Benny Landa - vizionár, plodný vynálezca a držiteľ viac ako 1 000 udelených patentov a podaných patentových prihlášok po celom svete.

Je tu obrovská príležitosť využiť nanografiu na potlač plechoviek. Toto je trh zrelý pre nanografiu, tvrdí Benny Landa.

Príležitosťou je produkcia a dodanie plechoviek s potlačou, ktoré súvisia so špeciálnymi udalosťami napr.: športové podujatia, svadby, uvedenie a prezentácia produktov a pod. Existujú stovky remeselných pivovarov a barov, ktoré chcú značkové pivá na mieru, ktoré môžu predávať len oni. To všetko je zrelé na digitálnu transformáciu.

Digital printing
Digital printing

Benny Landa získal patenty na digitálnu potlač plechoviek a iných valcovitých predmetov pomocou nanografie. Je to prvé rozšírenie nanografického procesu nad rámec konvenčnej tlače a tlače obalov.

Spoločnosť Landa Digital Printing zatiaľ nepostavila žiaden stroj založený na patentoch pre potlač plechoviek. V exkluzívnom rozhovore pre odborný časopis Landa vysvetľuje, že každý rok sa vo svete vyrobí 400 miliárd plechoviek, pričom takmer všetky sú tlačené ofsetovou technológiou tlače. Uvedené množstvo vyprodukuje viac ako 1 000 tlačiarní, ktoré ich dokážu tlačiť. Patent popisuje, ako možno efektívne využiť proces nanografickej tlače pre plechovky. Implementácia je vzdialená niekoľko rokov, no jej potenciál bol preukázaný v Landových laboratóriách v Izraeli.

digital printing
Digital creativ printing.

Úlohou bude postaviť prototyp, ktorý ukáže, ako by sa táto technológia mohla hodiť do linky na plnenie plechoviek. Potlač plechoviek však nie je pre Landu úplne novým segmentom. Na svetovej výstave Drupa 95, Indigo demonštrovalo, že pomocou konceptu prenosového pásu dokáže tlačiť na hliníkové plechovky.

„Pre spoločnosť je to atraktívny trh, kde samotný potenciál atramentu (nanoink) dosahuje miliardy dolárov. Žiadna iná technológia sa nemôže priblížiť požiadavkám na kvalitu, robustnosť a hospodárnosť. A to je dôvod tohto vývoja, hovorí Landa“

|Benny Landa|
Benny Landa je izraelský podnikateľ a vynálezca. V roku 1977 založil Indigo Digital Press a v roku 2003 Landa Group. V priemysle tlačovej produkcie sa Landa nazýva „otcom komerčnej digitálnej tlače“.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Landa Group

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo