Labelexpo Europe 2022

Precíznosť, znalosti, technológia a spolupráca sú základom úspechu pri tlači etikiet a obalov. To je presne to, čo nájdete na Labelexpo Europe 2022 – poprednom svetovom podujatí v tomto odvetví.

Výstava sa uskutoční na výstavisku v Bruseli 26. – 29. apríla. Podujatie bude predstavovať pokračujúci boj medzi analógovou a digitálnou tlačou so živými ukážkami a seminármi, ktoré majú návštevníkov poučiť o tom, ako sa správne rozhodnúť pre svoje podnikanie.

Keď sa koncom 90-tych rokov 20. storočia komercializovali digitálne stroje na úzku dráhu, digitál sa nepovažoval za konkurenciu pre flexotlač, ale za doplnkovú technológiu, ktorá bola navrhnutá, aby odstránila problémy s nízkoobjemovými zákazkami.

Rýchly posun vpred do roku 2022 a digitálna technológia sa úplne zmenila. Digitálne stroje sa stali rýchlejšími, širšími a s rozlíšením tlače a farebným gamutom, ktoré zodpovedajú flexografickej tlači. Hlavným prínosom je, že moderná platforma digitálnej tlače je vysoko flexibilná a dobre sa hodí pre širokú škálu aplikácií od malých sérií až po čoraz náročnejšiu tlač pri stredných a vysokých sériách.

Na Labelexpo Europe, firmy predstavia svoje technológie a inovácie. Medzi významnými vystavovateľmi na digitálnej strane budú zastúpené firmy: Xeikon, Mark Andy, Konica Minolta, HP Indigo, Epson, Screen, Canon a ďalšie známe spoločností.

Labelexpo Europe 2022
Labelexpo Europe 2022

Automatizácia a pokračujúci trend smerom k digitalizácii

„Požiadavky na úplný výrobný proces od začiatku do konca s viacerými riešeniami typu všetko v jednom sa budú naďalej zvyšovať, ako aj potreba výrobných zariadení, ktoré potrebujú čoraz menší počet kvalifikovaných operátorov.“

„UV Inkjet technológia urobila obrovský krok vpred a môže pridať vysokú hodnotu. Jedným zo špecifických trendov rastu je vylepšená konečná úprava, ako je zdobenie, parciálne lakovanie, razba, laserový výsek a zvýšená automatizácia. Vyššia produktivita súčasných digitálnych tlačových strojov tiež zmenila rovnicu off-line verzus inline dokončovania.“

Každá technológia má svoj priestor a výhody

Nie je všetko je  len o atramentovej tlači a iných formách digitálnej tlače: na výstave uvidíme analógové stroje aj hybridné digitálne-flexografické tlačové systémy a spoznáme „výhody a nevýhody“ hybridných konfigurácií.

Labelexpo Europe 2022, je prvým z veľkých medzinárodných obchodných veľtrhov, ktorý sa otvára po uvoľnení opatrení proti Covid-19.
Viac informácii získate na: https://www.labelexpo-europe.com/

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Labelexpo

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo