NAUTILUS® ProCycle – vysoko-biely recyklovaný papier s certifikátom Blue Angel

Mondi rozširuje svoje portfólio recyklovaných papierov o papier značky NAUTILUS® ProCycle, vysoko-biely 100% recyklovaný papier, ktorému boli udelené certifikáty Blue Angel a EU Ecolabe. Ako osobitosť navyše, ponúka rad papierov NAUTILUS® technológiu ColorLok, pomocou ktorej je možné dosiahnuť intenzívnejšie farby a ich rýchlejšie schnutie.

“Rozšírené portfólio papierov NAUTILUS® ponúka zákazníkom celý rad recyklovaných papierov a certifikácií pre uspokojenie potrieb všetkých spotrebiteľov”, povedal Johannes Klumpp, marketingový a obchodný riaditeľ divízie Mondi Uncoated Fine Paper, Europe and International. “Dopyt na trhu po jasne bielych recyklovaných papieroch s certifikáciou Blue Angel už nejakú dobu rastie a naše nové papiere NAUTILUS® ProCycle túto požiadavku zákazníka spĺňajú. Naši zákazníci sú našou prioritou – každý z nich a každý deň,” pokračuje pán Klumpp.

Udržateľný papier – každý deň

Blue Angel je jedným z najstarších a najprestížnejších certifikačných systémov v Nemecku. Spotrebitelia majú istotu, že výrobky a služby, ktorým bol takýto certifikát udelený spĺňajú prísne normy v oblasti životného prostredia a ochrany zdravia.

Mondi_PROCYCLE_BOX_A4Produkty a služby nesúce označenie Blue Angel musia spĺňať kritériá, ktoré boli zadefinované pre každú produktovú skupinu.

“Aby sme splnili prísne štandardy podľa certifikácie Blue Angel, ako aj naše vlastné prísne štandardy kvality pre výrobu recyklovaných papierov, hľadali sme spoľahlivého partnera, ktorý by nás zásoboval zberovým papierom. Po dôkladnom hľadaní sme našli vhodného partnera, s ktorým by sme mohli dlhodobo spolupracovať”, vysvetlil pán Klumpp. Využívanie vysokokvalitného zberového papiera umožňuje spoločnosti Mondi dosahovať cielenú belosť 140 CIE (ISO 100) bez pridávania optických zjasňovačov, čím sú uspokojené aj požiadavky dané certifikáciou podľa Blue Angel.

“Je to dôležitý krok v našom vývoji výrobkov, ktorý nám umožňuje vyhovieť potrebám zákazníka ako poprednému výrobcovi, ktorý ponúka kompletné portfólio recyklovaných papierov pod značkou NAUTILUS®”, uviedol pán Klumpp. “Papier ponúka príjemnú jasnú belosť bez odtieňov ”, pokračoval.

Prezentácia na Drupe 2016

Drupa 2016, popredný svetový polygrafický veľtrh, sa uskutoční v Düsseldorfe od 31. mája do 10. júna. Papier NAUTILUS® ProCycle bude na tomto podujatí prezentovaný ako súčasť portfólia recyklovaných papierov Skupiny Mondi, spoločne s kompletným sortimentom nenatieraných kancelárskych papierov. Ako najvýznamnejšia pozoruhodnosť bude návštevníkom predvedená názorná ukážka dosahovaných vynikajúcich výsledkov tlače s papiermi NAUTILUS® ProCycle optimalizovanými pre vysokorýchlostnú atramentovú tlač, keďže tieto budú potlačované na mieste v stánku.
Mondi bude mať svoj stánok s číslom C21 v hale 4.

Mondi spúšťa novú kampaň s papiermi radu Green Range

Skupina Mondi spúšťa svoju novú kampaň s kancelárskymi papiermi radu Green Range pod mottom “Áno, sadíme!”. Kampaň sa zaoberá témami udržateľného lesného hospodárstva a zodpovednej výroby papiera, no zároveň sa nesie v odľahčenom duchu. Ústrednou je online hra Green Range, keďže šikovne kombinuje zábavu s informáciami. Hráči môžu každý mesiac vyhrať zaujímavé ceny, ako je napríklad “fair telefón” alebo “papierovú trofej”.

Mondi_Green_Range_Quiz
Zahrať si takúto online hru sa oplatí aj bez toho, aby ste niečo vyhrali, keďže Mondi daruje jedno euro za každého zaregistrovaného užívateľa mimovládnej organizácii OroVerde, ktorá sa každý deň konkrétnym spôsobom podieľa na ochrane dažďových pralesov a biodiverzity. “Radi by sme pozvali všetkých našich zákazníkov a spotrebiteľov, aby hrali a vyhrali ceny prostredníctvom našej novej online hry. Získavanie informácií o udržateľnom rozvoji nebolo nikdy také zábavné“, presviedčal Johannes Klumpp.

Ďalšie informácie o papieroch NAUTILUS® ProCycle a online hre Green Range nájdete na:
www.mondigroup.com/nautilus
www.mondigroup.com/gogreentrivia

Zdroj: Mondi

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo