Študenti nového odboru - mechatronik.

Spoločnosť Mondi SCP zintenzívnila spoluprácu so Strednou odbornou školou polytechnickou v Ružomberku otvorením nového študijného odboru – mechatronik. Zástupcovia firmy počas otvorenia školského roka zaželali žiakom veľa úspechov a venovali škole šek na 3 000€, ktoré využije na zakúpenie vybavenia a zaškolenie personálu pre zváračskú školu.

Mondi SCP a Stredná odborná škola polytechnická spoločne požiadali Ministerstvo školstva Slovenskej republiky o otvorenie špeciálneho odboru s uplatnením v ružomberskom závode – mechatronik.

Zástupcovia najväčšieho súkromného zamestnávateľa v regióne sa zúčastnili slávnostného otvorenia školského roka, kedy prvýkrát do školských lavíc zasadli aj prváci nového odboru šitého na mieru pre Mondi SCP. Možnosť nadobudnúť praktické zručnosti priamo vo výrobe pod vedením skúsených pracovníkov firmy budú mať však aj študenti z iných odborov.

scp_028

„V našej firme budeme potrebovať generačnú výmenu, nakoľko veľa našich zamestnancov pomaly dovršuje dôchodkový vek. Budeme preto hľadať mladých, šikovných a talentovaných ľudí s pozitívnym a zodpovedným prístupom k práci“, vyjadrila sa Ivana Keyzlarová, riaditeľka ľudských zdrojov v Mondi SCP.

„Dúfam, že naši žiaci ocenia a využijú túto skvelú možnosť vzájomnej spolupráce a verím, že budeme vedieť takýchto ľudí firme po ukončení štúdia poskytnúť“, dodal Vladimír Pančík, riaditeľ školy.

Zdroj: Mondi SCP

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo