Spoločnosť pripravila pre svojich zamestnancov a obyvateľov regiónu bohatý trojdňový program.

V sobotu 17.júna počas svojho Dňa otvorených dverí privítalo Mondi SCP viac ako 2500 návštevníkov, ktorí si mohli užiť celodenný program oživený množstvom atrakcií pre mladšie i staršie ročníky.

Počas dňa návštevníkov sprevádzal známy slovenský herec René Štúr a Mondi SCP tiež pripravilo dva zaujímavé koncerty. Už v piatok sa na Námestí Andreja Hlinku predstavila skvelá Celeste Buckingham so svojou kapelou a v sobotu potešil návštevníkov priamo v areáli Mondi SCP Robo Opatovský.

Deň otvorených dverí Mondi SCP 2017
Návštevníkov Dňa otvorených dverí čakali mnohé atrakcie, ako napríklad ručná výroba papiera, tvorivé dielne pre deti, policajné a hasičské ukážky, súťaže s futbalistami, či fotobúdka, kde sa mohol každý na pamiatku odfotiť.

Najväčšou atrakciu pre návštevníkov bola možnosť ísť sa pozrieť priamo do závodu

„Myslím si, že máme toho naozaj veľa, čo ukázať. Videl som obrovský záujem ľudí pozrieť si výrobu zblízka. Vďaka mojim kolegom mohli byť návštevníci svedkami úchvatnej rýchlosti a najmodernejšej technológie. Mali tak príležitosť vidieť celý proces výroby papiera a tiež, čo udržateľnosť pre ružomberské papierne znamená“, povedal Bernhard Peschek, prezident Mondi SCP.

Deň otvorených dverí Mondi SCP 2017
Sobotňajší program zavŕšila vernisáž výstavy s názvom „Papier nielen každodenný“, ktorú náš závod pripravil spolu s Katedrou výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku.

V ružomberskom Dome kultúry Andreja Hlinku boli prezentované práce vysokoškolských študentov, ktoré boli vytvorené, ako napovedá samotný názov výstavy, z papiera.

Deň otvorených dverí Mondi SCP 2017
Deň otvorených dverí ukončil v nedeľu ráno 1. ročník behu s názvom City run Mondi SCP, ktorý spoločnosť zorganizovala spolu s mestom a ďalšími partnermi. Behalo sa za dobrú vec
– za každý odbehnutý kilometer darovalo Mondi SCP 1€.

Vyzbierané prostriedky budú použité na podporu pohybových aktivít počas letných prázdnin a školského roka v športovom areáli ZŠ Zarevúca. Tieto aktivity sú určené všetkým Ružomberčanom a nadšencom behania.

Deň otvorených dverí Mondi SCP 2017
Deň otvorených dverí Mondi SCP 2017

„Bol to skvelý deň s úžasnou atmosférou. Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí k tomu prispeli a podporili tak túto peknú myšlienku. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník“, dodal Ľuboslav Palguta, riaditeľ Bezpečnosti v Mondi SCP a riaditeľ pretekov.

Zdroj: Mondi SCP

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo