Pripravovaný projekt ECO plus na výrobu kartónového papiera.

Predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico v rámci svojich plánovaných návštev po Slovensku zavítal v pondelok 26.júna do Ružomberka. Súčasťou jeho oficiálneho programu bola aj návšteva ružomberského papierenského závodu ako najväčšieho súkromného zamestnávateľa v regióne. Predsedu vlády Fica srdečne privítali zástupcovia spoločnosti – Bernhard Peschek, prezident Mondi SCP a Miloslav Čurilla, predseda predstavenstva Mondi SCP.

Robert Fico, Bernhard Peschek, Miloslav Čurilla

Pripravovaný projekt ECO plus

Počas stretnutia, ktorého sa zúčastnili aj akcionári – Milan Fiľo (prezident Eco-investment) a Peter Orisich (generálny riaditeľ obchodnej jednotky Uncoated Fine Paper, Mondi), ako aj ďalší členovia predstavenstva, prediskutovali rôzne témy, ako napríklad dôležitosť dostupnosti dreva, či nutnosť dokončenia D1 v regióne.

Mondi SCP Ružomberok
Hovorili aj novom pripravovanom projekte ECO plus. Predstavenstvo Mondi odsúhlasilo investíciu vo výške 310 miliónov eur do nového stroja na výrobu kartónového papiera s ročnou kapacitou 300,000 ton vo svojom závode v Ružomberku a do súvisiacej modernizácie celulózky, pričom táto investícia podlieha získaniu daňových stimulov od Európskej komisie a získaniu potrebných povolení. Spoločnosť už predložila potrebné žiadosti o všetky príslušné povolenia.

Druhou časťou návštevy predsedu vlády Roberta Fica bola prehliadka závodu, počas ktorej navštívil najväčší papierenský stroj PS18.

„Sme poctení, že pán premiér si našiel čas a navštívil náš závod, vidíme, že je veľkým podporovateľom závodu a jeho zamestnanosti v regióne, povedal Miloslav Čurilla, predseda predstavenstva, Mondi SCP.

Zdroj: Mondi SCP Ružomberok

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo