Pripravovaný projekt ECO plus na výrobu kartónového papiera.

Predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico v rámci svojich plánovaných návštev po Slovensku zavítal v pondelok 26.júna do Ružomberka. Súčasťou jeho oficiálneho programu bola aj návšteva ružomberského papierenského závodu ako najväčšieho súkromného zamestnávateľa v regióne. Predsedu vlády Fica srdečne privítali zástupcovia spoločnosti – Bernhard Peschek, prezident Mondi SCP a Miloslav Čurilla, predseda predstavenstva Mondi SCP.

Robert Fico, Bernhard Peschek, Miloslav Čurilla

Pripravovaný projekt ECO plus

Počas stretnutia, ktorého sa zúčastnili aj akcionári – Milan Fiľo (prezident Eco-investment) a Peter Orisich (generálny riaditeľ obchodnej jednotky Uncoated Fine Paper, Mondi), ako aj ďalší členovia predstavenstva, prediskutovali rôzne témy, ako napríklad dôležitosť dostupnosti dreva, či nutnosť dokončenia D1 v regióne.

Mondi SCP Ružomberok
Hovorili aj novom pripravovanom projekte ECO plus. Predstavenstvo Mondi odsúhlasilo investíciu vo výške 310 miliónov eur do nového stroja na výrobu kartónového papiera s ročnou kapacitou 300,000 ton vo svojom závode v Ružomberku a do súvisiacej modernizácie celulózky, pričom táto investícia podlieha získaniu daňových stimulov od Európskej komisie a získaniu potrebných povolení. Spoločnosť už predložila potrebné žiadosti o všetky príslušné povolenia.

Druhou časťou návštevy predsedu vlády Roberta Fica bola prehliadka závodu, počas ktorej navštívil najväčší papierenský stroj PS18.

„Sme poctení, že pán premiér si našiel čas a navštívil náš závod, vidíme, že je veľkým podporovateľom závodu a jeho zamestnanosti v regióne, povedal Miloslav Čurilla, predseda predstavenstva, Mondi SCP.

Zdroj: Mondi SCP Ružomberok

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokMondi SCP otvorilo svoje brány pre viac ako 2500 ľudí
Nasledujúci článokFolienprint increases its production capacity with two BOBST 20SIX flexo printing presses

KOMENTOVAŤ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu