Nová technológia quantum dot prináša ďalšiu úroveň obrazu

 

Spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá sa najnovšie stala „4K Ultra HD partnerom“ tohto ročníka medzinárodného veľtrhu CES v Las Vegas, predstaví nový rad televízorov s technológiou 4K UHD pre rok 2015. Predovšetkým bude klásť dôraz na vynikajúcu reprodukciu farieb z radov ColorPrime, ktoré vďaka technológii Wide Color LED a Quantum Dot, prináša ten najrealistickejší obraz.

Technológia Wide Color LED

Nová technológia využíva LED panel s novým fosforovým základom, vďaka čomu je obraz ako živý a má skutočnú farebnú hĺbku. LG tiež prvýkrát predstaví technológiu Quantum Dot VUR s tridsať percent vyššou farebnou škálou, pre ešte lepšiu reprodukciu farieb. Technológia funguje na základe prepojenia nanokryštálov o veľkosti dvoch až desiatich nanometrov. Kryštály s rozličnou farbou a veľkosťou sú súčasťou Quantum Dot filmu, ktorý je umiestnený pred LCD podsvietenie a umožňuje výrazne lepšiu farebnú reprodukciu a lepší jas obrazu.

LG IPS panely nových 4K ULTRA HD televízorov s rozlíšením 3840 x 2160 majú neuveriteľne vysokú kvalitu a zároveň jemnosť obrazu a ponúkajú široké pozorovacie uhly, bez rizika výrazného zníženia diváckeho zážitku. Navyše technológia lokálneho podsvietenia True Black Control, vylepšuje nastavenie kontrastu a hĺbky farieb tak, aby bola čierna naozaj sýtou čiernou. Nová funkcia Natural Color vylepšuje reprodukciu farieb a Contrast Optimizer maximalizuje farebný kontrast a jas. Nový koncept ULTRA SLIM je spoločne s dizajnom CINEMA SCREEN dôležitým prvkom televízorov LG. Tenké rámčeky a čisté línie dotvárajú celkovo nadčasový moderný vzhľad, ktorý sa stane ozdobou každého interiéru.

Silný zvuk, silný zážitok
Päť modelov novej rady 4K ULTRA HD televízorov je vybavených multikanálovým ozvučením ULTRA Surround System vytvoreným v spolupráci so špičkou v oblasti audio techniky – Harman/Kardon. Bohatý a silný zvuk zaistí kvalitný zážitok a vtiahnutie diváka priamo do deja. Starostlivo navrhnuté zabudované reproduktory sú kompaktné a napriek tomu efektívne. V roku 2015 bude predstavená aj nový high-end rad UF9500, ktorý disponuje špeciálnym stojanom Auditorium, pre centralizáciu zvuku a jeho maximálny výkon.

Skvelý zážitok z filmu i ovládanie
Šikovný systém webOS 2.0 je teraz ešte viac užívateľsky príjemný. Intuitívne ovládanie, skrátenie doby štartu až o 60% v porovnaní s modelmi 2014, konektivita s externými zariadeniami alebo vlastné nastavenia Launcher Baru sú toho presvedčivým dôkazom. Sofistikovaný 4K Upscaler algoritmus dokáže vylepšiť SD, HD aj Full HD obraz na porovnateľný s Ultra HD kvalitou. Zabudovaný dekóder HEVC (High Efficiency Video Codec) podporuje 30p aj 60p obsah z externých zariadení, vďaka čomu si na LG ULTRA HD televízoroch užijete ten najkvalitnejší obsah.

„Nová technológia quantum dot prináša ďalšiu úroveň obrazu na domácich televízoroch. Chceme zákazníkom dopriať len ten najlepší zážitok a veríme, že práve vďaka neustálym inováciám sa nám to darí,“ hovorí Ondřej Ťapušík, TV špecialista z LG. „Vďaka kombinácii OLED televízorov a ULTRA HD televízorov s touto revolučnou technológiou sa displeje a televízory LG právom radia medzi absolútnu špičku na trhu,“ dodal.

Návštevníci CES 2015, ktorý sa koná 6.-9. januára, nájdu stánok LG s televízormi s novou technológiou Wide Color LED a Quantum Dot v Las Vegas Convention Center, Central Hall 8204.

Zdroj: LG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo