„Nezávislé testy BLI potvrdili technologický náskok Konica Minolta pred konkurenciou. Jednoznačným úspechom je najmä ocenenie našej vlastnej aplikácie PageScope Mobile, ktorá je určená pre tlač a skenovanie pomocou mobilných telefónov či tabletov,“ povedal Tomáš Bednář, generálny riaditeľ Konica Minolta Slovakia, a dodal: „Ide o potvrdenie pre našich zákazníkov, že produkty Konica Minolta spĺňajú aj tie najnáročnejšie užívateľské požiadavky a osvedčia sa v rôznych pracovných prostrediach.“

Bratislava, 25. novembra 2014 – nezávislá organizácia Buyers Laboratory Inc. (BLI) udelila individuálne ocenenie „Summer 2014 Pick“ aplikácii spoločnosti Konica Minolta PageScope Mobile.

Rovnakým titulom ocenila taktiež tri multifunkčné prístroje v kategórii A3 a dve zariadenia formátu A4. Ziskom ocenenia „Pick“ nadväzuje Konica Minolta na úspech v kategórii Produktový rad roku 2014, v ktorej zvíťazila v januári tohto roku.

Zariadenia Konica Minolta (v kategórii A3 – bizhub 754e, 654e a v kategórii A4 – bizhub 4750 a 4050) presvedčili porotu vo všetkých sledovaných oblastiach.
Najvyššie hodnotenia dosiahli najmä pri testovaní kvality tlače, výkonu, spoľahlivosti a životnosti. Komisia taktiež vyzdvihla dotykový ovládací panel a intuitívny systém ovládaný gestami, zhodný s užívateľským prostredím aplikácie PageScope Mobile. Tie boli taktiež ocenené za vysokú úroveň bezpečnostných štandardov.

PageScope Mobile bola vyvinutá priamo spoločnosťou Konica Minolta za účelom jednoduchého odosielania a manažovania tlačových úloh z mobilných zariadení. Je vhodná pre prístroje značky Apple, ako aj pre zariadenia s operačným systémom Android. Aplikácia ponúka jednoduché užívateľské prostredie, množstvo funkcií a nezvyčajne široké možnosti individuálneho nastavenia.


Buyers Laboratory Inc (BLI) je popredné nezávislé testovacie laboratórium v odbore kancelárskej techniky. Bolo založené v roku 1961 a od tej doby pôsobí ako hlavný nezávislý a spoľahlivý informátor v oblasti zobrazovacieho priemyslu. BLI publikuje jedny z najkomplexnejších porovnávajúcich testov kancelárskej techniky, ktoré sú založené na mnohomesačnom testovaní. Databáza spoločnosti obsahuje testy, ktoré sa týkajú viac ako 10 000 tlačiarní, produkčných strojov, faxov, skenerov a multifunkčných zariadení.

Zdroj TS: Konica Minolta

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo