Papierenský závod Neusiedler v Rakúsku

Spoločnosť Mondi investuje do optimalizácie výkonu prevádzky vo svojej továrni na nenatieraný papier Neusiedler v Rakúsku.

Vo zverejnenom vyhlásení spoločnosť Mondi uviedla, že rakúsky závod Neusiedler sa zameria na strategicky rastúce trhy luxusných obalov, profesionálnej tlače a technických a spracovateľských papierov, pričom využije silu svojej základne aktív na poskytovanie vysoko kvalitných a diverzifikovaných produktov.

V dôsledku nového prístupu sa zatvorí jeden papierenský stroj a zefektívni sa kapacita dokončovacích liniek. V závode Neusiedler, ktorý má v súčasnosti ročnú kapacitu papiera okolo 300 000 ton, sú prevádzkované štyri papierenské stroje.

Mondi - Neusiedler
Mondi – závod Neusiedler v Rakúsku.

Okrem toho bola schválená investícia vo výške 20 miliónov EUR na zvýšenie energetickej účinnosti v závode a na zabezpečenie potrebných modernizácií strojov, infraštruktúry a budov. Táto investícia je tiež v súlade so záväzkami spoločnosti Mondi v oblasti udržateľnosti MAP2030, ktoré zahŕňajú zníženie emisií skleníkových plynov v súlade s vedecky podloženými cieľmi.
Zdroj: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo