4K OLED televízie, Smart+ TV, SoundPlate a aktuálna vlajková loď z radu smartfónov LG G3 získali ocenenie EISA (European Imaging and Sound Association). Spoločnosť LG Electronics (LG) sa vďaka tomu môže pochváliť významným prvenstvom, a ako jediný výrobca elektroniky získal ocenenie za OLED technológiu už tretí raz za sebou.


„Každé ocenenie od asociácie EISA nám spravilo obrovskú radosť,“ komentuje získanie ocenení Andrea De Sousa, marketingová manažérka LG Electronics. „Sme hrdí, že vyrábame produkty, ktoré našim zákazníkom spríjemňujú život a nachádzajú uznanie aj u nezávislých hodnotiteľov,“ dodáva.

LG TV drží prvenstvo už tretí rok

77-palcový 4K OLED televízor od LG (model 77EG970V) vyhral v tomto roku ocenenie European High-End TV. Televízor má ako prvý 4K rozlíšenie s neuveriteľne kvalitným OLED displejom a WRGB technológiou. Vďaka kombinácii týchto technologických noviniek je displej naozaj ostrý, detailný a kontrastný. Ergonomicky zakrivená obrazovka 4K OLED TV ponúka úplne nový vizuálny zážitok a vďaka technológii Tru 4K Engine Pro dokáže dokonca zvýšiť rozlíšenie obrazu až takmer ku kvalite Ultra HD.


Víťazom kategórie European Smart TV sa pre tento rok stal ďalší z radu televízorov LG. Smart+ TV (model 55LB870V) s 55-palcovou obrazovkou ponúka ostrý a čistý Full HD obraz s úplne autentickým zobrazením farieb, kontrastom a väčšími možnosťami uhlov pohľadu. Spoločne s platformou webOS, ktorá poskytuje úplne nový rozmer ľahkého ovládania, ponúka Smart+ TV jednoduchý prístup do sveta zábavy. Ultra tenký rámik a dizajn Cinema Screen navyše dodávajú tomuto modelu štýlový vzhľad.

Kvalitný zvuk pre každú televíziu

Cenu za European HT Soudbase si odniesol LG SoundPlate (model LAB540). Nevtieravý dizajn tenkého SoundPlate nerušivo dopĺňa televízor a podtrhuje praktický koncept riešenia „všetko v jednom“. SoundPlate disponuje 4.1 kanálovým zvukom, bezdrôtovým subwooferom, zabudovaným 3D Blu-ray prehrávačom a praktickou funkciou Smart TV.

Najmodernejšie smartfón v Európe

EISA udelila LG aj hlavnú cenu v oblasti mobilných technológií. Smartfón LG G3 sa môže pochváliť ocenením European Advanced Smartphone Award. Tento model bol vyvíjaný s ohľadom na reálne potreby zákazníka a žne vďaka tomu veľké úspechy naprieč celosvetovými trhmi. V mene hesla „jednoducho múdrejší“ vznikol jedinečný smartfón s radom praktických funkcií. Obrí Quad HD displej s 13 MP OIS+ fotoaparátom vybaveným laserovým ostrením, Smart Keyboard, Smart Notice a bezpečnostné funkcie Knock Code™ predstavujú skutočný užívateľský komfort, ktorý ocenili aj predstavitelia EISA.

Ocenenie EISA pre najlepšiu elektroniku

European Imaging and Sound Association tvorí 50 členov z 20 európskych krajín. Jej hlavným poľom pôsobnosti je oblasť zvuku a obrazu. Každoročne sú odovzdávané ceny EISA Awards v kategóriách audio, video, domáce kino, fotografia, elektronika v automobiloch a mobilné zariadenia. Ceny sú udeľované tým produktom, ktoré najlepšie kombinujú technologické, dizajnové, ergonomické a ekonomické vlastnosti.

Zdroj TS: LG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo