Spoločnosť LG Electronics (LG) prináša nový míľnik v dejinách smartfónov. Oficiálne predstavuje na Slovensku svoju prevratnú svetovú novinku – zaoblený model smartfónu LG G Flex. Najnovší reprezentant prémiovej G série predstavuje spojenie inovácií viacerých divízií koncernu LG v podobe displeja a batérie, ktoré doteraz neboli nikdy použité. LG G Flex prichádza tiež s novými funkciami úzko súvisiacimi práve so zaobleným tvarom smartfónu.

LG G FlexLG G Flex

Vertikálne zaoblený dizajn LG G Flex redukuje vzdialenosť medzi ústami a mikrofónom a optimalizuje jeho použitie pre zákazníkov s priemernou tvárou. Vďaka oblúku zlepšuje totiž počuteľnosť a zvýšenú kvalitu zvuku. Zaoblenie zvyšuje hlasitosť o tri decibely v porovnaní s bežnými plochými smartfónmi. Zaoblený dizajn pomáha tiež k pevnejšiemu držaniu a telefón lepšie pasuje do vrecka. Pri sledovaní displeja na šírku ponúka LG G Flex pohlcujúci kino zážitok, a to ako pri sledovaní videa, tak i pri hraní. LG G Flex ponúka funkciu tzv. rear key, ktorá bola prvý raz použitá pri modeli LG G2. Nahrádza všetky postranné tlačidlá, čím znižuje riziko náhodného vypnutia telefónu, naďalej však umožňuje pohodlné upravenie hlasitosti hovoru jedným prstom..

Inovácie vďaka spolupráci

Vývoj LG G Flex umožnila úspešná spolupráca medzi sesterskými LG Display a LG Chem. Šesťpalcový displej na tomto modeli je vôbec najväčším vyvinutým a sériovo vyrábaným plastickým P-OLED displejom na svete. Ultra tenký, ultra ľahký a flexibilný P-OLED displej a zaoblený P-OLED panel sú vystavané na báze plastických substrátov namiesto skla, čo dáva LG G Flex výnimočnú kvalitu a trvanlivosť. P-OLED displej je jasnejší a precíznejší vďaka použitiu Real RGB, ktoré obsahuje všetky tri podpixely (červené, zelené, modré) v jednom.

 
LG Chem vyvinulo prvú svetovú zaoblenú batériu špeciálne práve pre LG G Flex. Tá je dizajnovaná vďaka patentovanej Stack & Folding technológii, ktorá redukuje fyzické napätie pri oblom tvare a zabezpečuje väčšiu stabilitu a výkonnosť. Napriek tenkému tvaru má batériu kapacitu až 3,500mAh a vydrží viac ako jeden deň používania.

Technológie orientované na používateľa

Medzi viacerými novými technológiami prichádza LG G Flex s prevratnou novinkou – samo regeneráciou zadného krytu. Elastický povlak má schopnosť zotaviť sa zo škrabancov a zárezov, ktoré vznikajú pri každodennom používaní. Smartfón tak pôsobí aj po dlhšom používaní novší. Používatelia LG G Flex majú široký výber formátov hudby – MP3, CD quality, alebo 24 bit/192kHz Hi-Fi playback. Medzi UX funkciami nechýbajú hity z modelu LG G2 ako KnockON, Guest Mode a Plug & Pop.

Absolútnymi novinkami medzi funkciami sú:

 QTheater dáva používateľovi rýchly prístup k fotografiám, videám a YouTube priamo z uzamknutého displeja. Stačí sa ho dotknúť a potiahnuť smerom von pozdĺž dvoma prstami a aplikácia sa objaví ako za oponou v divadle.

  Dual Window rozdeľuje displej šesťpalcového displeja na dve separátne okná umožňujúc multitasking.

  Swing Lockscreen zobrazuje fotografie podľa toho, ako používateľ drží smartfón.

•  Face Detection Indicator zobrazuje LED na „rear key“ v zelenom, aby potvrdil identifikovanie tváre a zaostrenie.

•  Camera Timer bliká LED na rear key oznamujúc, že odpočítavanie pred fotografiou začalo.

  Urgent Call Alert fbliká LED na rear key na červeno, ak eviduje niekoľko po sebe nasledujúcich zmeškaných hovorov od tej istej osoby.

  

LG G Flex – bude na slovenskom trhu k dispozícii od 5.2.2014 za doporučenú koncovú cenu 549 €. Pri nákupe telefónu koncový spotrebiteľ dostane ako darček kryt, tzv. Quick Window Cover v hodnote 27 € zdarma, bez rozdielu miesta nákupu. Celá akcia trvá do vyčerpania zásob.

Základné vlastnosti
• Procesor: 2.26 GHz Quad-Core Qualcomm® Snapdragon™ 800 (MSM 8974)
• GPU: Adreno 330, 450MHz
• Displej: 6″ HD (1280 x 720 pixelov), Curved P-OLED (Real RGB)
• Pamäť: 2GB LP DDR3 RAM / 32GB eMMc
• Fotoaparát: predný 13.0MP / zadný 2.1MP
• Batéria: 3,500mAh (embedovaná)
• Operačný systém: Android Jelly Bean 4.2.2
• Rozmery: 160.5 x 81.6 x 7.9 – 8.7mm
• Váha: 177g
• Podporované siete: LTE-A / LTE / HSPA+ / GSM
• Konektivita: BT 4.0 / USB 3.0 compatible / WiFi (802.11 a/b/g/n/ac) / NFC
• Dostupné farebné vyhotovenia: titán, striebro
• Ďalšie: TDMB / Hi-Fi 24bit, 192kHz Playback

Zdroj: LG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo