Nové LG modely Super UHD televízorovs IPS panelom a LED podsvietením.

Medzinárodný veľtrh CES 2016, tak ako každý rok aj tento rok priniesol širokú škálu produktových noviniek a inovácií, ktoré prinášajú svojim užívateľom kvalitu, komfort a radosť. Stredom pozornosti stánku LG Electronics na veľtrhu CES 2016 bol najnovší a najmodernejší rad televíznych produktov. Následne predstavíme hlavné novinky LG z oblasti nových Super UHD a OLED televízorov.

Modely 65UH9500, 86UH9550, 65UH8500 a 75UH8550

SUPER UHD televízory ponúknu vylepšený obraz a zvuk, HDR (High Dynamic Range) a jedinečný LG ULTRA tenký dizajn. Oba top modely UH9500 a UH9550 sa môžu pochváliť najpokročilejšími IPS displejmi s funkciami, ako je True Black panel a Contrast Maximizer. True Black Panel je patentovaná technológia, ktorá minimalizuje odlesky a zvyšuje kontrastný pomer pre lepší zážitok zo sledovania, zatiaľ čo Contrast Maximizer prináša väčšiu hĺbku a kontrast.

LG_CES-2016
Technológia HDR Plus umožňuje týmto modelom zobrazenie obsahu v rozlíšení 4K HDR. Navyše technológia ULTRA Luminance výrazne zvyšuje kontrast medzi tmavými a svetlými oblasťami, čo výrazne zvyšuje HDR efekt. Vďaka kompatibilným HDR a HDMI portom a konverzii SDR-to-HDR môžu diváci sledovať takmer HDR obsah z ľubovoľného štandardného zdroja.

Funkcia LG ColorPrime Plus zväčšuje farebný rozsah, ktorý je možné zobraziť na obrazovke. Táto technológia využíva rozšírené spektrum farieb pre vykreslenie širšej škály odtieňov a vytvára tak realistickejší obraz s väčšou hĺbkou.

Ďalšou novinkou je Billion Rich Colors využívajúci 10-bitový panel a 10-bitový výkon procesora na vyjadrenie viac ako jednej miliardy možných farieb. S podporou štandardu novej generácie pre vysielanie BT.2020 sú tieto televízory budúcnosťou.

UH9500 je vďaka novému dizajnovému konceptu LG ešte tenší než jeho predchodca. Zníženie medzery medzi panelom a zadným krytom šasi, hĺbke ultratenkej obrazovky 6,6 mm a takmer neviditeľnému rámčeku navodzujú pocit, že sa televízor vznáša.

Pokiaľ ide o zvuk, nemá UH9500 konkurenciu
Nová funkcia LG Magic Sound Tuning analyzuje divácke prostredie a prispôsobuje zvuk konkrétnym podmienkam priestoru.

Modely UH8500 a UH8550 tiež ponúkajú funkcie ColorPrime Plus, Billion Rich Colors, ULTRA Luminance a Contrast Maximizer v mierne odlišnom dizajne.

LG nová trieda televízorov 4K HDR OLED

V rámci veľtrhu CES 2016 vystavil LG Electronics svoje najnovšie vlajkové lode televízorov 4K HDR OLED, medzi ktoré patria modely 77/65″ LG SIGNATURE OLED TV G6 a 65/55″ E6. Kompletný rad pre rok 2016 obsahuje celkom osem produktov v čele s televízorom 77″ G6 oceneným za najlepšiu inováciu.

G6 a E6 sú prvé televízory od LG s unikátnym dizajnom Picture-on-Glass, pozostávajúcim z ultra tenkého len 2,57 mm hrubého OLED panelu s priesvitným skleneným zadným krytom a predným Soundbar. Tento jedinečný dizajn je možný len vďaka OLED technológii. Vďaka zameraniu na televízne inovácie súvisiace s obrazovou a zvukovou kvalitou, predstavuje rad G6 a E6 úplne novú úroveň inovácie domácej zábavy.

lg_oledhdr
„Náš tohtoročný rad OLED televízorov obsahuje rad inovácií, ako je napríklad dizajn Picture-on-Glass či HDR Pro, čo sú kľúčové prvky modelov G6 a E6,“ hovorí Andrea de Sousa, z LG. „Každoročným zvyšovaním štandardov OLED technológie chceme spotrebiteľom ukázať výhody obstarania OLED televízora. Myslíme si, že rok 2016 bude pre túto kategóriu rozhodujúcim rokom,“ dodala.

Všetky nové modely obsahujú pečať Ultra HD Premium od UHD Alliance. To okrem iného zabezpečuje dosiahnutie požadovaných štandardov pre rozlíšenie, vysoký dynamický rozsah, špičkovú svietivosť, zobrazenie čiernej, širokú farebnú škálu a zvukovú kvalitu. Nový rad televízorov podporuje HDR formáty HDR10 a Dolby Vision™, ktoré sú stanovené poprednými svetovými televíznymi stanicami, filmovými štúdiami a výrobcovia spotrebnej elektroniky.

Vďaka technológii stmievanie pixelov OLED Pixel Dimming dostáva HDR úplne nový rozmer. Na rozdiel od LCD panelov, kde LED podsvietenie lokálne stmaví celú obrazovku, OLED panely zapínajú alebo vypínajú podsvietenie každého obrazového bodu samostatne. OLED Pixel Dimming podporí žiarivé farby a detaily tieňov dokonca aj pri zobrazení kontrastných objektov alebo svetlej a tmavej plochy vedľa seba. Táto schopnosť zaisťuje zobrazenie reálnej čiernej, ale aj žiarivých farieb, čo robí OLED televízory ideálnym médiom pre HDR obsah.

S 10-bitovým panelom a 10-bitovým výkonným procesorom majú LG OLED televízory prístup k viac ako miliarde možných farebných odtieňov. Technológia Color Prime PRO dáva televízorom schopnosť zobrazovať najjemnejšie detaily farieb, vďaka čomu pokrývajú 99 percent DCI-P3 farebného spektra. S podporou BT.2020, štandardu novej generácie pre vysielanie a distribúciu, sú G6 a E6 jasnou voľbou.

LG OLED_4K
Špičkové audio
V spolupráci s tak kvalitnými audio priekopníkmi ako je harman/kardon disponujú televízory LG G6 a E6 ozvučením v štýle soundbar, ktorý zvuk smeruje dopredu smerom k divákom a nie dole ako u mnohých iných televízorov. Diváci si tak užijú čistý zvuk bez skreslenia a ozveny. Zvukový systém je navyše vybavený basovými reproduktormi, ktoré umocnia celkový divácky zážitok.

Tohtoročný nový rad OLED televízorov prichádza s najnovšou verziou operačného systému webOS.
LG webOS 3.0 poskytuje výnimočnú užívateľskú skúsenosť, ktorá umožňuje intuitívne a ľahko prechádzať z jednej funkcie televízora na inú. Od svojho uvedenia na trh v roku 2015, je webOS hodnotená ako jedna z najvšestrannejších platforiem pre Smart TV. S vylepšenou schopnosťou pripojenia mobilných zariadení, funkcií diaľkového ovládania a rozšírením obsahu, sa od LG webOS 3.0 očakáva, že osloví aj náročnejších zákazníkov.

Nová verzia WEBOS 3.0

LG Electronics predstavuje najnovšiu verziu operačného systému pre Smart TV. LG webOS 3.0 bol navrhnutý tak, aby poskytoval výnimočný užívateľský komfort a intuitívnu navigáciu. Od svojho uvedenia na trh v roku 2014 zberá chválu ako jeden z najvšestrannejších operačných systémov pre smart TV. WebOS 3.0 ďalej ponúka kľúčové funkcie, ktoré preslávili jeho predchodcu a pridáva k nim ďalšie možnosti ovládania.

LG webOS 3.0 ponúka tri nové chytré funkcie, Magic Zoom, Magic Mobile Connection a vylepšený Magic Remote, ktoré posúvajú užívateľský zážitok na úplne novú úroveň. Magic Zoom umožňuje užívateľom zväčšiť objekty a písmená na obrazovke bez zmeny kvality obrazu. Pomocou funkcie Magic Mobile Connection možno ľahko pripojiť smartfón k televízoru prostredníctvom aplikácie LG TV Plus a sprístupniť aplikáciu priamo na obrazovke. Inovovaný Magic Remote má pridané nové tlačidlá pre jednoduchšie a priame ovládanie set-top boxov (STB).

WebOS 3.0 bol navrhnutý s cieľom poskytnúť užívateľom LG TV jednoduchým spôsobom kvalitný digitálny obsah. To dokazuje aj unikátne funkcie Channel Plus, ktorá poskytuje širokú škálu nadštandardného obsahu (OTT) v užívateľsky prívetivom formáte. Channel Plus ponúka jednotný zoznam kanálov, v ktorom je kombinovaný OTT obsah s klasickými televíznymi kanálmi. To divákom umožňuje sledovať OTT obsah rovnakým spôsobom ako akékoľvek iné vysielanie.

Channel Plus možno tiež ovládať pomocou aplikácie, ktorá priebežne zobrazuje odporúčaný program prostredníctvom widgetov. Vďaka spolupráci so spoločnosťou Xumo (www.xumo.com), ponúka Channel Plus zadarmo množstvo kvalitného digitálneho obsahu z rôznych zdrojov ako napríklad Bloomberg, TIME Inc., Condé Nast Entertainment či The Wall Street Journal. Nechýba ani prémiový obsah v podobe BuzzFeed, PopSugar alebo Mode Media a z rastúcej digitálnej a multi-kanálovej siete (siete MCN), rovnako ako z medzinárodných programových ponúk.

lg-webos-3-0

LG SMART TV s webOS 3.0 ponúka celý rad nových funkcií a vylepšení pre vyššiu úroveň domácej televíznej zábavy:

Channel Advisor zhromažďuje údaje o prehliadaných dátach, často sledovaných programoch a aktualizuje informácie o nadchádzajúcom programe;

Multi-view umožňuje sledovať dva programy zároveň či napríklad jeden televízny program a film na Blue-ray;

Music Player app spustí hudbu prostredníctvom televíznych reproduktorov aj keď je TV vypnutá;

Prostredníctvom IoTV app je možné ovládať inteligentné domáce spotrebiče LG aj iných značiek, ktoré sú kompatibilné.

Spracoval: František Martančík
Zdroj: LG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo