Na základe nezávislého testovania uskutočnenom na veľkom počte digitálnych zobrazovacích zariadení bola značkám recyklovaného kancelárskeho papiera NAUTILUS® SuperWhite a NAUTILUS® ReFresh vyrábaným spoločnosťou Mondi udelená certifikácia Buyer’s Lab (BLI) performance.

Podľa udelených certifikátov obe značky NAUTILUS preukázali, že sú vysoko spoľahlivé, s vynikajúcimi parametrami súvisiacimi s kvalitou obrázkov, prášenia a krútenia papiera.


Buyer’s Lab (BLI), popredný nezávislý inštitút, známy ako testovacie laboratórium kancelárskych výrobkov a ako obhajca spotrebiteľov, testovala kancelársky papier NAUTILUS® na celkovo 15 rôznych kancelárskych zobrazovacích zariadeniach (vrátane kopírovacích strojov, tlačiarní, faxov a multifunkčných produktov), ktoré zastupujú značky Canon, Epson, Kyocera, Ricoh a Brother a vyhodnotila výsledky na základe prášenia papiera, prechodových vlastností (krútenie, viacnásobný odber, naberanie hárkov) kvality tlače, balenia a chýb orezu.

“Môžem potvrdiť, že obom značkám papierov skupiny Mondi – NAUTILUS ReFresh a NAUTILUS SuperWhite – bola udelená certifikácia BLI Performance, čo znamená, že v rámci testovacieho programu inštitútu BLI dosiahli tieto značky veľmi dobré výsledky naprieč širokou škálou zariadení a značiek,” hovorí David Sweetnam, vedúci Európskeho výskumu a laboratórnych služieb. Okrem udelenia certifikácie papierom značky NAUTILUS, BLI si tiež vybral používať značky papierov NAUTILUS® na svoje pokračujúce laboratórne testovanie. “Testovanie inštitútom BLI na širokom spektre zobrazovacích zariadení je realizované s recyklovanými papiermi Mondi NAUTILUS Refresh Triotec 30% a NAUTILUS SuperWhite 100%.

V oboch prípadoch ide o kvalitné recyklované, viacúčelové papiere. Aj celý rad ďalších typov médií spoločnosti Mondi, vrátane papiera NAUTILUS SuperWhite, je využívaný v rámci testovacieho inštitútu BLI a tieto vždy prinášajú vynikajúcu kvalitu a spoľahlivosť,” potvrdzuje Dr. Simon Plumtree, riaditeľ pre Európu. “Po niekoľkoročnej skúsenosti s nakupovaním recyklovaných papierov NAUTILUS® od spoločnosti Mondi musím povedať, že stabilita kvality značky je vynikajúca. Sme spokojní, ba čo je dôležitejšie, spokojní sú naši zákazníci. Viac si už ani priať nemôžeme,” komentuje svoje skúsenosti zo strany zákazníka Hanspeter Albrecht, marketingový riaditeľ spoločnosti Berberich Papier.

“Boli sme nadšení, keď sme prijali overenie našich vysokokvalitných recyklovaných papierov NAUTILUS externou inštitúciou. Jedna vec je ak tvrdíme my, že vyrábame vynikajúce recyklované papiere, ale úplne iná vec je, ak toto potvrdí nezávislý orgán a zákazníci,” hovorí Johannes Klumpp, marketingový a obchodný riaditeľ divízie Mondi Uncoated Fine Paper. “Jasné výhody pre užívateľov – menšie opotrebenie stroja a znížené náklady na údržbu – sú kombinované s vynikajúcim environmentálnym profilom a tieto boli zároveň aj overené. Neexistujú teda žiadne kompromisy medzi kvalitou a výhodami súvisiacimi so životným prostredím. „Lepšie to už ani nejde,” uzatvára Johannes Klumpp.

Zdroj TS: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo