Novým prezidentom papierní Mondi SCP sa s účinnosťou od 1. novembra 2021 stal Matjaž Gorjup, ktorý nahradil doterajšieho prezidenta Bernharda Pescheka.

Matjaž Gorjup, rodák zo Slovinska, sa rozhodol prijať ponuku v Mondi SCP na základe svojich bohatých manažérskych skúsenosti z oblasti priemyslu.

Prichádza z polygrafickej spoločnosti Viappiani Printing LTD v Taliansku, kde zastával pozíciu generálneho riaditeľa. Rozumie papierenskému a obalovému priemyslu a má praktické skúsenosti s riadením veľkých organizácií. Má rozsiahle skúsenosti v oblasti vedenia ľudí a hovorí niekoľkými jazykmi vrátane základnej znalosti slovenčiny.

Matjaž Gorjup, nový prezident Mondi SCP

„Som veľmi rád, že som sa stal súčasťou takého úspešného výrobného závodu a zároveň najväčšieho súkromného zamestnávateľa v regióne. Za posledné desaťročia vedenie Mondi SCP spolu so všetkými zamestnancami vytvorilo vynikajúcu spoločnosť. Zapôsobil na mňa silný manažment a firemná kultúra. Predstavuje to vynikajúci základ pre zvládnutie výziev nadchádzajúceho obdobia. Prioritou pre mňa bude pokračovať v rozvoji spoločnosti, aby sme aj naďalej mohli byť významným podnikom pre celé Slovensko, stabilným zamestnávateľom a silným partnerom pre región a v neposlednom rade výrobcom prvotriednych výrobkov pre našich zákazníkov.“

Zdroj: Mondi SCP

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo