Spoločnosť LG Electronics uviedla tento rok na trh posledný rad SUPER UHD televízorov, využívajúcich najvyspelejšiu LCD zobrazovaciu technológiu prostredníctvom displeja Nano Cell™.

Vďaka spojeniu technológie Nano Cell™, podsvieteniu FALD a procesora α (Alpha) 7 ponúkajú SUPER UHD televízory LG pre rok 2018 dokonalú čiernu, vylepšené vykresľovanie obrazu, lepšie tieňové detaily a presné farby zo širokých pozorovacích uhlov.

SUPER UHD televízor pre rok 2018

SUPER UHD televízor pre rok 2018 s podsvietením FALD umožňuje dosiahnuť kvalitnejšie zobrazenie vďaka podsvieteniu cez celú obrazovku, na rozdiel od osvetlenia, kde je podsvietenie umiestnené na okrajoch za TV panelom. Technológia spoločnosti LG výrazne zlepšuje úrovne čiernej a hĺbku obrazu prostredníctvom nezávislého riadenia oblastí LED osvetlenia. Ponúka tak lepšie tieňové detaily a obmedzuje únik svetla. To zaručuje lepší lokálny kontrast, ktorý je kľúčový pre sledovanie HDR obsahu.

SUPER UHD televízory LG
Podobne ako rad OLED televízorov pre rok 2018 sú SUPER UHD televízory vybavené novým procesorom α (Alpha) 7, ktorý ohromí divákov ešte realistickejším obrazom so skvelou hĺbkou, ostrosťou a pozoruhodne presnými farbami. HDR obsah tak poskytuje skutočný filmový zážitok.

Všetky SUPER UHD televízory pre rok 2018 sa dodávajú so zvukom ATMOS, takže sa môžete ponoriť do atmosféry deja.

LG Nano Cell™ display

„Spoločnosť LG zaznamenala výrazný pokrok smerom k svojej veľmi ambicióznej vízii poskytovať dokonalý obraz LED televízorov prostredníctvom svojich SUPER UHD televízorov s technológiou Nano Cell™.

Nano Cell™ Display technológia

SUPER UHD televízory LG navyše vyriešili problém obmedzených pozorovacích uhlov konkurenčných LCD modelov. Vzhľadom na to, že podľa štúdií sa zhruba 60 percent televíznych divákov pozerá na televíziu mimo hlavnú os obrazovky, je to dôležitý prínos. Vďaka inovatívnemu displeju Nano Cell™ sú farby ostrejšie a presnejšie, čo spotrebiteľom umožňuje užiť si obľúbené relácie zo širokého uhla bez ujmy na kvalite.

Zdroj: LG

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokNEC nová řada velkoformátových displejů MultiSync® V-série
Nasledujúci článokNikon predstavil fotoaparáty mirrorless: Z 7 a Z 6