Spotrebitelia hľadajúci na trhu vyvážený smartfón s najnovšími luxusnými funkciami modelu LG Q7 veľmi ťažko odolajú. Model Q7 jedinečnou kombináciou funkčnosti, dizajnu, výkonu a ceny.

Spoločnosť LG Electronics (ďalej „LG“) ohlásila uvedenie série LG Q7 2018, najnovších smartfónov strednej triedy radu Q, ktorá ponúka luxusné funkcie bežne sa vyskytujúce len v drahších vlajkových smartfónoch. Distribúcia na kľúčové trhy v Európe začne už tento mesiac.

Rad Q ponúka inteligentné a luxusnejšie funkcie

Model LG Q6, ktorý mal premiéru v roku 2017, si vybudoval fanúšikovskú základňu vďaka inteligentnému vyváženiu luxusných funkcií a ceny, predovšetkým tým, že ako prvý vo svojej triede ponúkal 5,5-palcový displej FHD+ FullVision s pomerom strán 18:9 v elegantnom a štýlovom tele s tenkým rámčekom. Na týchto základoch stavia aj model LG Q7, ktorý ponúka ešte viac špičkových funkcií ako režim Portrait, QLens, priestorový zvuk DTS:X 3D Surround Sound, vodeodolnosť, prachuvzdornosť a snímač odtlačkov prstov na zadnej strane.

Modely Q7+, Q7 a Q7α

Rodinu produktov Q7 tvoria modely Q7+, Q7 a Q7α s pamäťovou konfiguráciou začínajúcou pri 3 GB RAM a ROM 32 GB.

LG Q7Na prednej strane je LG Q7 vybavený 8 MP fotoaparátom s 84-stupňovým objektívom Super Wide Angle Lens, ktorý dokáže zachytiť širší záber pozadia alebo viac vašich priateľov.

Novinkou pri LG Q7 je režim Portrait, ktorý používateľom umožňuje robiť selfie s rozmazaným pozadím pre dosiahnutie príjemného bokeh efektu. S LG Q7 neunikne fotoamatérom ani jeden záber vďaka systému Phase Detection Auto Focus (PDAF) – zaostrovanie pri zadnom fotoaparáte, ktoré je o 23 percent rýchlejšie ako tradičné automatické zaostrovanie.

Do nového produktu Q7 zabudovala spoločnosť LG aj QLens, užitočnú funkciu umelej inteligencie fotoaparátu, doteraz dostupnú iba pri luxusných smartfónoch LG. Technológia umelej inteligencie QLens na rozpoznávanie obrazu umožňuje užívateľom použiť k lepšiemu vyhľadávaniu obrázkov a väčšiemu komfortu pri online nakupovaní.

Pomocou QLens si môžete zaobstarať snímku ľubovoľnej položky tovaru a následne získať informáciu o tom, kde je daný produkt možné kúpiť online, alebo odporúčania podobných položiek. QLens tiež dokáže vyhľadávať obrázky za účelom získania rovnakých alebo podobných obrázkov jedál, odevov, celebrít alebo pamätihodností, ako sú budovy alebo sochy.

LG Q7, tiež ako prvý vo svojej cenovej kategórii, ponúka do slúchadiel prostredníctvom technológie DTS:X virtuálny 3D priestorový zvuk so 7.1 kanálmi, aby si užívatelia mohli užiť svoju obľúbenú zábavu aj v pohybe. Ďalším prvkom, ktorý je prvý vo svojej kategórii, je vybavenie modelu LG Q7+ prevodníkom Hi-Fi Quad DAC, ktorý pri spárovaní s kvalitnými slúchadlami zaisťuje bohatší zvuk bez skreslenia.

LG Q7

Luxusný dizajn a vysoká odolnosť

Model LG Q7 má dizajn 2.5D Arc Glass so zaoblenými hranami, vďaka ktorému sa zariadenie pohodlne drží a obsluhuje jednou rukou. Kovové telo a zadný kovový rám modelu Q7 vzhľadom k svojej certifikácii krytiu proti vode a prachu IP68 odolá aj náročnému aktívnemu používaniu.

Model LG Q7 prešiel 14 testami MIL-STD 810G vypracovanými armádou Spojených štátov na posúdenie odolnosti zariadenia v drsných podmienkach. Ďalej je vybavený procesorom MediaTek s funkciou rýchleho nabíjania PumpExpress+.

Luxusný dojem z modelu LG Q7 završuje pridanie snímača odtlačkov prstov Smart Rear Key. Zadný snímač odtlačkov prstov, umiestnený pohodlne pod objektívom fotoaparátu, nielen umožňuje užívateľovi telefón ľahko odomknúť, ale môže slúžiť aj ako spúšť fotoaparátu, k vyhotoveniu snímok obrazovky a na ovládanie lišty upozornenia.

LG Q7 bude k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach – v čiernej Aurora Black a štýlovom odtieni Lavender Violet. Na trhu bude dostupný taktiež variant Q7 Dual pre tri karty, teda dve karty SIM a pamäťovú kartu. Odporúčaná cena v Českej republike bola stanovená na 8.699 Kč, a na Slovensku 349€.

Zdroj: LG

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo