UD rozlíšenie, obrovská obrazovka s pasívnou 3D technológiou LG CINEMA 3D a inteligentnými funkciami – To je nová dimenzia domácej zábavy.

Prvá 84 palcová 3D televízia s rozlíšením Ultra Definition (UD) bude predstavená spoločnosťou LG Electronic (LG) na tohtoročnom veľtrhu IFA 2012 v Berlíne. Zákazníkovi ponúkne rozlíšenie 3840 × 2160, teda 8 miliónov obrazových bodov (pixelov). To je 4x viac, než koľko majú súčasné Full HD televízory.


Nová 3D televízia Ultra Definition je odpoveďou spoločnosti LG na stále rastúci dopyt po väčších a dokonalejších 3D obrazovkách s lepšou kvalitou obrazu. Schopnosť reagovať na prianie spotrebiteľov dokazuje spoločnosť LG taktiež zavedením radu nových inteligentných funkcií, ktoré poskytujú zákazníkom väčšie pohodlie a zjednodušenú interakciu. Výsledkom je pozoruhodná televízia s obrovskou obrazovkou s uhlopriečkou 84 palcov (213 cm) a inovatívnou technológiou zobrazenia. „Televízor LG 3D Ultra Definition predstavuje absolútny technologický prielom na trhu,“ komentuje, tlačový hovorca spoločnosti LG a dopĺňa: „Sme pyšní, že LG opäť nastavila nový štandard domácej zábavy.“

Dosiahnuť tak obrovského rozlíšenia umožňuje výkonný obrazový procesor LG Triple XD Engine. Prehliadať externý obsah napríklad z pevných diskov, mobilných zariadení alebo webových stránok v perfektnej kvalite je možné vďaka funkcii Resolution Upscaler Plus (zlepšovač rozlíšenia). Práve so stratou kvality obrazu sa stretávajú staršie typy veľkých obrazoviek. A hoci sa nová televízia veľkosťou rovná štyrom 42 palcovým (107 cm) obrazovkám, ponúka obraz dokonalý v každom detaile. Navyše spoločnosť LG vybavila novú UD 3D TV technológiou LG CINEMA 3D. Napríklad funkcia 3D Depth Control umožňuje nastaviť virtuálnu vzdialenosť medzi zobrazovanými objektmi tak, aby bol 3D obraz čo najreálnejší. Funkcia 3D Sound Zooming zase analyzuje pohyb a vzdialenosť objektov na obrazovke a prispôsobuje tomu intenzitu nimi tvoreného zvuku.

Na veľkom displeji budú môcť diváci využiť systém Smart TV od LG, ktorý obsahuje vyše 1 200 aplikácií. Vďaka nim bude mať divák prístup k množstvu filmov, televíznych relácií, bude môcť pristupovať na sociálne siete. Nechýba ani prístup do „LG 3D Zone“. Zákazníci tu nájdu zbierky 3D filmov a obsah prekonvertovaný z 2D do 3D pomocou technológie „LG Enhanced 3D Conversion Engine“. „Ovládanie obrieho televízora bude navyše veľmi jednoduché. Môže za to nové diaľkové ovládanie Magic Remote Control, “ dodáva hovorca LG. 

Samozrejmosťou televízie je zabudovaný program pre konverziu obsahu v 2D do 3D a tak takmer čokoľvek môže divák teraz sledovať v 3D formáte. A konečne funkcia Dual Play posúva co-op herný režim na novú úroveň. Hráči môžu sedieť vedľa seba, sledovať rovnakú obrazovku, a pritom vďaka okuliarom pozorovať iný obraz. Povedané inými slovami, obrazovka sa počas hrania nedelí na dve hracie polia, ale obaja hráči hrajú na celých 84 palcoch.

UD 3D TV od spoločnosti LG je vybavená reproduktorovým systémom 2.2, ktorý sa skladá z dvoch 10W reproduktorov a dvoch 15W basových reproduktorov.

Zdroj: LG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo