Muller-Martini

Linka na lepenú väzbu Alegro od Müller Martini s revolučnou technológiou Motion Control je na ceste k úspechu. Linka Alegro so svojím maximálnym výkonom 7000 taktov za hodinu je skvelým príkladom modulárneho konceptu stroja a designu od Müller Martini.

Linka na lepenú väzbu Alegro

Technológia „Motion Control“
Kompaktný systém na výrobu mäkkej väzby sa dá doplniť širokou paletou prídavných komponentov. Komponenty tvoria kompaktný celok a cez servoriadenie ovládané pomocou „Motion Control„, je ich potom možné kontrolovať individuálne.

Technológia „Motion Control“ – umožňuje nielen najkratšie časy spracovania zákaziek, a tým i najvyššiu ziskovosť, ale navyše tvorí aj základ pre veľkú oblasť nasadenia. Výhodou linky Alegro od bežných zariadení je, že sa líši spracovaním rôzných formátov: Lepí od najmenších formátov až po A3 a dokonca sa dajú na nej spracovávať aj produkty vo formáte DIN A4 naprieč (krížom) v dvojprodukcii, čo podstatne znižuje náklady na jeden kus.

Vysoká hospodárnosť a vysoký obslužný komfort

Vďaka technológii Motion Control veľmi krátke zoraďovacie a časy na prestavenie sú kvôli štruktúre zákaziek s trendom k oveľa menším zákazkám rozhodujúce pro hospodárnu výrobu. K hospodárnosti ešte jeden detail: V porovnaní s bežnými linkami na lepenú väzbu vystačí linka Alegro len s 30 % reťazami a úplne bez hlavných hriadeľov a komplikovaných prevodov. To znamená menšie opotrebenie, menej náhradných dielov a nižšie nároky a náklady na údržbu. Vysoká hospodárnosť je spojená aj s veľmi jednoduchou obsluhou. Vďaka riadeniu linky sa dajú všetky agregáty centrálne vyvolať a obsluhovať z jednej obrazovky, pričom na linke môžu byť až štyri – pri znášacom stroji, stroji na lepenú väzbu, trojreze a stohovači. Ak napríklad hlási chybu trojrez, ukáže sa táto chyba na všetkých obrazovkách.

Pre ofsetovú aj digitálnu tlač

Dôležitým faktorom pre veľký úspech linky Alegro je zmena na trhu produktov s lepenou väzbou. Objemy tlače jednotlivých zákaziek v tradičnej ofsetovej tlači klesajú, zatiaľ čo digitálna tlač nastupuje a vyžaduje zodpovedajúcu technológiu ďalšieho spracovania tlačovín – napríklad možnosti personalizácie. „S linkou Alegro sú naši zákazníci v najlepšej možnej miere pripravení na požiadavky v ofsetovej a digitálnej tlači. Ich investícia je pritom maximálne chránená, pretože linku Alegro sa vďaka jej modulárnej štruktúre ľahko prispôsobiť sa meniacim požiadavkám“, hovorí Herbert Carrington, viceprezident odbytu v spoločnosti Müller Martini Severná Amerika.

AsirCode, trojrezy Solit a Granit

Len v USA bolo v posledných 18 mesiacoch uvedené do prevádzky osem nových liniek Alegro – celosvetovo je ich po viac ako dvoch rokoch po predstavení novej linky na veľtrhu drupa 2012 viac než 60 kusov. „Tento úspech je popri technológii Motion Control vyvolaný ďalšími dvomi inováciami od Müller Martini“, hovorí na základe informácií od svojich spokojných zákazníkov Herbert Carrington. Jednak ide o systém verifikácie kníh pomocou patentovaného, integrovaného systému AsirCode v riadení znášacieho stroja: Ten kontroluje celú štruktúru produktu, správne poradie hárkov a príslušnosť obálky k obsahu, zabraňuje v produkcii chybne znesených produktov a zabezpečuje, aby sa ku každému knižnému bloku dostala tá správna obálka.

Okrem to sa linka na lepenou väzbu Alegro väčšinou dodáva s trojrezom Solit, ktorý sa dá zoradiť (prestaviť) bez náradia za menej než tri minúty. Solit je vybavený technológiou SmartPress, na ktorú má spoločnosť Müller Martini vlastný patent. Vďaka tejto jedinečnej technike sa dá optimálne odstrániť vzduch z knižných blokov aj vtedy, ak ide o načechrené produkty. Navyše sa lisovanie automatický prispôsobuje výkyvom hrúbky produktu, čo umožňuje vynikajúcu kvalitu orezu. K linke Alegro sa však hodí aj nový trojrez od Müller Martini nazvaný Granit – hlavne vtedy, keď je potrebné orezať naraz viac kníh. Rovnako ako trojrez Solit zabezpečuje aj plno automatizovaný trojrez Granit vďaka technológii SmartPress konštantne vysokú kvalitu orezu. Potrebné jemné nastavenie môže previesť obsluha počas produkcie priamo na centrálnej obrazovke linky na lepenou väzbu.

Zdroj TS: Müller Martini

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo