Spoločnosť LG Electronics CZ (LG), ktorá je svetovým lídrom a inovátorom v domácich spotrebičoch urobila ďalší významný krok v oblasti domácej zábavy. Predstavila televízor s technológiou Pentouch TV. Ide o plazmový 3D televízor s dotykovou obrazovkou, ktorý v sebe zahŕňa všetky výhody multimediálnych televízorov.

„Dotykové displeje sa stali štandardom pri mobilných telefónov, tabletov a pomaly sa dostávajú aj do televízorov. Náš model je priekopníkom dotykových televízorov určených pre domácnosti,“ uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ, zároveň dodal: „Práca s dotykovým televízorom je veľmi zábavná. Môže slúžiť pre surfovanie na internete aj pre obyčajné kreslenie, ale aj iné využitie… je to zábavné a vzdelávacie multicentrum. „

Technológia LG Pentouch TV je dostupná na modeli LG PZ850 (52“/60“), ktorý má certifikáciu 3D THX. Televízor LG PZ850 má plazmový zobrazovací panel (PDP) a pre kreslenie priamo na obrazovku sa používa špeciálne pero (Digitizer Stylus).

PLAZMA LG PZ850

Vlastný televízor je ultra tenký (má hrúbku len 52,5 mm) a vyznačuje sa elegantným vzhľadom čo umocňuje aj jeho matná chrómová úprava povrchu. Stojan je ergonomický riešený, tak aby neprišlo k prevrhnutiu prístroja počas kreslenia. Televízor používa špeciálnu ochranu displeja proti poškriabaniu, panel je optimalizovaný pre maximálne ostrý obraz a optimálny jas aj pri práci na krátku vzdialenosť. Miera ostrosti obrazu sa pritom nastavuje automaticky. TV je vybavený okrem USB 2.0 (foto jpg, hudba MP3) a audio štandardných vstupov aj tromi vstupmi HDMI.


Za pozornosťou stojí spomenúť, že TV LG PZ850 pracuje v režime 600 Hz a podporuje rozlíšenie Full HD 1 920 x 1 080 obrazových bodov. LG PZ850 umožňuje aj konverziu obrazu z 2D na 3D. Táto Jedinečná technológia konverzie obrazu z 2D na 3D umožňuje sledovať každý záber v 3D. Konvertované snímky je možné sledovať v 20 rôznych pozíciách. Tak môžete rozhodnúť, či chcete aby 3D obraz bol bližšie k Vám alebo v pozadí. Pre zaujímavosť odozva plazmy je 0,001 ms.

Technológia LG Pentouch TV

K tomu aby uvedená funkcia bola funkčná a na ploche TV LG PZ850 sa dalo kresliť je potrebné inštalovať softvér do počítača a cez „USB Dongle“ zabezpečiť spojenie s televízorom. Priamu komunikáciu a prenos dát zabezpečuje (Touch-Pen) dotykové pero. Po splnení týchto požiadaviek sa funkcia Pentouch aktivuje stlačením jediného tlačidla na diaľkovom ovládači.

 
Potom môžu užívatelia pomocou špeciálneho pera využívať všetky možnosti televízora, napríklad pristupovať k súborom, ktoré obsahujú prezentácie z PowerPointu alebo fotografie. Ovládanie je pritom veľmi jednoduché a intuitívne. Televízor môže byť súčasne ovládaný dvoma perami.

 
Pomocou dodávaných aplikácií je možné na televízor cez PC alebo notebook priamo kresliť, obrazy možno ukladať ako súbory poprípade aj tieto súbory odposlať emailom alebo vytvorené a nakreslené obrázky aj priamo vytlačiť. Stačí sa dotknúť položiek „Uložiť“ a „Tlač“ na nástrojovej lište pomocou Magic Touch Pen.


Pomocou dodávaných aplikácií je možné na televízor cez PC alebo notebook priamo kresliť, obrazy možno ukladať ako súbory poprípade aj tieto súbory odposlať emailom alebo vytvorené a nakreslené obrázky aj priamo vytlačiť. Stačí sa dotknúť položiek „Uložiť“ a „Tlač“ na nástrojovej lište pomocou Magic Touch Pen.

 
Na širokej televíznej obrazovke môžete neobmedzene prezerať internetové stránky jednoduchým použitím Magic Touch Pen. Môžete aj písať pomocou klávesnice zobrazenej na obrazovke. LG Pentouch TV umožňuje písať poznámky či presúvať snímky z počítača na webové stránky. Možnosti televízora sú prakticky neobmedzené, pretože sa vie pripojiť k internetu a odtiaľ sa dajú sťahovať nové aplikácie, ktoré pridajú televízoru ďalšie funkcie.

Na záver
PZ850, LG Pentouch TV je výnimočný a prináša maximálny zážitok. Dotykové pero, je silný nástroj, ktorý dáva silu predstavivosti do vašich rúk. Predstavte si, že pomocou dvoch dotykových pier – ovládacích prvkov pre manipuláciu s obrazovkou, podobne ako by ste používali dva prsty na dotykovej obrazovke iPhonu alebo iPadu. Tento postup navyše umožňuje viacerým užívateľom pracovať súčasne, čo otvára ďalšie nové možností.


Technológia LG Pentouch TV bude dostupná na slovenskom a českom trhu od konca októbra 2011 za odporúčanú maloobchodnú cenu 1.999 € vr. DPH pre model LG PZ850 s uhlopriečkou 153 cm (60“).

Pripravil: František Martančík
zdroj: LG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo