high-speed inkjet 2.0
Papier high-speed inkjet 2.0

Medzinárodná obalová a papierenská skupina Mondi uviedla na trh nové high-speed inkjet portfólio 2.0 s väčšou stupnicou farebnosti, zvýšenou nepriehľadnosťou a novými gramážami 60, 70 až 230 g/m².

Mondi zlepšuje svoje vysokorýchlostné atramentové portfólio high-speed inkjet 2.0

S high-speed inkjet (HSI) portfóliom 2.0 Mondi vynašlo a optimalizovalo výrobu papiera v jeho portfóliu vysokorýchlostnej atramentovej tlače, čím prinieslo tlačiarom a koncovým užívateľom množstvo výhod. Rozsiahlejšia stupnica farieb v kritických farbách, ako napríklad červenej, kompenzuje slabosti magenty v súčasných vysokorýchlostných atramentových systémoch a tým umožňuje lepšiu presnosť pri logách, alebo pri kópiách obrázkov. Väčší rozsah farieb tiež znamená potenciálnu úsporu atramentu pre tlačiarov, znižovanie nákladov a zvyšovanie konkurencieschopnosti tlačiarov na trhu.


“Mondi počúvalo potreby svojich zákazníkov a v blízkej spolupráci identifikovalo súčasné nedostatky vysokorýchlostnej atramentovej technológie, akými sú nedostatok farebnosti červenej farby, alebo malá konkurencieschopnosť oproti určitým ofsetovým tlačiam. Zdokonalením nášho inkjetového výrobného procesu sme teraz schopní ponúknuť optimalizované papiere Mondi pre vysokorýchlostnú atramentovú tlač. To znamená viac farieb, viac potenciálnych úspor, viac produktivity a vyššiu konkurencieschopnosť,” hovorí Johannes Klumpp, riaditeľ marketingu a predaja v Mondi Uncoated Fine Paper.

Ďalšou kľúčovou výhodou týchto nových papierov od Mondi je bezproblémová obojstranná tlač vďaka zvýšenej opacite (nepriehľadnosti). V prípade DNS® high-speed inkjet CF/NF* sa teraz opacita 80 g/m² rovná súčasnému štandardu 100 g/m². Garantované je tiež nespájanie kotúčov pre hladký beh a optimálnu produkciu vysokorýchlostných inkjetových zariadení. HSI 2.0 portfólio uvádza nové gramáže 60, 70 až 230 g/m², čo umožňuje tlačiarom využiť ich zariadenia v nových oblastiach tlače ako katalógy, letáky alebo pohľadnice. Papiere Mondi značky DNS® high-speed inkjet CF boli tiež ocenené ako “dobré” v deinkingu podľa testovacej metódy 11 INGEDE (v kombinácii s Canon Océ pigmentmi). DNS® premium bolo taktiež úspešne testované pre deinking (recyklácia potlačených produktov).

 “Dokázaný deinking high-speed inkjet pigmentov zaisťuje budúci úspech tejto digitálnej tlačiarenskej technológie papierov z Mondi,” uzatvára Klumpp.

Vysvetlivky: *CF= coated feel (pocitovo natieraný), NF= natural feel (pocitovo prirodzený)

Zdroj TS: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo