Sittard, Holandsko: Nový závod, vyrába revolučný Landa Nanoink®

Landa Digital Printing investovala do nového európskeho závodu na výrobu Landa Nanoink® (nano-atramentov). Nový závod sa nachádza v Sittarde v Holandsku, blízko hraníc s Nemeckom. 

Dopyt po atramente v dôsledku prudko rastúceho objemu tlače zákazníkov

Spoločnosť Landa Digital Printing uviedla, že výrobou v Európe dramaticky skrátila dodacie lehoty pre spotrebný materiál a zdvojnásobila svoju výrobnú kapacitu. Znížila aj svoj vplyv na životné prostredie znížením prepravy surovín a hotových výrobkov potrebných na výrobu jej produktov. 

Nový závod Landa poskytuje spotrebný materiál pre svoje revolučné a jedinečné portfólio strojov pre nanografickú tlač. Riešenia zahŕňajú  Landa S10 Nanographic Printing® Press  – riešenie B1 určené pre bežný obalový a spracovateľský priemysel – a  Landa S10P Nanographic Printing® Press, ktorý je ideálny pre všeobecnú komerčnú obojstrannú B1 tlač.

Landa Digital Printing má v súčasnosti v Európe nainštalovaných najmenej osem tlačových strojov, pričom väčšina z nich je u kontinentálnych zákazníkov vrátane niekoľkých inštalácií v Holandsku a Nemecku. V Spojenom kráľovstve UK má dve zariadenia v Bluetree Group a Essentra Packaging a jeden stroj v Írsku v McGowans.

Generálny riaditeľ Gil Oron uviedol, že expanzia demonštruje dlhodobý záväzok firmy so sídlom v Izraeli na európskom trhu. „Naša nová prevádzka v Sittarde je zameraná na udržateľnosť, spoľahlivosť služieb a obchodný rast. Zákazníkom spoločnosti Landa poskytuje miestne dodávky, čo v časoch veľmi náročnej celosvetovej logistiky a dodávok dielov ponúka značnú istotu. A čo viac, s každodenným rastúcim objemom výroby zákazníkov to tiež zaisťuje rýchle a spoľahlivé dodanie – rozhodujúce pri zvyšovaní efektivity.“

Príslušné investície a výrobná kapacita v novom závode neboli zverejnené.

Zdroj: Landa Digital Printing

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo