Klinka, generálny riaditeľ spoločnosti Cromwell Bratislava.

Cromwell je jedným z popredných Hybrid Post alternatívnych poštových služieb so sídlom v Bratislave, Slovensko a odberateľov papiera DNS high-speed inkjet. “Tlačové výsledky dosahované s papierom DNS high-speed inkjet sú pôsobivé a sme presvedčení, že ide o jeden z najlepších papierov, ktorý používame na našom vysokorýchlostnom zariadení OCE.“

Papier DNS high-speed inkjet je dostupný na kotúčoch s gramážou 80 and 90 gsm s priemerom kotúča od 700mm do 1450 mm a šírka kotúča začína od 21 cm a viac, pričom kotúče môžu mať tak vertikálnu, ako aj horizontálnu orientáciu. Ako súčasť rady papierov Green Range skupiny Mondi, ktoré sú šetrné voči životnému prostrediu, bola tomuto papieru udelená certifikácia FSC, CBS2 (clearing bank standard) v gramáži 90 gsm a je dostupný aj v triede CO2 neutrálny.

Zdroj TS: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokNová farebná multifunkcia a tlačiarne Xerox: veľký biznis v malej kancelárii
Nasledujúci článokPrint Expo 2011 a efektívne postupy spracovania a výroby tlačovín od Xeroxu