Dizajnové papiere PERGRAPHICA®

Spoločnosť Mondi uviedla na trh nové portfólio prémiových bezdrevných, nenatieraných papierov PERGRAPHICA® určených presne pre potreby kreatívneho a tlačiarenského priemyslu. V strednej a východnej Európe sa predávajú výlučne prostredníctvom spoločnosti Europapier, dlhodobého distribučného partnera spoločnosti Mondi.

Dizajnové papiere PERGRAPHICA®

PERGRAPHICA® dopĺňa ponuku profesionálneho tlačového portfólia spoločnosti Mondi. Môžeme ho nazvať „papier pre perfekcionalistov“, pretože spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky na sofistikované a elegantne vytlačené dokumenty.

Grafickí dizajnéri, reklamné agentúry a vydavatelia kvalitných kníh sú len niektoré z kreatívnych odvetví, ktoré ocenia širokú ponuku možností radu PERGRAPHICA®: dve povrchové štruktúry ( rough /drsná a smooth / hladká), tri odtiene ( High white / vysoko biely, Classic / klasický a Natural / prírodný) a šesť plošných hmotností od 90 do 300 g/m2.

Vzorkovnik papierov Pergraphica
Vzorkovnik papierov Pergraphica

Portfólio PERGRAPHICA® poskytuje výnimočnú potlačiteľnosť, a to v celej škále povrchov, odtieňov a plošných hmotností. Papiere PERGRAPHICA® sú výrábané v závode Mondi Neusiedler v Rakúsku a sú FSC® a EU Ecolabel certifikované.

Papier pre perfekcionalistov

Johannes Klumpp, riaditeľ marketingu a predaja v spoločnosti Mondi Uncoated Fine Paper, hovorí: „Sme radi, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Europapier pri uvedení papiera PERGRAPHICA® na trh v strednej a východnej Európe. Pri vývoji týchto dizajnových papierov sme sa zamerali na dokonalosť a domnievame sa, že výsledné portfólio ponúka neobmedzené kreatívne možnosti.“

Print-Pergraphica

Spoločnosť Mondi nenechala kameň na kameni pri vývoji papiera PERGRAPHICA® ako prémiového dizajnového papiera. Na zaistenie optimálnej farebnej reprodukcii spoločnosť Mondi spolupracovala so spoločnosťou X-rite, ktorá je lídrom na trhu systémov spracovania farieb, a vyvinula špecifické profily ICC a súbory CxF radu PERGRAPHICA®. Nové portfólio spĺňa normu pre tlač, ktorá bola v týchto dňoch predstavená – ISO 12647-2:2013 (geometria merania M1).

Papier pre široké využitie

Rad PERGRAPHICA®, ako hybridný papier, možno dobre použiť so všetkými technológiami tlače. Poskytuje konzistentné, vysokokvalitné výsledky, či už sa používa na ofsetovú alebo digitálnu tlač. Je tiež vhodný na rôzne spracovanie po tlači, ako je úprava celofánom, embosovanie, skladanie, vysekávanie a iné úkony. Rad PERGRAPHICA® sa vyrába v štandardných formátoch 64 x 90 cm SG/LG, 72 x 102 cm SG/LG a iných formátoch na požiadanie.

Ekológia – Životné prostredie

Rad PERGRAPHICA® patrí do Green Range spoločnosti Mondi – jedného z mnohých, ktoré podporujú zákazníkov orientovaných na ochranu životného prostredia. Má certifikát FSC® pre zodpovedné lesné hospodárstvo, environmentálnu značku EÚ a vyrába sa výlučne v závode, ktorý má certifikát podľa normy ISO 14001. Je tiež jedinou značkou dizajnového papiera zaradeného na zoznam „Check Your Paper“, v ktorom Svetový fond na ochranu prírody WWF uverejňuje ekologické produkty z papiera a celulózy preverené nezávislým auditorom (checkyourpaper.panda.org).

Johannes Klumpp dodáva: „História radu PERGRAHICA® sa začala na hranici medzi dizajnom a kreativitou. Vďaka svojmu výzoru a kvalite rad PERGRAPHICA® odráža emócie, ktoré oživujú tento príbeh.“

Poznámka: V strednej a východnej Európe sa papiere PERGRAPHICA predávajú výlučne prostredníctvom spoločnosti Europapier.

Zdroj: Mondi

 

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo