Nový rad smartfónov LG K Series

Nový rad smartfónov LG K Series je vybavený pokročilým fotoaparátom a užívateľsky prívetivými funkciami prémiových modelov LG. Prvé dva prístroje tejto série K10 a K7 boli predstavené v Las Vegas v rámci veľtrhu CES 2016.

Smartfóny K Series

Smartfóny K Series ako prvé ponúknu špeciálny povrch evokujúce okruhliaky a súčasný, štýlový dizajn v zakrivenom, modernom prevedení pre mladších zákazníkov. The glossy pebble dizajn je doplnený novým 2.5D Arc Glass pre hladký štýl, ktorý je možný vďaka vynechaniu bočných tlačidiel telefónu. Dizajn inšpirovaný prírodou robí z K10 a K7 exkluzívne a luxusne vyzerajúce modely.

Dizajn a povrchová úprava

Zadný kryt má špeciálnu vzorovanú povrchovú úpravu, vďaka ktorej smartfóny skvele padnú do ruky pri akomkoľvek úchyte. K Series je navrhnutý pre užívateľov s aktívnym životným štýlom. Displej poskytuje aj najnáročnejším užívateľom dostatok priestoru k tvorbe, prezeraniu a zdieľaniu multimediálneho obsahu. Obrázky či videá ľahko zaobstarajú fotoaparátom, ktorý nemá vo svojej kategórii konkurenciu a môže sa pochváliť rozlíšením 13 megapixelov na zadnej a 8 megapixelov na prednej strane v prípade K10.

LG-K-Series-design
Populárna funkcia Gesture Shot a Gesture Interval umožňujú jednoduché a bezproblémové obstaranie selfie
•  U funkcie Gesture Shot stačí užívateľom pri odfotení jednoducho zdvihnúť otvorenú ruku pred objektívom a potom jej zovrieť v päsť.
•  Gesture Interval Shot sa spúšťa dvojitým zovretím v päsť a kamera zachytí rovno 4 po sebe idúce snímky.

Oba modely K Series sú vybavené samostatným bleskom pre selfie na prednej strane, čo umožňuje robiť kvalitné momentky za šera aj v tme.

Kľúčové špecifikácie K10 / K7

LG K10 – sa môže pochváliť 5,3-palcovým HD displejom. Srdcom zariadenia je 4-jadrový alebo 8-jadrový procesor (v závislosti od verzie smartfónu) a maximálne 2 GB operačnej pamäte RAM (tiež v závislosti od modelu). Vnútorná pamäť môže dosahovať maximum 16 GB, batéria má kapacitu 2300 mAh. Medzi ďalšími špecifikáciami nechýba 13 Mpix fotoaparát, predná 8 Mpix kamera, ako aj operačný systém Android 5.1 Lollipop. Rozmery zariadenia sú 146,6 x 74,8 x 8,8mm.

LG K7 – ponúka menší 5-palcový displej s menším rozlíšením 854 x 480 px. 4-jadrový procesor pracuje s taktom 1,1 GHz a podľa kapacity vnútornej pamäte, 8 alebo 16 GB,  mu asistuje aj 1 prípadne 1,5 GB RAM. Ďalšia výbava zahŕňa 2125 mAh batériu, 8 Mpix fotoaparát, prednú 5 Mpix kameru, ako aj operačný systém Android 5.1 Lollipop. Rozmery zariadenia činia 143,6 x 72,5 x 8,9mm (LTE verzia) alebo 143,6 x 72,5 x 9,05mm (3G verzia)

Inovované slúchadla LG TONE INFINIMTM

V rámci veľtrhu CES 2016 predstavila spoločnosť LG Electronics svoje najnovšie slúchadlá LG Tone InfinimTM (HBS-910). Môžu sa pochváliť modernejším dizajnom, špičkovou kvalitou zvuku a vyššou úrovňou užívateľského pohodlia.

Ako modernizovaný nástupca populárnych HBS-900 zdedili slúchadlá LG Tone InfinimTM hlavné prednosti predchádzajúceho modelu, teda funkciu navíjania kábla slúchadiel a skvelý zvuk z dielne Harmon/Kardon®. LG Tone InfinimTM prináša oproti konkurenčným slúchadlám aj ďalšie funkcie a výhody, ako je celokovové telo a batéria s veľkou kapacitou. Vďaka svojej modernizovanej Quad-Layer Speaker TechnologyTM sprostredkujú slúchadlá svojim užívateľom vyvážený zvukový zážitok a lepší pomer frekvenčnej odozvy, bohatší basy a výraznejšie vysoké tóny.

LG_HBS-910
Hlučné prostredie, frekventovaná ulica či preplnené dopravné prostriedky už nestoja v ceste čistému zvuku. Vďaka kvalitným mikrofónom LG Tone InfinimTM umožňujú svojím užívateľom telefonovať v akomkoľvek prostredí. Spolu s týmto novým modelom LG aktualizovalo aj svoju aplikáciu Tone & Talk a rozšírilo ju o dve nové funkcie Voice Memo and Find Me. Tie umožňujú prostredníctvom LG Tone InfinimTM zaznamenávať rozhovory a uľahčujú aj lokalizáciu stratených smartfónov.

LG Tone InfinimTM budú dostupné v Spojených štátoch od februára, ďalšie kľúčové trhy budú nasledovať.

Spracoval: František Martančík
Zdroj: LG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo